Turystyka zdrowotna

Pacjenci z Europy Wschodniej, z krajów arabskich oraz azjatyckich korzystają często z leczenia w prestiżowych szpitalach w Niemczech i w Europie, jak również w Stanach Zjednoczonych oraz w Izraelu. Wielu pacjentów również wybiera operację leczenia w Tajlandii, która stała się bardzo istotnym punktem na mapie turystyki medycznej. 

Przyczyny wyboru leczenia za granicą są różnorodne: często jakość opieki medycznej w kraju ojczystym jest niewystarczająca, wielu pacjentów korzysta również z wiedzy i doświadczenia zagranicznych ekspertów w określonych dziedzinach medycyny tj. transplantologia (popularny jest przeszczep płuc za granicą), onkologia, kardiologia lub neurologia.

Leczenie w najlepszych klinikach na świecie

Również polscy pacjenci coraz częściej biorą udział w turystyce zdrowotnej i korzystają z usług medycznych za granicą. Bez względu na to, czy potrzebują transportu medycznego do Niemiec, Szwajcarii czy do innych krajów Europy lub nawet Stanów Zjednoczonych: Centrala Lotów Sanitarnym zorganizuje kompleksowy lotniczy transfer chorego na pokładzie odpowiedniego samolotu medycznego w sposób sprawny, bezpieczny i ekonomiczny

W celu przetransportowania pacjenta do pobliskiego kraju na terenie Europy, nadaje się najlepiej samolot ratunkowy z napędem turbośmigłowym, jak np. Beechcraft King Air 200 lub Piper Cheyenne III. Natomiast w przypadku lotów międzykontynentalnych wykorzystujemy najnowocześniejsze odrzutowce medyczne, takie jak Cessna Citation Bravo, CJ2, Bombardier Learjet, Bombardier Challenger itp., które mogą latać na bardzo dalekich dystansach.

Na życzenie klienta oferujemy dodatkowe usługi:

  • przygotowanie dokumentów podróży;
  • wsparcie w otrzymaniu zlecenie na lotniczy transport medyczny;
  • usługi tłumacza;
  • pośrednictwo w kontakcie z wybranymi szpitalami i klinikami w Polsce i za granicą;
  • usługi transportu karetką pogotowia do samolotu dla pacjentów i krewnych;
  • oraz wiele innych. 

Nasz wielokulturowy zespół i długoletnie doświadczenie w branży lotniczego transportu medycznego, pozwalają nam bezpośrednio komunikować się z międzynarodowymi pacjentami, ich krewnymi i personelem medycznym w szpitalach w poszczególnych krajach na całym świecie.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie. Proszę skontaktuj się z nami: