Turystyka medyczna

Pacjenci z Europy Wschodniej, z krajów arabskich oraz azjatyckich korzystają często z leczenia w prestiżowych szpitalach w Niemczech i w Europie, jak również w Stanach Zjednoczonych oraz w Izraelu. Przyczyny wyboru leczenia za granicą są różnorodne: często jakość opieki medycznej w kraju ojczystym jest niewystarczająca, choć również wielu pacjentów korzysta z wiedzy i doświadczenia ekspertów w określonych dziedzinach medycyny, tj. onkologia, kardiologia lub neurologia.

Również niemieccy pacjenci coraz częściej korzystają z usług medycznych za granicą. Bez względu na to, czy potrzebny jest transport naszych pacjentów do Niemiec, do Europy czy Stanów Zjednoczonych: centrum lotów medycznych zorganizuje cały transfer pacjenta na pokładzie odpowiedniego samolotu medycznego w sposób sprawny, bezpieczny i ekonomiczny. W celu przetransportowania pacjenta do pobliskiego kraju na terenie Europy, nadaje się najlepiej samolot ratunkowy z napędem turbośmigłowym, jak np. Beechcraft King Air 200 lub Piper Cheyenne III. Natomiast w przypadku lotów międzykontynentalnych wykorzystujemy najnowocześniejsze odrzutowce medyczne, takie jak Cessna Citation Bravo, CJ2, Bombardier Learjet, Bombardier Challenger itp., które mogą latać na odpowiednio dalekie dystanse.

Na życzenie klienta oferujemy dodatkowe usługi, tj. przygotowanie dokumentów podróży, usługi tłumaczenia ustnego, kontakty z wybranymi szpitalami, usługi transferu na miejscu dla pacjentów i krewnych oraz wiele innych. Naszym wyjątkowym zasobem i atutem jest kompetencja interkulturowa, która umożliwia bezpośrednią i nieskomplikowaną komunikację z pacjentami zagranicznymi, z ich krewnymi oraz z personelem medycznym w poszczególnych krajach.

W przypadku dalszych pytań jesteśmy do Państwa stałej dyspozycji. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu telefonicznego z nami lub do wypełnienia naszego formularza kontaktowego, a my wówczas oddzwonimy, co jest bezpłatne i absolutnie niewiążące. W naszej zakładce FAQ znajdą Państwo także wiele dalszych przydatnych informacji.