Transport medyczny dla dzieci

Przewóz inkubatora z dzieckiem

W transporcie pediatrycznym, czyli podczas lotu z chorym dzieckiem medycznymi odrzutowcami - tj. transport lotniczy wcześniaków, niemowląt i małych dzieci - wymagana jest wysoce specjalistyczna wiedza pediatryczna. Tylko w ten sposób mali pacjenci mogą zostać bezpiecznie przewiezieni i uzyskać dokładnie taką opiekę, jakiej potrzebują.

Dlatego w transporcie niemowląt i małych dzieci korzystamy wyłącznie z wysoko wykwalifikowanych i wyspecjalizowanych lekarzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Ponadto używamy wyłącznie najnowocześniejszego sprzętu medycznego. 

Niemowlęta i małe dzieci są transportowane w nowoczesnych inkubatorach transportowych. Inkubatory tego typu charakteryzują się szczególnie wysoką niezawodnością i bezpieczeństwem podczas lotniczego transportu pediatrycznego. Inkubatory transportowe są również zaprojektowane w taki sposób, aby podczas przenoszenia, nie zmieniać pozycji chorego dziecka. 

Jak wygląda transport medyczny dzieci samolotem? 

Transport inkubatorów

Aby zapewnić naszym małym podopiecznym najlepszą możliwą opiekę, zwykle do lotniczego transportu chorych dzieci używamy odrzutowca medycznego. Oprócz wspomnianego już inkubatora transportowego, dostosowujemy również pozostałe wyposażenie odrzutowca sanitarnego do aktualnych potrzeb medycznych dziecka.

Odbieramy małego pacjenta karetką pogotowia ze szpitala lub z domu i bezpiecznie dowozimy karetką pogotowia na lotnisko, oferując do samego początku do samego końca asystę medyczną dla dziecka. Po wylądowaniu na lotnisku docelowym dostępny jest już kolejny ambulans, który zawozi chore dziecko do szpitala przyjmującego. Dzięki naszym doświadczonym lekarzom i doskonałej organizacji, zawsze gwarantujemy szybki i bezpieczny lotniczy transport medyczny chorych dzieci.

Oczywiście dziecko podczas lotu nie może obejść się bez znajomych twarzy: dlatego jeden z rodziców zawsze może lecieć na pokładzie małego odrzutowca medycznego bezpłatnie i wspierać naszego dzielnego pacjenta. Jeśli oboje rodzice chcą towarzyszyć dziecku w trakcie lotu sanitarnego, może być konieczne użycie większego samolotu.

Nasza usługa lotniczego transportu pediatrycznego dla noworodków i dzieci jest dostępna na całym świecie. W szczególności organizujemy lot z dzieckiem na operację za granicę (nawet tak dalekie kierunki jak leczenie dziecka w USA), transport na terapię za granicę lub transport powrotny dziecka z zagranicy do Polski. Zrobimy wszystko, aby Twoje dziecko otrzymało jak najlepszą opiekę medyczną na każdym etapie naszego transportu pediatrycznego. 

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie. Proszę skontaktuj się z nami: