Jak wygląda transport pacjenta pediatrycznego?

Czas czytania: 7 minut

Narodziny zdrowego dziecka są błogosławieństwem dla rodziców. Dziecko szybko się rozwija, zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki, a później ku radości rodziców chodzić - rodzice czują dumę i wspierają swoją pociechę w prawidłowym rozwoju. Niestety dla wielu rodziców, zdrowe i prawidłowo rozwijające się dziecko jest jedynie marzeniem. Tysiące rodzin każdego dnia walczą o życie swoich dzieci. Choć sytuacja medyczna w Polsce poprawiła się znacząco w ostatnich latach. Powstaje coraz więcej specjalistycznych ośrodków leczniczych, a poziom merytoryczny oraz techniczny w szpitalach sukcesywnie rośnie, to standardy medyczne w niektórych krajach za granicą są znacznie wyższe.

Poziom systemu opieki nad dziećmi i młodzieżą w Polsce często w przypadku ciężkich schorzeń lub rzadkich przypadłości jest niewystarczający, aby zapewnić odpowiednie warunki do leczenia. Ponad 90 procent polskich dzieci ma problemy zdrowotne. W polskiej służbie zdrowia brakuje pediatrów. Często również dostęp do technologii i sprzętu w Polsce znacznie odbiega od norm przyjętych w zachodnich szpitalach dla dzieci. Dla rodziców chorych dzieci, dzieci z guzem mózgu czy dzieci z wadami serca wyjazd na operację lub zabieg dziecka za granicą często jest ostatnią szansą na uratowanie ich dziecka. 

Medyczny transport pediatryczny

Różnica między Polską, a zachodnimi krajami może być kluczowa, zwłaszcza w przypadku szczególnie poważnych lub rzadkich chorób u dzieci. Przeciętnej polskiej rodziny nie stać jednak na samodzielne sfinansowanie leczenia dziecka w USA czy w innym kraju. Wiele fundacji charytatywnych organizuje zbiórki na chore dzieci. Najpopularniejsze polskie serwisy takie jak siepomaga i zrzutka dają zrozpaczonym rodzicom chorych dzieci szansę na zwrócenie się o pomoc i zebranie niezbędnych środków na dalszą walkę o życie ich malucha. Po zakończonej zbiórce, dzieci dostają się pod opiekę lekarzy najwyższej klasy w Europie Zachodniej lub w USA, którzy specjalizują się w danej jednostce chorobowej lub w prowadzeniu konkretnej terapii. 

Transport medyczny dla dzieci

Centrala Lotów Sanitarnych wspiera rodziców chorych dzieci w transporcie medycznym, od ponad 12 lat. Pomogliśmy wielu rodzinom, które potrzebowały zrozumienia ich sytuacji i potrzeb, jak również przygotowania pediatrycznego transportu medycznego, który byłby dostosowany indywidualnych do potrzeb chorego dziecka. W trosce o naszych najmłodszych pacjentów dostosowujemy odpowiedni sprzęt medyczny na pokładzie naszych samolotów medycznych. Innej aparatury wymagają dzieci z guzem mózgu, a jeszcze innej dzieci z wadami serca. 

Przykładamy ogromną wagę do tego, aby jak najbardziej odciążyć rodziców od zbędnych formalności i zadbać o radosny lot dla małego pacjenta. Oferujemy Państwu medyczny transport lotniczy na poziomie dorównującym zagraniczne placówki leczenia dziecka za granicą, a zatem spełniający najwyższe oczekiwania. Przy pomocy wyspecjalizowanych pediatrów, przy zastosowaniu najnowocześniejszego sprzętu medycznego oraz dzięki doskonałej międzynarodowej sieci kontaktów, zapewniamy szybki i bezpieczny lot samolotem sanitarnym, podczas którego naszym małym pacjentom niczego nie brakuje.

Jesteśmy usługodawcą z Niemiec. Z punktu widzenia zdrowia dziecka jest to nieoceniony atut, ponieważ żadna polska firma nie jest w stanie zaoferować porównywalnej usługi. W przypadku transportu lotniczego dla naszych małych pacjentów angażujemy zespoły lekarzy z Niemiec, Austrii lub ze Szwajcarii, którzy są specjalistami najwyższej klasy w dziedzinie pediatrii i medycyny lotniczej. Nasi lekarze medycyny lotniczej posiadają wszechstronną wiedzę, co pozwala im aktywnie reagować w każdej sytuacji, a tym jak najlepiej chronić zdrowie małych pacjentów. W Polsce nie ma niestety zespołów medycznych o porównywalnych kwalifikacjach.

Historia naszego małego pacjenta

Regularnie realizujemy transport medyczny na pokładzie samolotów sanitarnych – nie tylko dla dzieci z Polski, ale także dla małych pacjentów z innych krajów takich jak Rosja, Ukraina, Rumunia czy Bułgaria. Aby przybliżyć naszą codzienną pracę oraz pokazać przebieg takiego lotu sanitarnego dla dzieci przedstawiamy przypadek  kilkuletniego chłopca u którego zdiagnozowano guza mózguLot chorego chłopca z Meksyku do Polski.

Współpracujemy z fundacjami dla dzieci

Współpracujemy z różnymi polskimi i międzynarodowymi organizacjami humanitarnymi i pomocowymi w duchu pełnego zaufania i poufności - w niektórych przypadkach już od wielu lat. Na zlecenie fundacji Cor Infantis i Mam Serce zrealizowaliśmy już wiele lotów dla dzieci na pokładzie samolotów sanitarnych. Ponadto transportowaliśmy dzieci, których leczenie było możliwe dzięki pośrednictwu platformy Siepomaga.pl. W tym przypadku angażujemy się także przekazując nasze darowizny, a dodatkowo wspieramy finansowo leczenie wielu pacjentów. Loty medyczne, które są realizowane przez fundacje czy dzięki zbiórkom na różnych platformach, otrzymują również pomoc z naszej strony poprzez przez obniżone taryfy preferencyjne.

Lotniczy transport pediatryczny

Warto również wspomnieć, że na świecie istnieje wiele organizacji pomocowych, które wspierają optymalną opiekę medyczną dla polskich dzieci. Dotychczas mieliśmy już możliwość współpracować z takimi organizacjami i przeprowadziliśmy wspólnie liczne udane akcje. W konkrecie pomogliśmy niektórym dzieciom, gdyż pod opieką najlepszych specjalistów mogły one być poddane operacji ratującej życie lub uzyskały dostęp do ważnego leczenia.

Jaki transport pediatryczny oferujemy?

Transport medyczny dzieci za granicę 

Noworodki w inkubatorach, niemowlęta oraz dzieci, które udają się na operację, zabieg lub leczenie są transportowane odrzutowcem medycznym. Sprzęt na pokładzie takiego samolotu sanitarnego przypomina odział intensywnej terapii. Nasza latająca karetka jest również wyposażona w specjalistyczny inkubator transportowy. Nasi konsultanci przeprowadzają szczegółowe rozmowy z rodzicami chorego dziecka oraz lekarzem prowadzącym, aby jak najlepiej przygotować lotniczy transport pediatryczny oraz w razie potrzeby uzupełnić odrzutowiec medyczny o sprzęt niezbędny do indywidualnych potrzeb małego pacjenta. 

Podczas transportu niemowląt i małych dzieci towarzyszą wyłącznie wysoko wykwalifikowani i wyspecjalizowani lekarze mogący się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w zawodzie. Ponadto używamy wyłącznie najnowocześniejszego sprzętu medycznego.  

W ramach lotów medycznych bardzo często rodzice decyzją się na operację lub leczenie dziecka w Niemczech. Niemiecki system opieki charakteryzuje się wyższym poziomem i zaawansowaniem. Niemieccy lekarze mają dostęp do nowoczesnego sprzętu pediatrycznego i nowych technik leczenia – właśnie dlatego jest możliwa operacja niemowląt mniejszych niż kilogram, w Polsce nikt nie wykonuje takich zabiegów. 

Transport medyczny dzieci po wypadku 

Dzieci często ulegają wypadkom, w większości są to nieznaczne stłuczenia jednak niektórzy rodzice muszą stawić czoła ogromnej tragedii kiedy ich dziecko ulega poważnemu wypadkowi, a każda minuta może zaważyć na życiu lub śmierci. W przypadku transportu medycznego dla ciężko rannego dziecka po wypadku najważniejsza jest szybka reakcja, dostęp do specjalistycznego sprzętu oraz doświadczony personel medyczny.

Centrala Lotów Sanitarnych zapewnia odrzutowce sanitarne oraz helikoptery medyczne do transportu medycznego dla dzieci. Każdy nasz samolot medyczny jest wyposażony w sprzęt do intensywnej terapii, eskorta medyczna podczas transportu dzieci są to lekarze pediatrzy doświadczeni również w medycynie lotniczej. Lot helikopterem medycznym może odbyć się już w 60 minut po otrzymaniu zgłoszenia w Centrali Lotów Sanitarnych!  

Transport medyczny dla noworodków i niemowlątTransport niemowląt

W przypadku tak wrażliwego transportu jakim jest lotniczy transport medyczny dla noworodków i niemowląt dokładamy najwyższych środków ostrożności, aby zadbać o bezpieczeństwo i najlepsze warunki minimaliuzjące stres zarówno dla maluszka jak i jego rodziców. Kiedy potrzebny jest transport do innego szpitala w celu przeprowadzenia zabiegu lub operacji ratującej życie dziecka staramy się jak najbardziej odciążyć rodziców i zadbać o wszelkie szczegóły organizacyjne. Transport medyczny samolotem jest wykorzystywany w pilnych sytuacjach kiedy występuje zagrożenie życia niemowlęcia oraz kiedy transport naziemny karetką pogotowia może być zbyt niebezpieczny ze względu na schorzenie niemowlęcia lub długość trasy do pokonania.

Inkubatory transportowe dla niemowląt

Transport pediatryczny z chorym dzieckiem odbywa się w specjalistycznych odrzutowcach medycznych. Podczas transportu medycznego wcześniaków, niemowląt i małych dzieci - wymagana jest wysoce specjalistyczna wiedza pediatryczna. Tylko w ten sposób mali pacjenci mogą zostać bezpiecznie przewiezieni i mogą uzyskać dokładnie taką opiekę jakiej potrzebują. 

Transport medyczny lotniczy

Niemowlęta i małe dzieci są transportowane w nowoczesnych inkubatorach transportowych. Inkubatory tego typu charakteryzują się szczególnie wysoką niezawodnością i bezpieczeństwem podczas lotniczego transportu pediatrycznego. Inkubatory transportowe są również zaprojektowane w taki sposób, aby podczas przenoszenia, nie zmieniać pozycji chorego dziecka.  

Kompleksowy transport medyczny dzieci

Przewozimy dzieci w każdym wieku, zapewniając jak najlepszą pediatryczną opiekę medyczną oraz sprzęt medyczny na każdym etapie transportu medycznego dla dziecka. W ramach usługi „z łóżka do łóżka”, zapewniamy również karetkę pogotowia na lotnisko wylotu oraz odbiór małego pacjenta po wylądowaniu z lotniska i przewiezienie go do szpitala docelowego. 

Koszty pediatrycznego transportu medycznego 

Koszty prywatnego transportu medycznego zależą od wielu czynników. Wpływ na cennik transportu sanitarnego ma odległość. Na długich trasach transport pediatryczny samolotem będzie droższy niż na tych krótszych. Oczywiście stan zdrowia dziecka również odgrywa ważną rolę. Przy organizacji lotów medycznych dla dziecka należy również brać pod uwagę wybrany typ samolotu oraz liczbę osób, którą mają lecieć z chorym dzieckiem. Skontaktuj się z nami, a my chętnie przygotujemy bezpłatną i niezobowiązującą wycenę.

Jak wygląda transport pacjenta pediatrycznego?

1. Skontaktuj się z Centralą Lotów Sanitarnych 

Jeżeli jesteś rodzicem, opiekunem lub po prostu osobą zaangażowaną w leczenie dziecka, proszę skontaktuj się z nami bezpośrednio pod numerem +48 22 39 70 97 1. Nasi konsultanci przeprowadzają szczegółowe rozmowy z rodzicami chorego dziecka oraz lekarzem prowadzącym, aby jak najlepiej przygotować transport medycznym samolotem oraz w razie potrzeby uzupełnić odrzutowiec sanitarny o sprzęt niezbędny do indywidualnych potrzeb małego pacjenta. 

Jesteśmy do dyspozycji przez całą dobę – również w weekendy i święta. Oczywiście można skontaktować się z nami także:

Kontakt telefoniczny pozwala zaoszczędzić czas i możemy niezwłocznie porozmawiać o potrzebach chorego dziecka i przejść do planowania pediatrycznego transportu medycznego dla chorego dziecka. Nasz zespół chętnie służy poradą i przedstawi ofertę. 

2. Pomoc w formalnościach i w kontakcie ze szpitalami

Posiadamy kontakty do licznych zagranicznych szpitali i klinik, z którymi współpracujemy na stałe. Dodatkowo nasze zagraniczne działania w dziedzinie lotnictwa medycznego przyczyniły się do tego, że mamy rozbudowaną sieć międzynarodowych kontaktów w branży medycznej i utrzymujemy relacje z wieloma wybitnymi klinikami za granicą. Wraz z organizacją transportu pediatrycznego, pomożemy w kontakcie ze szpitalami i zajmiemy się formalnościami przed wylotem. 

Naszym celem jest jak największe wsparcie naszego małego pacjenta i jego rodziny, zdejmując zbędny bagaż organizacji z ich pleców.

3. Wybór odpowiedniego samolotu i sprzętu medycznego

Aby zapewnić naszym małym podopiecznym najlepszą możliwą opiekę, zwykle do lotniczego transportu chorych dzieci używamy odrzutowca medycznego. Zawsze dostosowujemy wyposażenie odrzutowca sanitarnego do aktualnych potrzeb medycznych dziecka. W kwestii wyposażenia naszych samolotów sanitarnych, nie idziemy na żadne kompromisy: mamy zaufanie wyłącznie do technologii medycznej, która spełnia najwyższe międzynarodowe standardy.

Używamy wyłącznie najnowocześniejszego sprzętu medycznego. Niemowlęta i małe dzieci są transportowane w nowoczesnych inkubatorach transportowych. Inkubatory tego typu charakteryzują się szczególnie wysoką niezawodnością i bezpieczeństwem podczas lotniczego transportu pediatrycznego. Inkubatory transportowe są również zaprojektowane w taki sposób, aby podczas przenoszenia, nie zmieniać pozycji chorego dziecka. 

Ponieważ jesteśmy niemiecką firmą przykładamy szczególną wagę do standardu naszych urządzeń medycznych. Możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć: w Polsce nie ma samolotów sanitarnych z porównywalnym wyposażeniem! Kiedy faktycznie pojawia się potrzeba skorzystania z samolotu sanitarnego, niektóre polskie firmy próbują sprzedawać alternatywne rozwiązania.

Niemniej mają one jedną wspólną cechę: nie jest to najbezpieczniejsza opcja transportu dla dziecka!

Leczenie dziecka za granicą

4. Asysta doświadczonego lekarza pediatry

W transporcie pediatrycznym, czyli podczas lotu z chorym dzieckiem medycznymi odrzutowcami - zwłaszcza podczas transportu lotniczego noworodków, niemowląt i małych dzieci - wymagana jest wysoce specjalistyczna wiedza pediatryczna. Tylko w ten sposób pacjenci pediatryczni mogą zostać bezpiecznie przewiezieni i uzyskać dokładnie taką opiekę jakiej potrzebują.

Dlatego podczas transportu pediatrycznego dla chorych dzieci, korzystamy wyłącznie z usług wysoko wykwalifikowanych i wyspecjalizowanych lekarzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym!

5. Transport na lotnisko i z lotniska 

Lot medyczny jest jednym odcinkiem podczas transportu medycznego, chore dziecko często zanim dostanie się do samolotu musi przebyć drogę z domu lub szpitala, a po wylądowaniu w bezpieczny sposób do szpitala docelowego. Organizacja odpowiedniego, specjalistycznego transportu może być dla rodziców skomplikowane i stresujące. Nasz transport medyczny jest kompleksowy i zapewniamy niezbędną karetkę pogotowia na pokład samolotu i z lotniska. 

W ramach usługi „z łóżka do łóżka” odbieramy małego pacjenta karetką pogotowia ze szpitala lub z domu i bezpiecznie dowozimy karetką pogotowia na lotnisko, oferując do samego początku do samego końca asystę medyczną dla dziecka. Po wylądowaniu na lotnisku docelowym dostępny jest już kolejny ambulans, który zawozi chore dziecko do szpitala przyjmującego. Dzięki naszym doświadczonym lekarzom i doskonałej organizacji, zawsze gwarantujemy szybki i bezpieczny lotniczy transport medyczny chorych dzieci.

6. Towarzystwo rodziców 

Oczywiście dziecko podczas lotu nie może obejść się bez znajomych twarzy: dlatego jeden z rodziców zawsze może lecieć na pokładzie małego odrzutowca medycznego bezpłatnie i wspierać naszego dzielnego pacjenta. Jeśli oboje rodzice chcą towarzyszyć dziecku w trakcie lotu sanitarnego, może być konieczne użycie większego samolotu.

Pozwól sobie pomóc! 

Jeżeli jesteś rodzicem lub osobą poszukującą transportu medycznego dla dziecka, które jest chore lub miało wypadek - Centrala Lotów Sanitarnych niezwłocznie zajmie się Twoją sprawą! Zorganizujemy lotniczy transport pediatryczny dla noworodków i dzieci na całym świecie, jak również transport medyczny z dzieckiem na operację za granicę (np. na leczenie dziecka w Niemczech lub USA), transport na podjęcie leczenia za granicą lub transport medyczny dziecka z zagranicy do Polski.

Zrobimy wszystko, aby nasz mały pacjent podczas transportu otrzymał bezpieczną i specjalistyczną opiekę medyczną na najwyższym poziomie.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie.

Skontaktuj się z nami