Jak wygląda transport pacjenta pediatrycznego?

Poziom systemu opieki nad dziećmi i młodzieżą w Polsce często w przypadku ciężkich schorzeń lub rzadkich przypadłości jest niewystarczający, aby zapewnić odpowiednie warunki do leczenia. Ponad 90 procent polskich dzieci ma problemy zdrowotne. W polskiej służbie zdrowia brakuje pediatrów. Często również dostęp do technologii i sprzętu w Polsce znacznie odbiega od norm przyjętych w zachodnich szpitalach dla dzieci. Dla rodziców chorych dzieci, dzieci z guzem mózgu czy dzieci z wadami serca wyjazd na operację lub zabieg dziecka za granicą często jest ostatnią szansą  na uratowanie ich dziecka. 

Z tego względu wiele dzieci chorujących na przewlekłe lub ciężkie choroby wymaga leczenia, które nie jest dostępne w Polsce. Rodzice tych dzieci organizują leczenie za granicą – często ma to miejsce we współpracy z różnymi fundacjami lub jest finansowane w ramach zbierania darowizn. Po takiej akcji zbiórki na operację, dzieci dostają się pod opiekę lekarzy najwyższej klasy w Europie Zachodniej lub w USA, którzy specjalizują się w danej jednostce chorobowej lub w prowadzeniu konkretnej terapii. 

Centrala Lotów Sanitarnych wspiera rodziców chorych dzieci w lotniczym transporcie medycznym dla dzieci od ponad 40 lat. Pomogliśmy wielu rodzinom, które potrzebowały zrozumienia ich sytuacji i potrzeb, jak również przygotowania pediatrycznego transportu medycznego, który byłby dostosowany indywidualnych do potrzeb chorego dziecka. W trosce o naszych najmłodszych pacjentów dostosowujemy odpowiedni sprzęt medyczny na pokładzie naszych samolotów medycznych.

Inną aparaturę mogą wymagają dzieci z guzem mózgu, a jeszcze inna dzieci z wadami serca. Przykładamy ogromną wagę do tego, aby jak najbardziej odciążyć rodziców od zbędnych formalności i zadbać o radosny lot dla małego pacjenta. 

Jak wygląda transport pacjenta pediatrycznego?

1. Skontaktuj się z Centralą Lotów Sanitarnych 

Jeżeli jesteś rodzicem, opiekunem lub po prostu osobą zaangażowaną w leczenie dziecka, proszę skontaktuj się z nami bezpośrednio pod numerem +48 22 39 70 97 1. Nasi konsultanci przeprowadzają szczegółowe rozmowy z rodzicami chorego dziecka oraz lekarzem prowadzącym, aby jak najlepiej przygotować transport medycznym samolotem oraz w razie potrzeby uzupełnić odrzutowiec sanitarny o sprzęt niezbędny do indywidualnych potrzeb małego pacjenta. 

Jesteśmy do dyspozycji przez całą dobę – również w weekendy i święta. Oczywiście można skontaktować się z nami także:

Kontakt telefoniczny pozwala zaoszczędzić czas i możemy niezwłocznie porozmawiać o potrzebach chorego dziecka i przejść do planowania pediatrycznego transportu medycznego dla chorego dziecka. Nasz zespół chętnie służy poradą i przedstawi ofertę. 

2. Pomoc w formalnościach i w kontakcie ze szpitalami

Posiadamy kontakty do licznych zagranicznych szpitali i klinik, z którymi współpracujemy na stałe. Dodatkowo nasze zagraniczne działania w dziedzinie lotnictwa medycznego przyczyniły się do tego, że mamy rozbudowaną sieć międzynarodowych kontaktów w branży medycznej i utrzymujemy relacje z wieloma wybitnymi klinikami za granicą. Wraz z organizacją transportu pediatrycznego, pomożemy w kontakcie ze szpitalami i zajmiemy się formalnościami przed wylotem. 

Naszym celem jest jak największe wsparcie naszego małego pacjenta i jego rodziny, zdejmując zbędny bagaż organizacji z ich pleców.

3. Wybór odpowiedniego samolotu i sprzętu medycznego

Aby zapewnić naszym małym podopiecznym najlepszą możliwą opiekę, zwykle do lotniczego transportu chorych dzieci używamy odrzutowca medycznego. Zawsze dostosowujemy wyposażenie odrzutowca sanitarnego do aktualnych potrzeb medycznych dziecka. W kwestii wyposażenia naszych samolotów sanitarnych, nie idziemy na żadne kompromisy: mamy zaufanie wyłącznie do technologii medycznej, która spełnia najwyższe międzynarodowe standardy.

Używamy wyłącznie najnowocześniejszego sprzętu medycznego. Niemowlęta i małe dzieci są transportowane w nowoczesnych inkubatorach transportowych. Inkubatory tego typu charakteryzują się szczególnie wysoką niezawodnością i bezpieczeństwem podczas lotniczego transportu pediatrycznego. Inkubatory transportowe są również zaprojektowane w taki sposób, aby podczas przenoszenia, nie zmieniać pozycji chorego dziecka. 

Ponieważ jesteśmy niemiecką firmą przykładamy szczególną wagę do standardu naszych urządzeń medycznych. Możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć: w Polsce nie ma samolotów sanitarnych z porównywalnym wyposażeniem! Kiedy faktycznie pojawia się potrzeba skorzystania z samolotu sanitarnego, niektóre polskie firmy próbują sprzedawać alternatywne rozwiązania.

Niemniej mają one jedną wspólną cechę: nie jest to najbezpieczniejsza opcja transportu dla dziecka!

4. Asysta doświadczonego lekarza pediatry

W transporcie pediatrycznym, czyli podczas lotu z chorym dzieckiem medycznymi odrzutowcami - zwłaszcza podczas transportu lotniczego noworodków, niemowląt i małych dzieci - wymagana jest wysoce specjalistyczna wiedza pediatryczna. Tylko w ten sposób pacjenci pediatryczni mogą zostać bezpiecznie przewiezieni i uzyskać dokładnie taką opiekę jakiej potrzebują.

Dlatego podczas transportu pediatrycznego dla chorych dzieci, korzystamy wyłącznie z usług wysoko wykwalifikowanych i wyspecjalizowanych lekarzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym!

5. Transport na lotnisko i z lotniska 

Lot medyczny jest jednym odcinkiem podczas transportu medycznego, chore dziecko często zanim dostanie się do samolotu musi przebyć drogę z domu lub szpitala, a po wylądowaniu w bezpieczny sposób do szpitala docelowego. Organizacja odpowiedniego, specjalistycznego transportu może być dla rodziców skomplikowane i stresujące. Nasz transport medyczny jest kompleksowy i zapewniamy niezbędną karetkę pogotowia na pokład samolotu i z lotniska. 

W ramach usługi „z łóżka do łóżka” odbieramy małego pacjenta karetką pogotowia ze szpitala lub z domu i bezpiecznie dowozimy karetką pogotowia na lotnisko, oferując do samego początku do samego końca asystę medyczną dla dziecka. Po wylądowaniu na lotnisku docelowym dostępny jest już kolejny ambulans, który zawozi chore dziecko do szpitala przyjmującego. Dzięki naszym doświadczonym lekarzom i doskonałej organizacji, zawsze gwarantujemy szybki i bezpieczny lotniczy transport medyczny chorych dzieci.

6.Towarzystwo rodziców 

Oczywiście dziecko podczas lotu nie może obejść się bez znajomych twarzy: dlatego jeden z rodziców zawsze może lecieć na pokładzie małego odrzutowca medycznego bezpłatnie i wspierać naszego dzielnego pacjenta. Jeśli oboje rodzice chcą towarzyszyć dziecku w trakcie lotu sanitarnego, może być konieczne użycie większego samolotu.

Historia naszego małego pacjenta

Regularnie realizujemy transport medyczny na pokładzie samolotów sanitarnych – nie tylko dla dzieci z Polski, ale także dla małych pacjentów z innych krajów takich jak Rosja, Ukraina, Rumunia czy Bułgaria. Aby przybliżyć naszą codzienną pracę oraz pokazać przebieg takiego lotu sanitarnego dla dzieci przedstawiamy przypadek  kilkuletniego chłopca u którego zdiagnozowano guza mózgu: Lot chorego chłopca z Meksyku do Polski.

Współpraca z fundacjami dla dzieci

Współpracujemy z różnymi polskimi i międzynarodowymi organizacjami humanitarnymi i pomocowymi na bazie pełnego zaufania - w niektórych przypadkach już od wielu lat. Na zlecenie fundacji Cor Infantis i Mam Serce zrealizowaliśmy już wiele lotów dla dzieci na pokładzie samolotów sanitarnych. Ponadto transportowaliśmy dzieci, których leczenie było możliwe dzięki pośrednictwu platformy Siepomaga. W tym przypadku angażujemy się także przekazując nasze darowizny, a dodatkowo wspieramy finansowo leczenie wielu pacjentów. Loty medyczne, które są realizowane przez fundacje czy dzięki zbiórkom na różnych platformach, otrzymują również pomoc z naszej strony poprzez przez obniżone taryfy preferencyjne.

Warto również wspomnieć, że na świecie istnieje wiele organizacji pomocowych, które wspierają optymalną opiekę medyczną dla polskich dzieci. Dotychczas mieliśmy już możliwość współpracować z takimi organizacjami i przeprowadziliśmy wspólnie liczne udane akcje. W konkrecie pomogliśmy niektórym dzieciom, gdyż pod opieką najlepszych specjalistów mogły one być poddane operacji ratującej życie lub uzyskały dostęp do ważnego leczenia.

Pozwól nam sobie pomóc! 

Jeżeli jesteś rodzicem lub osobą poszukującą transportu medycznego dla dziecka, które jest chore lub miało wypadek - Centrala Lotów Sanitarnych niezwłocznie zajmie się Twoją sprawą! Zorganizujemy lotniczy transport pediatryczny dla noworodków i dzieci na całym świecie, jak również transport medyczny z dzieckiem na operację za granicę (np. na leczenie dziecka w Niemczech lub USA), transport na podjęcie leczenia za granicą lub transport medyczny dziecka z zagranicy do Polski.

Zrobimy wszystko, aby nasz mały pacjent podczas transportu otrzymał bezpieczną i specjalistyczną opiekę medyczną na najwyższym poziomie.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie. Proszę skontaktuj się z nami: