Transport pacjentów na terenie kraju

Przeprowadzamy również transporty pacjentów na terenie kraju, a robimy to sprawnie, bezpiecznie i kompetentnie, przy wykorzystaniu odpowiedniego samolotu lub helikoptera pogotowia medycznego. Często pacjenci muszą być transportowani na własną prośbę do specjalnej kliniki. Zdarza się również, że poważnie chorzy pacjenci chcą być leczeni w pobliżu swych krewnych w innym regionie kraju. W takich przypadkach możemy zorganizować transport pacjenta w krótkim czasie i bez zbędnej biurokracji przy pomocy odrzutowca medycznego lub helikoptera ratunkowego.

W celu odbycia lotu medycznego na terenie kraju oraz aby przewieźć pacjenta do kraju sąsiedniego wykorzystujemy np. turbośmigłowe samoloty medyczne wyposażone w profesjonalny sprzęt, które doskonale nadają się do tego rodzaju transportów. Do naszej dyspozycji mamy lotniska z krótkimi pasami startowymi znajdujące się niedaleko miejsc docelowych, na których nie mogą lądować odrzutowce medyczne.

Oczywiście, na terenie kraju możemy przewozić pacjentów również przy użyciu odrzutowców medycznych. Natomiast na długich dystansach lotów wykorzystujemy tylko i wyłącznie odrzutowce medyczne, gdyż to te samoloty mają wymagany zasięg lotów oraz mogą osiągać wysokie prędkości.

Wszystkie samoloty używane do lotów medycznych wyposażone są m.in. w profesjonalny sprzęt medyczny wbudowany na stałe, jak sprzęt do intensywnej terapii, do monitorowania pacjenta w stanie krytycznym, do intensywnej terapii oddechowej oraz w system defibrylatorów.

Aby zapewnić możliwie jak najlepszą opiekę nad pacjentem podczas lotu medycznego, pacjentom towarzyszy znakomicie wyspecjalizowany personel medyczny.

Jeśli chcecie Państwo być przetransportowani na własne życzenie, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami drogą telefoniczną, mailową lub z pomocą naszego formularza kontaktowego. Ponadto wiele odpowiedzi na pytania dotyczące transportu pacjenta na pokładzie samolotu, znajduje się w naszej zakładce FAQ (najczęściej zadawane pytania).