Transport medyczny w Polsce

Oferujemy również szybki i bezpieczny prywatny transport medyczny na terenie Polski. Transport pacjentów, przystosowanymi do tego sanitarnymi samolotami na terenie kraju, odbywa się za pomocą odrzutowca sanitarnego lub helikoptera medycznego.

W przypadku krajowych lotów sanitarnych transport pacjenta odbywa się:

  • ze szpitala do innego szpitala, gdzie będzie on kontynuować leczenie,
  • z domu do szpitala
  • lub jako transport sanitarnego na rehabilitację.

Wielu chorych woli również podjąć leczenie w mieście, które jest bliżej ich domu, przyjaciół i rodziny. Komfort pacjenta jest ważnym czynnikiem w powrocie do zdrowia, dlatego możemy zorganizować lotniczy transport medyczny w krótkim czasie i bez zbędnej biurokracji przy pomocy odrzutowca medycznego lub helikoptera ratunkowego. 

W przypadku krajowych lotów medycznych i transportu na leczenie do sąsiednich krajów zapewniamy samoloty wyposażone w komplet sprzętu medycznego z silnikami turbośmigłowymi. Dzięki temu możemy korzystać również z lokalnych lotnisk, które posiadają krótsze pasy startowe i mogą znajdować się znacznie bliżej szpitala lub domu pacjenta. Nie byłoby to możliwe w przypadku większych samolotów. Jest to szczególnie potrzebne w przypadku pilnego transportu lotniczego pacjentów z intensywnej terapii.

Dla lotów długodystansowych używamy samolotów sanitarnych, ponieważ są one bardziej przystosowane, ze względu na większy zasięg lotu oraz osiąganą prędkość. Na terenie Polski dla naszych pacjentów, możemy przeprowadzać loty sanitarne wykorzystując odrzutowce medyczne.

Wszystkie śmigłowce i samoloty sanitarne używane do lotniczego transportu medycznego są na stałe wyposażone m.in. w profesjonalny sprzęt medyczny do intensywnej terapii, instrumenty do monitorowania funkcji życiowych pacjentów w stanie krytycznym, wentylatory mechaniczne oraz system defibrylatorów.

Aby zapewnić możliwie jak najlepszą opiekę nad pacjentem podczas lotu medycznego, choremu zawsze towarzyszy znakomicie wyspecjalizowany lekarz medycyny lotniczej.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie.

Skontaktuj się z nami