Jak wygląda transport pacjenta na pokładzie odrzutowca medycznego?

Czas czytania: 10 minut

Transport pacjentów na dalekich trasach, na przykład podczas powrotu z zagranicy często odbywa się na pokładzie odrzutowca medycznego. Maszyna ta oferuje szybki, bezpieczny i komfortowy transport oraz zapewnia kompleksową opiekę medyczną dla pacjenta.

Odrzutowiec medyczny jest przeznaczony dla ciężko chorych pacjentów oraz osób po ciężkich urazach. Dla pacjentów potrzebujących intensywnej opieki, wykorzystujemy odrzutowce medyczne z kompletem urządzeń do intensywnej terapii.

Dbamy o zdrowie naszych pacjentów i wiemy jak ważny jest czas zorganizowania i wykonania lotów medycznych dlatego w sytuacjach niecierpiących zwłoki, organizujemy pilny lotniczy transport medyczny o każdej porze, zarówno w dzień jak i w nocy, również z bardzo krótkim wyprzedzeniem.

Oferujemy najlepszą specjalistyczną opiekę nad pacjentem, dlatego w wykorzystywanych przez nas samolotach medycznych (np. Bombardier Learjet, Cessna Citation Jet, Bombardier Challenger und Beechcraft King Air) jest na stałe zamontowany sprzęt do intensywnej terapii, który w razie potrzeby może być uzupełniony o dodatkowe urządzenia specjalistyczne.

Jak wyposażony jest odrzutowiec medyczny?

Wyposażenie odrzutowca sanitarnego i jego załogi jest elastyczne i może zostać dostosowane do potrzeb pacjenta. W przypadku większości działań, standardowe wyposażenie doskonale spełnia wszystkie swoje funkcje. Poniżej chcielibyśmy je zaprezentować.

Załoga

Każdy lot sanitarny odbywa się pod opieką doświadczonego zespołu medycznego, nad którym pieczę sprawuje jeden z naszych wyspecjalizowanych lekarzy medycyny lotniczej. Zespół lekarzy posiada nie tylko rozległe i wieloletnie doświadczenie w zakresie ratownictwa medycznego, lecz również został przeszkolony w dziedzinie fizjologii lotu, a następnie skutecznie wykorzystywał tę wiedzę i umiejętności podczas licznych lotów sanitarnych. W trakcie lotu z lekarzem współpracuje ściśle doświadczony i doskonale przygotowany ratownik medyczny.

Załoga lotnicza samolotu sanitarnego składa się z dwóch doświadczonych pilotów, którzy wylatali tysiące godzin podczas przebytych lotów, a ponadto regularnie trenują na symulatorze. Możemy zatem wykazać się doświadczeniem, dzięki któremu bezpiecznie i pewnie przewieziemy naszych pacjentów z punktu A do punktu B.

Podczas lotów przestrzegamy regulaminowego czasu odpoczynku. Jeżeli zdarzy się, że na dalekiej trasie nie jest możliwe odbycie całego lotu z tą samą załogą, dokonujemy wymiany zespołu w trakcie międzylądowania. Alternatywą jest także podróż drugiej załogi bezpośrednio na pokładzie samolotu sanitarnego, aby w razie potrzeby zagwarantować bezproblemową wymianę personelu. Scenariusz ten jest możliwy jednak tylko w większych samolotach sanitarnych, które na pokładzie gwarantują wystarczająco dużo miejsca dla dodatkowych osób.

Wyposażenie techniczne

Samoloty zaopatrzone są w nowoczesny sprzęt medyczny

Odrzutowiec medyczny posiada na pokładzie aparaturę medyczną, która jest również wykorzystywana na nowoczesnych oddziałach intensywnej terapii. Nasze samoloty medyczne są na stałe zaopatrzone w następujący sprzęt medyczny m.in.:

  • Jednostka do opieki pacjentów wymagających intensywnej terapii (Lifeport Intensive Care Unit), w razie potrzeby z materacem próżniowym i systemem załadunku pacjenta;
  • Główny zbiornik tlenu medycznego (6000 litrów) oraz opcjonalnie dodatkowe zbiorniki;
  • Wielofunkcyjny przenośny kardiomonitor do pomiaru EKG, temperatury ciała, ciśnienia tętniczego, saturacji;
  • Kompaktowy defibrylator/ kardiomonitor;
  • Przenośny respirator do intensywnej terapii oddechowej, również do złożonych schematów wentylacji;
  • 12-kanałowy wielofunkcyjny aparat EKG;
  • Przenośny analizator do gazometrii, elektrolitów i metabolitów we krwi;
  • Telefon satelitarny do komunikacji na całym świecie.

Podczas przygotowywania wyposażenia technicznego uwzględniany jest oczywiście stan zdrowia pacjenta. Jeżeli wymaga tego aktualny obraz kliniczny, uzupełniany jest także konieczny, dodatkowy sprzęt. Dobre samopoczucie pacjenta jest naszym najwyższym priorytetem.

Największe korzyści samolotu medycznego

Zaletą sanitarnych samolotów odrzutowych jest nie tylko kompleksowa opieka medyczna podczas transferu pacjenta. Wielkim atutem tej metody transportu jest również bardzo duża elastyczność. W zależności od sytuacji, start może odbyć się w pierwszym wolnym terminie lub w dniu, który został przez klienta wybrany. Rozkład lotów samolotów pasażerskich nie ma żadnego wpływu na harmonogram lotów odrzutowca medycznego.

Oprócz tego, w porównaniu z lotami rejsowymi, odrzutowiec medyczny daje znacznie większą swobodę w planowaniu trasy: nie ma tutaj konieczności wyboru tras, które i tak są obsługiwane przez loty rejsowe. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z najbliżej położonych lotnisk, co pozwoli bezpośrednio i bez przesiadek dotrzeć do celu. Lot medyczny jest znacznie łatwiejszy dzięki temu, że samolot sanitarny może latać również na małe, regionalne lotniska i nie jest uzależniony od dużych, międzynarodowych portów lotniczych. Stanowi to gwarant tego, że pacjent musi pokonać jedynie niewielką odległość do lotniska, a całkowity czas transportu jest możliwie najbardziej skrócony.

Brak przeciwwskazań do lotu na pokładzie samolotu sanitarnego

W przypadku każdego transportu drogą lotniczą, dokonywana jest najpierw weryfikacja czy pacjent ma jakiekolwiek przeciwwskazania do lotu (tzw. „fit-to-fly”). Jeżeli ponad wszelką wątpliwość możliwe jest stwierdzenie, że lot nie pogorszy stanu pacjenta, wówczas może on zostać przetransportowany medycznym samolotem.

Warunkiem koniecznym do odbycia lotu sanitarnego jest wyposażenie medyczne odrzutowca sanitarnego, a także obecność lekarz medycyny lotniczej. W wielu przypadkach nawet pacjenci wymagający intensywnej terapii mogą być transportowani odrzutowcem sanitarnym, po tym jak podróż samolotem rejsowym została wykluczona. Na podstawie dokumentacji medycznej to lekarz pokładowy podejmuje decyzję o braku przeciwwskazań do lotu („fit-to-fly”).

Zapraszamy po więcej informacji o weryfikacji „fit-to-fly“ oraz o warunkach całego procesu decyzyjnego.

Czy osoby towarzyszące mogą lecieć razem z pacjentem?

W większości przypadków, bez dodatkowych kosztów pacjentowi podczas lotu sanitarnego może towarzyszyć jeden członek rodziny. W większych odrzutowcach sanitarnych jest wystarczająco dużo miejsca nawet dla kilku dodatkowych osób towarzyszących poza personelem medycznym. Niemniej zdarza się, że ze względów medycznych na pokładzie nie może przebywać ani jedna osoba towarzysząca. Ma to przykładowo miejsce w sytuacji, gdy pacjent cierpi na poważną chorobę zakaźną, którą może zarazić się również osoba towarzysząca np. gdy jest to transport dla pacjenta z koronawirusem.

Jaka jest cena transportu medycznego samolotem?

Każdy lot sanitarny jest planowany i realizowany z uwzględnieniem danego przypadku medycznego. Ze względu na brak powtarzalnych tras oraz rozkładu regularnych lotów, koszty muszą być kalkulowane za każdym razem indywidualnie. Istnieje jednak pięć stałych czynników, które mają największy wpływ na koszt każdego lotu sanitarnego.

Zapraszamy po więcej informacji na temat ceny transportu medycznego samolotem.

Trasa lotu

Trasa lotu ma oczywiście duży wpływ na cenę. Jakkolwiek trudno jest wyliczyć dokładną cenę za kilometr lub godzinę lotu. Niemniej lot na dystansie o średniej długości jest tańszy niż transfer na długim odcinku. Z kolei transfer pacjenta na krótkiej trasie jest, wobec tego jeszcze tańszy.

Dodatkowo nie bez znaczenia dla kosztów pozostaje wybór lotniska wylotu i lotniska docelowego. Opłaty za lądowanie są pobierane przez każde lotnisko indywidualnie, a zatem ceny pomiędzy dwoma lotniskami mogą się znacznie różnić, nawet jeżeli znajdują się blisko siebie. Oczywiście z przyjemnością służymy pomocą w celu wybrania tańszej alternatywy dla planowanego lotniska docelowego.

Stan zdrowia pacjenta

Stan zdrowia pacjenta determinuje potrzeby medyczne podczas lotu sanitarnego. Przed lotem należy podjąć wiele ważnych decyzji: czy potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, na przykład izolatka lub urządzenie do pozaustrojowego utleniania krwi (ECMO) lub np. czy wszyscy lekarze pokładowi posiadają wystarczające umiejętności do zrealizowania transportu, czy może potrzebny jest specjalista – np. w przypadku rzadkich chorób lub leczenia dzieci? Poziom zaawansowania wymaganego sprzętu medycznego oraz specjalistyczna wiedza lekarza pokładowego determinują wysokość ceny.

Transport pacjenta karetką do samolotu

Rodzaj samolotu medycznego

Co do zasady można przyjąć, że mniejsze samoloty będą generowały również niższe koszty. Z drugiej strony lekkie odrzutowce zapewniają mniej miejsca dla osób towarzyszących oraz latają na krótszych trasach bez międzylądowania. Niemniej jednak, przy uwzględnieniu postojów na tankowanie, spełnią one również swoje zadanie w przypadku większości transferów na dalekich trasach.

Warto dodać, że cena może wzrosnąć, jeżeli klient wybierze konkretny model samolotu. Tylko w nielicznych przypadkach udałoby się wskazać praktyczne powody, które odróżniają dany model od innego o tej samej wielkości. Zdarza się jednak, iż niektórzy klienci mają pozytywne doświadczenia z przeszłości z konkretnym producentem i dlatego życzą sobie maszynę od tego producenta również na kolejny lot sanitarny. Jest to oczywiście możliwe, jednak może się to wiązać z dodatkowymi kosztami.

Liczba osób towarzyszących

W przypadku prawie wszystkich lotów sanitarnych istnieje możliwość, aby jeden członek rodziny leciał bezpłatnie na pokładzie samolotu jako osoba towarzysząca. Może się jednak zdarzyć sytuacja w której ze względu na stan zdrowia pacjenta nie wolno przyjąć na pokład żadnej osoby towarzyszącej – na przykład ze względu na poważną chorobę zakaźną.

O ile zaistnieje potrzeba, aby pacjentowi towarzyszyło kilka bliskich osób (więcej niż jedna osoba), wówczas konieczny będzie większy samolot. Wówczas wpływa to na wzrost kosztów, jednak nie ma stałej ceny od osoby. Jeżeli transfer realizowany jest przez duży samolot, nie ma właściwie prawie żadnej różnicy w cenie, gdy maszyna ma pełne obłożenie pasażerskie lub gdy leci tylko jedna osoba towarzysząca, zaś pozostałe miejsca pozostają puste.

Pilny tryb lotu

Fakt, jak bardzo pilny jest tryb danego lotu ma również wpływ na koszty. Związane jest to z faktem, że wprawdzie nasze samoloty rozmieszczone są na całym świecie, lecz nie na każdym lotnisku. Z tego względu samolot sanitarny musi odbyć najpierw lot pozycyjny ze swojej bazy do miejsca, w którym przebywa pacjent. Dopiero potem następuje właściwy lot sanitarny, a na koniec lot powrotny do bazy.

Podejmujemy wszelkie starania, aby loty pozycyjne były krótkie, zaś koszty z nimi związane niskie. W przypadku szczególnie pilnych zgłoszeń, które są przyjmowane z niewielkim wyprzedzeniem czasowym, może się okazać, że wszystkie samoloty sanitarne z krótkimi lotami pozycyjnymi nie są już dostępne. Wówczas w celu jak najszybszego przetransportowania pacjenta, musimy wykorzystać samoloty z dłuższym lotem pozycyjnym, co niestety zwiększa cenę transportu medycznego.

Czy ubezpieczenie pokrywa koszty?

Na pytanie, czy koszty lotu sanitarnego są pokrywane przez ubezpieczenie, można odpowiedzieć dopiero, gdy znamy zakres ochrony ubezpieczeniowej lub gdy wiemy, czy konkretny przypadek pacjenta jest objęty ubezpieczeniem. Co do zasady ani obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne, ani prywatne kasy chorych nie pokrywają kosztów za loty medyczne. Dlatego w tym przypadku nie należy oczekiwać pokrycia kosztów przez ubezpieczenie.

O ile mamy do czynienia z transferem powrotnym chorego z zagranicy na pokładzie samolotu, istnieje szansa, iż koszty będą pokryte z międzynarodowej polisy ubezpieczeniowej. O tym decydują warunki polisy ubezpieczeniowej. Zazwyczaj ubezpieczenie obejmuje repatriację z zagranicy, która jest kwalifikowana jako konieczna z medycznego punktu widzenia, a czasami także transport, który jest uzasadniony z medycznego punktu widzenia. Transfer powrotny chorego z zagranicy jest konieczny z medycznego punktu widzenia, jeżeli pacjent nie może otrzymać stosownego leczenia w kraju pobytu. Natomiast z transferem medycznie uzasadnionym mam do czynienia, gdy leczenie jest możliwe na miejscu, jednak powrót do kraju rodzinnego może przynieść lepsze rezultaty. Zgodnie z tymi standardami, transfery powrotne, które są uzasadnione z medycznego punktu widzenia, realizowane są stosunkowo rzadko. Większość chorób może być leczona właściwie w prawie każdym kraju, nawet jeżeli czasami obserwowane są ogromne różnice w jakości leczenia.

Jeżeli transfer powrotny z zagranicy nie jest ani konieczny, ani uzasadniony z medycznego punktu widzenia, nie ma szans na pokrycie kosztów. To samo dotyczy lotów sanitarnych za granicę, na przykład w ramach turystyki medycznej.

Zapraszamy po więcej informacji o możliwościach pokrycia kosztów transportu medycznego przez ubezpieczyciela.

Odrzutowiec medyczny czy samolot pasażerski?

Do lotniczego transportu pacjentów może być wykorzystany nie tylko odrzutowiec sanitarny, lecz również samolot pasażerski. Przewaga samolotu rejsowego ma swoje źródło przede wszystkim w niższych kosztach, natomiast niemal wszystkie inne czynniki przemawiają na korzyść odrzutowca sanitarnego.

Możliwości medyczne na pokładzie samolotu pasażerskiego są znacznie bardziej ograniczone w porównaniu z odrzutowcem medycznym – nawet jeżeli pacjent jest pod opieką sanitariusza wraz z ratunkowym zestawem medycznym. W związku z powyższym lot rejsowy stanowi rozwiązanie tylko dla pacjentów, którzy nie wymagają intensywnej terapii i których stan zdrowia jest stabilny.

Ponadto odrzutowiec medyczny jest dostępny znacznie szybciej, a trasa lotu i wybór lotniska odlotu i przylotu są o wiele bardziej elastyczne. Zezwolenie na lot dla pacjenta jest uzależnione od oceny medycznej dokonanej przez pasażerskie linie lotnicze. Linia lotnicza ma bowiem prawo odmowy transportu, jeżeli uzna, że ryzyko jest zbyt duże. Dodatkowo taka ocena medyczna może być dokonana według własnego uznania.

Zapraszamy po więcej informacji dotyczących transportu pacjenta na pokładzie samolotu pasażerskiego.

Szczególne przypadki

Specyficzna sytuacja pacjenta sprawia, że każdy lot sanitarny jest niepowtarzalny. Niemniej stale zdarzają się szczególne przypadki, na które reagujemy wprowadzając specjalne środki ostrożności.

Koronawirus (COVID-19)

Wybuch COVID-19 i rosnąca liczba przypadków osób zakażonych koronawirusem wymagają organizowania transportu odrzutowcem sanitarnym przy zachowaniu najwyższych środków ostrożności. Dotyczy to przede wszystkim chorych osób powracających do Polski z zagranicy lub udających się na leczenie koronawisura do innego kraju.

Transport osoby zakażonej koronawirusem

W nagłych wypadkach organizujemy prywatny lot medyczny dla pacjentów, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na obecność COVID-19, a którzy znaleźli się za granicą i chcą bezpiecznie wrócić do Polski lub udać się na leczenie do innego kraju. Wówczas pacjent zakażony wirusem COVID-19, musi być transportowany w izolacji. Oprócz tego załoga medyczna potrzebuje specjalnej odzieży ochronnej, aby uniknąć zarażenia. Jeśli Ty lub bliska Ci osoba potrzebujecie międzynarodowego samolotu ratunkowego wyposażonego w sprzęt sanitarny i wyspecjalizowany personel medyczny, zapewniamy pilny oraz bezpieczny prywatny lotniczy transport medyczny z każdego miejsca na świecie.

W zależności od tego, jak ciężki jest przebieg choroby, mamy do dyspozycji różne możliwości:

  • Pacjenci z objawami muszą być transportowani w izolatce. Umożliwia to wdrożenie wszystkich medycznych działań i jednocześnie gwarantuje, że wirus nie przedostanie się do otoczenia.
  • Pacjenci bezobjawowi, którzy jednak muszą podróżować pod opieką lekarza lub którzy wyraźnie życzą sobie asysty lekarza, mogą być przewożeni w maseczce (osłona ust i nosa). W tym przypadku załoga nosi kombinezony ochronne, aby chronić się przed zarażeniem.
  • Jeżeli w przypadku pacjentów bezobjawowych nie jest potrzebna opieka medyczna, można rozważyć także trzecią możliwość: indywidualny lot na pokładzie prywatnego odrzutowca. Wówczas pacjent podróżuje sam w kabinie pasażerskiej i może tam poruszać się swobodnie. Ani załoga medyczna, ani personel pokładowy nie lecą z pacjentem w kabinie.

Po każdym transporcie pacjenta z koronawirusem, samolot sanitarny jest oczywiście dokładnie dezynfekowany. W przypadku pacjentów z koronawirusem nie ma możliwości zabrania na pokład samolotu osób towarzyszących ze względu na ryzyko zakażenia.

Zapraszamy po więcej informacji o transporcie pacjentów z koronawirusem.

Lot na poziomie morza

Podczas zwykłego lotu warunki ciśnieniowe w kabinie pasażerskiej różni się od warunków, które panuje na ziemi. W przypadku niektórych chorób (np. anemii, zapalenia płuc, guza mózgu), ta silna zmiana ciśnienia może pogorszyć stan pacjenta. Lot na poziomie morza (tzw. see level flight) na pokładzie odrzutowca sanitarnego pozwala wyrównać ciśnienie w kabinie i uniknąć zagrażającej dla zdrowia pacjenta sytuacji. Taki lot jest niemożliwy do zrealizowania w rejsowym samolocie pasażerskim.

W trakcie lotu na poziomie morza, dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technicznym oraz obniżonej wysokości lotu, ciśnienie w kabinie utrzymywane jest na poziomie zbliżonym do poziomu gruntu. Dzięki takiemu zabiegowi nawet pacjenci z wyżej wymienionymi chorobami mogą być transportowani drogą lotniczą.

Zapraszamy po więcej informacji o lotach na poziomie morza (see level flight).

Niemowlęta i małe dzieci

Podczas transportu niemowląt i małych dzieci konieczne jest wykazanie się specjalistyczną wiedzą oraz szczególną uważnością i troską, aby zapewnić małym pacjentom najlepszą opiekę. W przypadku takiego lotu przynajmniej jeden z rodziców może zawsze towarzyszyć dziecku, aby zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa i bliskość.

Transport medyczny dla dzieci

Ponadto w zależności od wieku dziecka, w skład załogi medycznej wchodzi oczywiście doświadczony neonatolog (specjalista od noworodków) lub pediatra (specjalista medycyny dziecięcej). W razie potrzeby mamy do dyspozycji najnowocześniejsze inkubatory transportowe, co gwarantuje najlepszą opiekę medyczną.

Zapraszamy po więcej informacji o lotniczym transporcie pediatrycznym dla niemowląt i małych dzieci.

Pacjenci VIP

Pacjenci VIP mają często specjalne wymagania w stosunku do lotów medycznych. Oczekiwania dotyczą zarówno wysokiego komfortu, miejsca dla kilku osób towarzyszących oraz transportu bez międzylądowania. Z chęcią spełnimy te powyższe oraz wszystkie inne życzenia naszych pasażerów VIP.

Pacjenci VIP mają zapewnione liczne udogodnienia nie tylko podczas lotu. Również na etapie przygotowań oferujemy doskonałą obsługę dla pacjentów oraz osób towarzyszących. Na życzenie zapewniamy tłumacza, zadbamy o podstawienie limuzyny do transferu z lotniska dla osób towarzyszących oraz zatroszczymy się o komfortowe zakwaterowanie dla osób towarzyszących w docelowym miejscu podróży.

Zapraszamy po więcej informacji o naszym serwisie dla pacjentów VIP.

Korzyści ze współpracy z Centralą Lotów Sanitarnych

Każdy, kto potrzebuje lotu sanitarnego z reguły po raz pierwszy znajduje się w tak stresującej dla niego i jego rodziny sytuacji. Właśnie wtedy niezbędne jest wsparcie doświadczonego i niezawodnego partnera, który udzieli kompleksowej porady i uwzględni wszystkie możliwe scenariusze. Jako Centrala Lotów Sanitarnych jesteśmy właśnie takim partnerem.

Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie w lotnictwie medycznym, zaś nasi pracownicy posługują się biegle w sumie 13 językami, co pozwala udzielić wsparcia komunikacyjnego na całym świecie – również podczas uzgodnień z personelem medycznym w danym miejscu. Codziennie i przez 24 godziny na dobę jesteśmy do dyspozycji naszych klientów, a zatem kontakt z nami jest możliwy w każdej chwili. Samoloty z naszej floty są rozmieszczone na całym świecie i dlatego niemal wszędzie oraz w bardzo krótkim czasie mogą być w pełnej gotowości do lotu.

Nasze zespoły medyczne posiadają oczywiście ogromne doświadczenie i najwyższe kwalifikacje w dziedzinie medycyny lotniczej. Podczas lotu sanitarnego zespół ma do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Oferujemy Państwu również usługę „z łóżka do łóżka“ , co pozwala zapewnić kompleksowy transport naziemny na lotnisko i z docelowego lotniska do szpitala przyjmującego.

Podsumowując: z nami mają Państwo zagwarantowany szybki i bezpieczny lot sanitarny!

Rezerwacja odrzutowca medycznego w trzech krokach

Transport medyczny

Aby zarezerwować lot medyczny, należy wykonać jedynie trzy proste kroki.

  1. W pierwszej kolejności podczas szczegółowej konsultacji omawiamy Państwa sytuację oraz istniejące możliwości. Po konsultacji wysyłamy niezobowiązującą ofertę na lot sanitarny.
  2. W trakcie analizy oferty przez klienta, podejmujemy już pierwsze kroki organizacyjne związane z lotem sanitarnym. Jeżeli zaakceptują Państwo naszą ofertę, wówczas wszystko może potoczyć się bardzo sprawnie. Nasi lekarze sprawdzają aktualną dokumentację medyczną pacjenta, my zaś uzyskujemy wszystkie niezbędne zezwolenia na lot. Na końcowym etapie otrzymują Państwo od nas wiążący harmonogram lotu i wówczas lot sanitarny może się odbyć.
  3. W dniu wylotu odbieramy pacjenta karetką pogotowia i przewozimy go na lotnisko, gdzie samolot sanitarny czeka już w pełnej gotowości. Gdy tylko pacjent zostanie przeniesiony na pokład, lot medyczny może się rozpocząć. Po wylądowaniu na lotnisku docelowym kolejna karetka przejmuje dalszy transport na miejscu, gdzie nasz pacjent zostaje przekazany lekarzom prowadzącym w szpitalu docelowym.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie.

Skontaktuj się z nami