Transport odrzutowcem medycznym

Transport odrzutowcem medycznym jest skierowany do ciężko chorych pacjentów oraz osób po ciężkich urazach. Dla pacjentów potrzebujących intensywnej opieki, wykorzystujemy odrzutowce medyczne z kompletem urządzeń do intensywnej terapii. W trakcie lotu sanitarnego jest obecny zespół doświadczonych ratowników medycznych, aby zapewnić naszemu pacjentowi bezpieczny i jak najbardziej dostosowany do jego stanu zdrowia prywatny transport medyczny.  

Dbamy o zdrowie naszych pacjentów i wiemy jak ważny jest czas zorganizowania i wykonania lotów medycznych dlatego w sytuacjach niecierpiących zwłoki, organizujemy pilny lotniczy transport medyczny o każdej porze, zarówno w dzień jak i w nocy, również z bardzo krótkim wyprzedzeniem.

Oferujemy jak najlepszą specjalistyczną opiekę nad pacjentem, dlatego w wykorzystywanych przez nas samolotach medycznych (np. Bombardier Learjet, Cessna Citation Jet, Bombardier Challenger und Beechcraft King Air) jest na stałe zamontowany sprzęt do intensywnej terapii, który w razie potrzeby może być uzupełniony o dodatkowe urządzenia specjalistyczne. 

Nasze samoloty medyczne są na stałe zaopatrzone w następujący sprzęt medyczny m.in.:

  • Lifeport Intensive Care Unit wraz z materacem próżniowym i systemem załadunku pacjenta
  • Główny zbiornik tlenu (6000 litrów) & obligatoryjny zbiornik dodatkowy
  • Wielofunkcyjny przenośny kardiomonitor do pomiaru EKG, temperatury ciała, ciśnienia tętniczego, saturacji, itp.
  • Kompaktowy defibrylator/ kardiomonitor
  • Przenośny respirator do intensywnej terapii oddechowej
  • Przenośny analizator do gazometrii, elektrolitów i metabolitów
  • Telefon satelitarny do komunikacji na całym świecie  

Transport medyczny prywatnym odrzutowcem dla pacjentów na intensywnej terapii

Każdy nasz odrzutowiec medyczny jest przystosowany do tego, aby zapewnić specjalistyczną pomoc medyczną i skutecznie ratować życie naszych pacjentów, szczególnie tych wymagających intensywnej opieki medycznej. Dlatego doświadczeni i wyspecjalizowani lekarze intensywnej terapii towarzyszą pacjentom podczas ich lotu repatriacyjnego i w nagłych przypadkach mogą natychmiast interweniować. Pacjenci, którzy podróżują z nami odrzutowcem sanitarnym, otrzymują kompleksową opiekę medyczną i docierają do szpitala docelowego lub domu tak szybko jak to możliwe. 

W niektórych przypadkach chorzy podczas lotu mogą być narażeni na pogorszenie ich stanu zdrowia przez zbyt niskie ciśnienie podczas lotu, dlatego podczas prywatnego lotu samolotem medycznym możemy dostosować dla naszego pacjenta ciśnienie w kabinie. W takiej sytuacji samolot leci specjalnym kursem na poziomie morza. Hermetyzacja kabiny jest niezbędna podczas transportu pacjentów z takimi schorzeniami, takimi jak m.in.: anemia, odma opłucnowa czy niedrożność jelit.

Obok transportu medycznym samolotem zapewniamy również dowóz pacjenta zarówno do samolotu, jak również odbiór prywatną karetką z samolotu. Transfer chorego odbywa się ze szpitala do odrzutowca sanitarnego oraz po odbytym locie medycznym, karetką do wybranego szpitala w Polsce. Odbywa się to w ramach usługi „z łóżka do łóżka”, niezbędnej w ramach ciężko chorych pacjentów: minimalizuje to również czas oczekiwania dla pacjentów i ich rodzin oraz zapewnia najlepszą możliwą opiekę podczas podróży.

Samolot medyczny dla chorych na koronawirusa

Wybuch COVID-19 i rosnąca liczba przypadków osób zakażonych koronawirusem wymagają organizowania transportu odrzutowcem sanitarnym przy zachowaniu najwyższych środków ostrożności. Dotyczy to przede wszystkim chorych osób powracających do Polski z zagranicy lub udających się na leczenie koronawisura do innego kraju. Jeżeli interesuje Cię wynajem samolotu medycznego możesz skontaktować się z naszym zespołem z Centrali Lotów Sanitarnych przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

W nagłych wypadkach organizujemy prywatny lot humanitarny dla pacjentów, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na obecność COVID-19, a którzy znaleźli się za granicą i chcą bezpiecznie wrócić do Polski lub udać się na leczenie do innego kraju. Jeśli Ty lub bliska Ci osoba potrzebujecie międzynarodowego samolotu ratunkowego wyposażonego w sprzęt sanitarny i wyspecjalizowany personel medyczny, zapewniamy pilny oraz bezpieczny prywatny lotniczy transport medyczny z każdego miejsca na świecie.  

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie. Proszę skontaktuj się z nami: