Transport narządów ludzkich

Transport narządów ludzkich samolotem

Transport narządów wymaga szybkiej reakcji oraz globalnej sieci kontaktów, aby dostarczyć samolot do każdego miejsca w jak najkrótszym czasie. Dzięki naszym wieloletnim doświadczeniom w zakresie czarterów samolotów, jesteśmy w stanie podstawić samoloty do transportu ekspresowego ładunku w ciągu 60 minut do prawie każdego miejsca na świecie.

Oprócz ekspresowego transportu konserwowanej krwi (potrzebnej do transfuzji) na pokładzie samolotu, możemy również zorganizować szybki transport plazmy oraz tkanek. W ten sposób mogą być także przewożone narządy do przeszczepów ratujących życie, jak również wyspecjalizowane zespoły medyczne. Aby spełnić szczególne wymagania tych transportów, przy przewozach ekspresowych każdego rodzaju korzystamy wyłącznie z obsługi doświadczonego personelu oraz z najnowocześniejszego sprzętu.

Jeśli do miejsc docelowych można dostać się nie tylko drogą lotniczą, lecz z dodatkowym dłuższym transportem naziemnym, uzupełniamy łańcuch transportowy o helikopter. Z reguły helikopter może wylądować bezpośrednio przy docelowym szpitalu, co umożliwia dalszą minimalizację czasu transportu.

Nasze nowoczesne centrum operacji ratowniczych, działające przez 24 godziny na dobę, może realizować transport organów o zasięgu międzynarodowym, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy z minimalnym czasem oczekiwania na realizację oraz oddać do Państwa dyspozycji środki transportu, które spełniają odpowiednie wymagania techniczne i medyczne.

W przypadku pilnych pytań, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu telefonicznego.  Oczywiście jesteśmy cały czas dostępni na pośrednictwem maila lub naszego formularza kontaktowego. W zakładce FAQ znajduje się także wiele informacji o naszych procedurach organizacyjnych.