Helikopter Medyczny

Czas czytania: 2 minut

Kiedy liczy się każda minuta podczas transportu ciężko chorego pacjenta, zapewniamy lotniczy transport medyczny z wykorzystaniem śmigłowców medycznych.

Chory transportowany w helikopterze medycznym jest otoczony kompletem najnowocześniejszych urządzeń sanitarnych. Śmigłowiec sanitarny jest również szybszy i wygodniejszy w porównaniu do transportu naziemnego jak np. karetka pogotowia ratunkowego, która może utknąć w korku.

Zalety transportu medycznego helikopterem

 • Każdy lot prywatnym helikopterem medycznym odbywa się w obecności wyspecjalizowanego zespołu doświadczonych ratowników sanitarnych, aby zapewnić pacjentowi zarówno bezpieczny jak i wysokiej jakości lotniczy transport medyczny;
 • Helikopter medyczny sprawdza się przede wszystkim na krótkich dystansach, zapewniając bardzo szybki transport do szpitala docelowego;
 • Śmigłowce sanitarne charakteryzują się możliwością lądowania bezpośrednio na terenie szpitala. Oszczędza to czas, bo często niepotrzebna już jest dodatkowa organizacja karetek, które musiałyby pacjenta przetransportować naziemnym transportem medycznym na lotnisko i z lotniska do szpitala;
 • Śmigłowiec medyczny może być dostępny już po godzinie od Twojego telefonu

Prywatna latająca karetka jest alternatywą dla odrzutowców medycznych, które posiadają pełne wyposażenie medyczne i mogą transportować naszych pacjentów zarówno nad polskim niebem, jak i podczas długich lotów do odległych destynacji. Nasz zespół w Centrali Lotów Sanitarnych działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodnia.

Helikoptery medyczne dla pacjentów z intensywnej terapii

W przypadku transportów pacjentów z intensywnej terapii, dla których czas ma ogromne znaczenie, często liczy się każda minuta. Pod względem wyposażenia medycznego używane przez nas helikoptery sanitarne (np. EC 135, EC 145, AS 365 "Dauphin"), można porównać do śmigłowców ratowniczych. W ich kabinie znajduje się komplet medycznego sprzętu niezbędnego do zapewnienia najwyższego standardu, w trosce o zdrowie pacjenta.

W razie potrzeby, każdy z naszych śmigłowców sanitarnych, może być uzupełniony o dodatkowe urządzenia specjalistyczne

Helikopter Medyczny

Wysoko wykwalifikowany zespół medyczny z wieloletnim doświadczeniem zawodowym towarzyszy naszym pacjentom podczas transportu w helikopterze i zapewnia specjalistyczną opiekę dla chorego.

Błyskawiczny transport pacjenta za granicę - Helikopter sanitarny

Dla pacjentów, którzy nie potrzebują wsparcia aparatury do intensywnej terapii, ale którym potrzebują nadzoru personelu medycznego, oferujemy transport medyczny helikopterem z najnowocześniejszym sprzętem sanitarnym oraz wysoko wykwalifikowaną kadrą medyczną

Latająca karetka jest szczególnie przydatna dla polskich obywateli na krótkich trasach międzynarodowych. Pacjenci, którzy ulegli wypadkowi za granicą lub potrzebują szybkiego transportu lotniczego, aby udać się na leczenie za granicę, mogą oszczędzić czas i skorzystać z transportu lotniczego, który będzie dla nich w pełni bezpieczny i wygodny.  

Wyposażenie helikoptera medycznego

Standardowe wyposażenie śmigłowca sanitarnego obejmuje następujący sprzęt medyczny m.in.:

 • Nosze podbierakowe wraz z materacem próżniowym i systemem ocieplania pacjenta;
 • Plecak ratunkowy ze sprzętem specjalistycznym do pielęgnacji dzieci i niemowląt;
 • Przenośny respirator do intensywnej terapii oddechowej;
 • Stacjonarny pojemnik tlenu o pojemności 2400 litrów, środki chroniące przed zakażeniem;
 • Worek samorozprężalny (resuscytator-Demand) oraz przenośne urządzenie odsysające;
 • Wielofunkcyjny, przenośny kardiomonitor do pomiaru EKG, ciśnienia tętniczego, pulsoksymetrii, kapnometrii i temperatury;
 • Bifazowy defibrylator i zewnętrzny stymulator akcji serca, urządzenie do infuzji pod ciśnieniem, perfusor.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie.

Skontaktuj się z nami