Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo naszych pacjentów jest zawsze naszym najwyższym priorytetem. Z tego względu współpracujemy z doświadczonym personelem medycznym oraz korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu technicznego w naszych samolotach i helikopterach medycznych. Przywiązujemy ogromną wagę do konsekwentnego przestrzegania wszystkich terminów przeglądów technicznych oraz terminów kontrolnych. Lotnictwo podlega bowiem najsurowszym przepisom bezpieczeństwa na całym świecie, a ten fakt gwarantuje najwyższy poziom naszych usług medycznych. Niemniej jednak kładziemy duży nacisk także na nieplanowane kontrole, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa dla wszystkich osób zaangażowanych w nasze loty.

Jednak nie tylko realizacja naszych lotów medycznych podlega najwyższym standardom jakości. Spełniamy najwyższe wymagania również pod kątem organizacyjnym. Wszystkie loty są planowane w naszej centrali w Niemczech. Dzięki temu nasi klienci mogą być zawsze pewni jakości „Made in Germany”. Aby zagwarantować optymalne bezpieczeństwo naszych pacjentów podczas wszystkich procesów organizacyjnych, działamy według wytycznych normy ISO 9001. Potwierdza to fakt, że jesteśmy certyfikowani przez TÜV-Süd.

Logo - Flight Safety Foundation

Ponadto jesteśmy partnerem Flight Safety Foundation i wspieramy światowe kampanie dot. bezpieczeństwa lotniczego. Jednym z głównych obszarów pracy Fundacji jest promowanie innowacji technicznych, prowadzenie badań i opracowywanie wytycznych. Wszystkie działania mają na celu unikanie wypadków i dbanie o bezpieczne lotnictwo – to zadanie, z którym w 100% identyfikuje się nasz Centrala Lotów Sanitarnych. Ponad 1000 członków ze 150 krajów poprzez zaangażowanie w działania Fundacji pozostawia na drugim planie własne interesy polityczne, kulturowe i gospodarcze, a koncentruje się na wspólnej walce o poprawę bezpieczeństwa lotniczego. Dzięki temu działania Flight Safety Foundation mogą cieszyć się międzynarodową renomą.