Transport medyczny samolotem do Polski

Czas czytania: 2 minut

Wypadki zdarzają się w każdym miejscu na całym świecie i to w najmniej spodziewanym momencie: podczas rejsu, wycieczki po mieście czy urlopu na nartach. Niektóre są niegroźne, jednak pozostałe są na tyle poważne i zagrażające życiu, że wymagają szybkiej interwencji medycznej. Mimo, że nie jest to zbyt przyjemny temat, warto mieć na uwadze, że wypadek lub choroba podczas wakacji za granicą mogą szybko przerodzić się w poważny problem, który często pociąga za sobą potrzebę hospitalizacji oraz duże koszty leczenia. 

Podstawowa opieka medyczna jest zawsze udzielana pacjentowi na miejscu w którym się znajdował. Jednak wielu chorych życzy sobie kontynuowania leczenia w swoim kraju, bliżej domu. Powodów jest wiele, jednym z nich jest powszechne przekonanie, że w krajach mniej rozwiniętych często niemożliwe jest zagwarantowanie odpowiedniej opieki medycznej. Ponadto osoby poszkodowane w okresie rekonwalescencji chcą jak najszybciej wrócić do swojego domu i rodziny. Na szczęście jest wiele możliwości powrotu do Polski - dlatego oferujemy transport medyczny samolotem do Polski.

Jakie są możliwości lotniczego transportu medycznego z zagranicy?

Odrzutowiec medyczny

W przypadku transportu medycznego z zagranicy dla ciężko chorych pacjentów, zwykle zapewniamy lot odrzutowcem medycznym, ze względu na dostępne tam urządzenia do intensywnej terapii. Inną opcją dostępną w przypadku lotów medycznych na krótszych trasach jest śmigłowiec sanitarny.

Wszystko zależy od stanu zdrowia naszego pacjenta i jego lokalizacji na świecie. Prywatny odrzutowiec medyczny jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, a podczas każdego lotu jest obecny wykwalifikowany personel medyczny. Staramy się by każdy medyczny transport lotniczy odbył się jak najszybciej, aby nasi pacjenci zostali przetransportowani w bezpieczny sposób do szpitala w Polsce, lub do swojego domu. 

Transport chorego na pokładzie samolotu pasażerskiego

Dla pacjentów o stabilnym stanie zdrowia, którzy po prostu muszą być przetransportowani w pozycji leżącej, często wystarcza możliwość transportu medycznego na pokładzie samolotu pasażerskiego. Przewóz chorych może wtedy odbywać się na noszach (tzw. stretcher), które zajmują obszar kilku miejsc pasażerskich w samolocie liniowym i są oddzielone od reszty pokładu specjalną zasłoną.

Pacjenci, którzy nie wymagają intensywnej opieki medycznej znajdują się pod opieką asysty medycznej w samolocie. Chorzy są bezpieczni przez cały czas podróży, bo znakomicie wykwalifikowany lotniczy personel medyczny w przypadku jakiejkolwiek komplikacji, może szybko zainterweniować.

Centrala Lotów Sanitarnych: jesteśmy zawsze dostępni dla Ciebie!

Nasz zespół w Centrali Lotów Sanitarnych ma wieloletnie doświadczenie w organizowaniu lotniczego transportu medycznego z dowolnego miejsca na świecie. Nie musisz się o nic martwić - to my organizujemy transport od samego początku do końca, przejmujemy również komunikację z zagranicznymi władzami i lekarzami. Pacjenci i ich bliscy mogą w pełni skoncentrować się na powrocie do zdrowia, bo my zajmujemy się resztą.

W ramach usługi “z łóżka do łóżka” nasi pacjenci są odbierani ze szpitala i transportowani karetką na najbliższe lotnisko. Po powrocie do Polski, już na lotnisku czeka na nich prywatna karetka, która zabiera ich do szpitala, gdzie chorzy są przekazywani w ręce zespołu medycznego i mogą kontynuować leczenie.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Poprosimy Cię o opisanie swojej sytuacji, aby nasi wykwalifikowani konsultanci mogli Cię wesprzeć i doradzić jakie kroki należy podjąć. Chętnie i szybko przedstawimy Ci naszą ofertę na lot repatriacyjny.

Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie.

Skontaktuj się z nami