Powrót z zagranicy samolotem

Nagły wypadek wymagający interwencji medycznej może zdarzyć się w dowolnym miejscu na świecie: podczas rejsu, wycieczki po mieście czy urlopu na nartach. Nawet, jeżeli nie jest to temat, którym chętnie się zajmujemy, wypadek lub nagła choroba podczas pobytu zagranicą mogą szybko stać się poważnym problemem. Podstawowa opieka medyczna udzielana jest oczywiście zawsze na miejscu, jednak wielu pacjentów życzy sobie dalszego leczenia w swoim kraju, w domu. Powody są zrozumiałe: w szczególności w krajach egzotycznych często niemożliwe jest zagwarantowanie odpowiedniej opieki medycznej. Ponadto osoby poszkodowane chcą wrócić jak najszybciej do swoich rodzin oraz być na miejscu w okresie powrotu do zdrowia. Konieczny jest zatem transfer z zagranicy na pokładzie samolotu.

Jakie możliwości transferów z zagranicy są dostępne?

W przypadku powrotów zagranicznych na pokładzie samolotu dostosowujemy rodzaj środka transportu (odrzutowiec medyczny lub samolot ratunkowy) do aktualnego stanu zdrowia pacjenta, jak również do planowanej trasy przelotu. Samoloty medyczne, z których korzystamy, wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, co umożliwia zapewnienie najlepszej opieki medycznej pacjentom przebywającym w powietrzu. W zależności od tego, czy jest to transport pacjenta wymagającego intensywnej terapii czy mniej skomplikowany transfer powrotny samolotem – nasi pacjenci zawsze otrzymują profesjonalną opiekę oraz są szybko i bezpiecznie transportowani do swojego kraju ojczystego.

Dla pacjentów o stabilnym stanie zdrowia, którzy po prostu muszą być przetransportowani w pozycji leżącej, często wystarcza możliwość transportu powrotnego na pokładzie samolotu regularnych linii lotniczych. Nie potrzebują oni intensywnej opieki medycznej, dlatego pod opieką personelu medycznego, mogą być przetransportowani do domu leżąc na noszach (tzw. stretcher), które zajmują obszar kilku miejsc pasażerskich w samolocie liniowym.  Znakomicie wykwalifikowany personel medyczny, w przypadku jakiejkolwiek komplikacji może szybko zainterweniować, dzięki czemu, nawet podczas transferu powrotnego na pokładzie liniowego samolotu pasażerskiego, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pacjenta są zagwarantowane w każdej chwili. 

Centrala Lotów Sanitarnych: całodobowa usługa powrotów z zagranicy

Centrala Lotów Sanitarnych jest dostępna dla pacjentów oraz ich krewnych przez całą dobę. Kontaktując się z nami, opisujecie Państwo swój przypadek naszym kompetentnym pracownikom, a następnie służymy niezobowiązującą poradą i osobistym wsparciem, jakie działania należy podjąć w następnej kolejności. Chętnie przedstawimy Państwu naszą ofertę na bezpieczny i szybki transfer z zagranicy. Wówczas nie trzeba już się niczym martwić, gdyż to my przejmujemy organizację transferu z zagranicy ‘z łóżka do łóżka’. Usługa ta obejmuje również naziemny transport pacjenta karetką pogotowia, na przykład ze szpitala zagranicznego na najbliższe lotnisko lub z lotniska docelowego do kliniki przyjmującej pacjenta na leczenie. Ponadto zajmujemy się również całym procesem komunikacji z zagranicznymi urzędami oraz miejscowymi lekarzami. Państwo dbacie o powrót do zdrowia, a my dbamy o resztę.

Więcej informacji na temat organizacji oraz przebiegu transportu dowiedzą się Państwo w naszej zakładce często zadawane pytania (FAQ). Jeśli nadal chcieliby Państwo osobiście wyjaśnić jakieś kwestie, jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę - przez telefon, za pośrednictwem maila lub formularza kontaktowego.