Karetka pogotowia do samolotu

Czas czytania: 3 minut

Korzystanie z karetki pogotowia, która przetransportuje chorego na lotnisko to w wielu przypadkach istotny element planowania i organizacji kompleksowego lotniczego transportu medycznego. Takie świadczenie nazywamy usługą ,,z łóżka do łóżka’’, która zapewnia nie tylko komfort i szybki sposób dotarcia do samolotu medycznego, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pacjenta nawet jeśli znajduje się on w ciężkim stanie.

Karetka pogotowia do samolotu – Dla jakich pacjentów?

Dla każdego pacjenta i jego bliskich niezwykle istotne jest, aby móc sprawnie i możliwie jak najszybciej zorganizować transport medyczny chorego z jednej placówki medycznej do innego miejsca hospitalizacji. Niestety często zdarza się, że szpital, w którym przebywa pacjent, nie dysponuje wolną karetką pogotowia, która jest dostosowana do przewozu chorych w ciężkim stanie lub nie wykonuje przewoów na długich dystansach w ramach usług NFZ.

Warto również wziąć pod uwagę istnienie prawdopodobieństwa, że w dniu planowanego lotu medycznego  przyszpitalna karetka pogotowia będzie niedostępna, gdyż w tym czasie przewozić będzie innego pacjenta lub zostanie wezwana do nagłego wypadku. Z tych właśnie powodów wielu chorych decyduje się na skorzystanie z oferty prywatnej firmy udostępniającej pacjentom tego rodzaju usługi transportu pacjentów. Znalezienie jednej firmy, która organizuje zarówno lotniczy transport medyczny, jak i transport sanitarny karetką pogotowia to zminimalizowanie formalności, uniknięcie biurokracji, a także możliwe korzyści cenowe.  

Dla każdego pacjenta i jego bliskich niezwykle istotne jest, aby móc sprawnie i możliwie jak najszybciej zorganizować transport medyczny chorego z jednej placówki medycznej do innego miejsca hospitalizacji. Niestety często zdarza się, że szpital, w którym przebywa pacjent, nie dysponuje wolną karetką pogotowia, która jest dostosowana do przewozu chorych w ciężkim stanie lub nie wykonuje przewoów na długich dystansach w ramach usług NFZ.Warto również wziąć pod uwagę istnienie prawdopodobieństwa, że w dniu planowanego lotu medycznego  przyszpitalna karetka pogotowia będzie niedostępna, gdyż w tym czasie przewozić będzie innego pacjenta lub zostanie wezwana do nagłego wypadku. Z tych właśnie powodów wielu chorych decyduje się na skorzystanie z oferty prywatnej firmy udostępniającej pacjentom tego rodzaju usługi transportu pacjentów. Znalezienie jednej firmy, która organizuje zarówno lotniczy transport medyczny, jak i transport sanitarny karetką pogotowia to zminimalizowanie formalności, uniknięcie biurokracji, a także możliwe korzyści cenowe.  

Centrala Lotów Sanitarnych w ramach lotniczego transportu sanitarnego organizuje także naziemny transport medyczny karetką pogotowia. Gdy przeprowadzamy lot medyczny za granicę lub repatriację chorego z zagranicy, przewożeni pacjenci są pod ścisłym nadzorem lekarskim w karetce wyposażonej w nowoczesny sprzęt medyczny. W takich przypadkach zawsze dobieramy odpowiedni pojazd do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia pacjenta, zapewniając mu tym samym specjalistyczną opiekę medyczną na każdym etapie prywatnego transportu sanitarnego.

Karetka pogotowia - Transport Medyczny Polska i Europa

Jako profesjonalna firma, z wieloletnim doświadczeniem na rynku medycznego transportu lotniczego bierzemy pełną odpowiedzialność za każdego powierzonego nam pacjenta. Jesteśmy doskonale przygotowani na każdą sytuację i wymagania związane z transportem chorego. Każdy pacjent wymaga szczególnej opieki i pełnego profesjonalizmu. Wśród transportowanych pacjentów nierzadko są chorzy, których stan jest na tyle poważny, że wymagają przewozu karetką na lotnisko, która musi być wyposażona w niezawodny sprzęt medyczny i aparaturę przeznaczoną dla pacjentów w stanie ciężkim

Przykład stanowi tu przewóz chorego w stanie śpiączki, który przeprowadziliśmy ze Wschodniej Części Półwyspu Arabskiego do Polski. Podłączony do respiratora pacjent, znajdował się w stanie krytycznym, a jego rozwinięta infekcja płuc jeszcze bardziej pogarszała poważny już stan. Zapewnienie kompleksowej opieki medycznej w przypadku tego pacjenta było bardzo ważne. Każdy etap transportu (naziemnego i lotniczego) musiał być przeprowadzony spójnie, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i przy wykorzystaniu specjalistycznej aparatury dla pacjentów w poważnym stanie. Ten przypadek pokazuje, jak ważna jest właściwa i bezbłędna synchronizacja każdej z tych usług i jak ogromnym ułatwieniem dla pacjentów jest organizacja kompleksowego transportu medycznego przez jedną firmę.

Na czym polega usługa ,,z łóżka do łóżka’’?

Wiele osób bardzo dobrze kojarzy zwrot ,,door to door’’. Usługa ta jest przecież od wielu lat z powodzeniem stosowana w wielu branżach. Transport medyczny ,,z łóżka do łóżka’’ powstał z myślą o kompleksowej opiece nad pacjentem. Głównym założeniem tej usługi, a jednocześnie jej celem jest otoczenie chorego profesjonalną opieką medyczną oraz zagwarantowanie mu bezpiecznego dotarcia do punktu docelowego. Zapewniamy usługę transportu medycznego ,,z łóżka do łóżka’’ obejmującą przewóz naziemny karetką i transport lotniczy.

Wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę z szerokiego zakresu usługi ,,door to door’’. Ten rodzaj kompleksowego transportu medycznego może obejmować nie tylko przetransportowanie pacjenta z jednego łóżka szpitalnego do drugiego znajdującego się w innej placówce leczniczej. Nasza usługa ,,z łóżka do łóżka’’ to również odbiór pacjenta z jego domu, a także odbiór chorego ze szpitala i przewiezienie go bezpiecznie na wskazany adres domowy. 

Podsumowując, w ramach usługi “z łóżka do łóżka” chorzy są objęci specjalistyczną, prywatną opieką medyczną od samego początku do końca podróży. Możemy zorganizować transport pacjenta z łóżka szpitalnego za granicą i przywieźć go, aż do jego łóżka w domu. Transfery pacjentów na lotnisko oraz odbiór z lotniska są zawsze realizowane przez naszych sprawdzonych partnerów, którzy mają wieloletnie doświadczenie w międzynarodowym transporcie medycznym.

Korzyści z organizowanych przez nas transportów karetkami pogotowia są różnorodne, a my dbamy o to, aby były one najwyższej jakości na wszystkich etapach podróży medycznej.

Korzyści płynące z naszych usług:

Korzyści z organizowanych przez nas transportów karetkami pogotowia są różnorodne. Dbamy o to, aby były one najwyższej jakości na wszystkich etapach podróży medycznej

  • Organizujemy transport naziemny na lotnisko wylotu oraz transport z docelowego lotniska przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i jakości podróży.
  • Karetka pogotowia może wjechać na płytę lotniska i odebrać (lub przekazać) pacjenta bezpośrednio z pokładu odrzutowca medycznego lub helikoptera sanitarnego. 
  • Zapewniamy pacjentowi kompleksową opiekę medyczną.
  • Umożliwiamy sprawny transport pacjentów, bez opóźnień i bez zbędnego czasu oczekiwania.
  • Osoby podróżujące z pacjentem mogą mu towarzyszyć podczas transportu naziemnego.
  • Działamy przy zachowaniu maksymalnej troski o każdego pacjenta.
  • Zapewniamy w pełni sprawne i kompleksowo wyposażone karetki pogotowia, które są przystosowane do transportu naziemnego pacjentów w ciężkim stanie.
  • Zmniejszamy do minimum konieczność przenoszenia pacjenta podczas podróży (łączony transport karetką pogotowia i lot samolotem medycznym daje możliwość wykorzystania jednych noszy dla pacjenta, co oznacza, że chory podczas transportu będzie przenoszony tylko dwa razy).
  • Rzetelnie przygotowujemy i przekazujemy pacjentom kompletną dokumentację medyczną, sporządzoną przez doświadczony personel medyczny.
  • Jesteśmy otwarci na prośby osób, które nam zaufały.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie.

Skontaktuj się z nami