Transport medyczny dla dzieci

Narodziny zdrowego dziecka są błogosławieństwem dla rodziców. Dziecko szybko się rozwija, zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki, a później ku radości rodziców chodzić - rodzice czują dumę i wspierają swoją pociechę w prawidłowym rozwoju. Niestety dla wielu rodziców zdrowe i prawidłowo rozwijające się dziecko jest jedynie marzeniem. Tysiące rodzin każdego dnia walczą o życie swoich dzieci. Choć sytuacja medyczna w Polsce poprawiła się znacząco w ostatnich latach i powstaje coraz więcej specjalistycznych ośrodków leczniczych. Również poziom merytoryczny oraz techniczny w szpitalach sukcesywnie rośnie, to standardy medyczne w niektórych krajach za granicą są znacznie wyższe. Różnica ta może być decydująca, zwłaszcza w przypadku szczególnie poważnych lub rzadkich chorób u dzieci.

Przeciętnej polskiej rodziny nie stać jednak na samodzielne sfinansowanie leczenia dziecka w USA czy w innym zachodnim kraju. Wiele fundacji charytatywnych organizuje zbiórki na chore dzieci. Najpopularniejsze polskie serwisy takie jak siepoamaga i zrzutka dają zrozpaczonym rodzicom chorych dzieci szansę na zwrócenie się o pomoc i zebranie niezbędnych środków na dalszą walkę o życie ich malucha.

Centrala Lotów Sanitarnych oferuje Państwu transport lotniczy chorych na takim samym poziomie, jak w przypadku leczenia dziecka za granicą, a zatem spełnia najwyższe oczekiwania. Przy pomocy wyspecjalizowanych pediatrów, przy zastosowaniu najnowocześniejszego sprzętu medycznego oraz dzięki doskonałej międzynarodowej sieci kontaktów, zapewniamy szybki i bezpieczny lot samolotem sanitarnym, podczas którego naszym małym pacjentom niczego nie brakuje.

Jesteśmy usługodawcą z Niemiec. Z punktu widzenia zdrowia dziecka jest to nieoceniony atut, ponieważ żadna polska firma nie jest w stanie zaoferować porównywalnej usługi. W przypadku transportu lotniczego dla naszych małych pacjentów angażujemy zespoły lekarzy z Niemiec, Austrii lub ze Szwajcarii, którzy są specjalistami najwyższej klasy w dziedzinie pediatrii i medycyny lotniczej.

Nasi lekarze medycyny lotniczej posiadają wszechstronną wiedzę, co pozwala im aktywnie reagować w każdej sytuacji, a tym jak najlepiej chronić zdrowie małych pacjentów. W Polsce nie ma niestety zespołów medycznych o porównywalnych kwalifikacjach.

Czytaj więcej o tym jak wygląda transport pacjenta pediatrycznego.

Szybki i bezpieczny transport pediatryczny 

Transport medyczny dzieci za granicę 

Noworodki w inkubatorach, niemowlęta oraz dzieci, które udają się na operację, zabieg lub leczenie są transportowane odrzutowcem medycznym.

Sprzęt na pokładzie takiego samolotu sanitarnego przypomina odział intensywnej terapii. Nasza latająca karetka jest również wyposażona w specjalistyczny inkubator transportowy. Nasi konsultanci przeprowadzają szczegółowe rozmowy z rodzicami chorego dziecka oraz lekarzem prowadzącym, aby jak najlepiej przygotować lotniczy transport pediatryczny oraz w razie potrzeby uzupełnić odrzutowiec medyczny o sprzęt niezbędny do indywidualnych potrzeb małego pacjenta. 

Podczas transportu niemowląt i małych dzieci towarzyszą wyłącznie wysoko wykwalifikowani i wyspecjalizowani lekarze mogący się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w zawodzie. Ponadto używamy wyłącznie najnowocześniejszego sprzętu medycznego.  

W ramach lotów medycznych bardzo często rodzice decyzją się na operację lub leczenie dziecka w Niemczech. Niemiecki system opieki charakteryzuje się wyższym poziomem i zaawansowaniem. Niemieccy lekarze mają dostęp do nowoczesnego sprzętu pediatrycznego i nowych technik leczenia – właśnie dlatego jest możliwa operacja niemowląt mniejszych niż kilogram, w Polsce nikt nie wykonuje takich zabiegów. 

Transport medyczny dzieci po wypadku 

Dzieci często ulegają wypadkom, w większości są to nieznaczne stłuczenia jednak niektóre rodzice muszą stawić czoła ogromnej tragedii kiedy ich dziecko ulega poważnego wypadkowi, a każda minuta może zaważyć na życiu lub śmierci. W przypadku transportu medycznego dla ciężko rannego dziecka po wypadku najważniejsza jest szybka reakcja, dostęp do specjalistycznego sprzętu oraz doświadczony personel medyczny.

Centrala Lotów Sanitarnych zapewnia odrzutowce sanitarne oraz helikoptery medyczne do transportu medycznego dla dzieci. Każdy nasz samolot medyczny jest wyposażony w sprzęt do intensywnej terapii, eskorta medyczna podczas transportu dzieci są to lekarze pediatrzy doświadczeni również w medycynie lotniczej. Lot helikopterem medycznym może odbyć się już w 60 minut po otrzymaniu zgłoszenia w Centrali Lotów Sanitarnych!  

Transport medyczny dla noworodków i niemowląt

Transport niemowląt

W przypadku tak wrażliwego transportu jakim jest lotniczy transport medyczny dla noworodków i niemowląt dokładamy najwyższych środków ostrożności, aby zadbać o bezpieczeństwo i najlepsze warunki minimaliuzjące stres zarówno dla maluszka jak i jego rodziców. Kiedy potrzebny jest transport do innego szpitala w celu przeprowadzenia zabiegu lub operacji ratującej życie dziecka staramy się jak najbardziej odciążyć rodziców i zadbać o wszelkie szczegóły organizacyjne. Transport medyczny samolotem jest wykorzystywany w pilnych sytuacjach kiedy występuje zagrożenie życia niemowlęcia oraz kiedy transport naziemny karetką pogotowia może być zbyt niebezpieczny ze względu na schorzenie niemowlęcia lub długość trasy do pokonania.

Inkubatory transportowe dla niemowląt

Transport pediatryczny z chorym dzieckiem odbywa się w specjalistycznych odrzutowcach medycznych. Podczas transportu medycznego wcześniaków, niemowląt i małych dzieci - wymagana jest wysoce specjalistyczna wiedza pediatryczna. Tylko w ten sposób mali pacjenci mogą zostać bezpiecznie przewiezieni i mogą uzyskać dokładnie taką opiekę jakiej potrzebują. 

Niemowlęta i małe dzieci są transportowane w nowoczesnych inkubatorach transportowych. Inkubatory tego typu charakteryzują się szczególnie wysoką niezawodnością i bezpieczeństwem podczas lotniczego transportu pediatrycznego. Inkubatory transportowe są również zaprojektowane w taki sposób, aby podczas przenoszenia, nie zmieniać pozycji chorego dziecka.  

Kompleksowy transport medyczny dzieci

Przewozimy dzieci w każdym wieku, zapewniając jak najlepszą pediatryczną opiekę medyczną oraz sprzęt medyczny na każdym etapie transportu medycznego dla dziecka. W ramach usługi „z łóżka do łóżka”, zapewniamy również karetkę pogotowia na lotnisko wylotu oraz odbiór małego pacjenta po wylądowaniu z lotniska i przewiezienie go do szpitala docelowego. 

Koszty pediatrycznego transportu medycznego 

Koszty prywatnego transportu medycznego zależą od wielu czynników. Wpływ na cennik transportu sanitarnego ma odległość. Na długich trasach transport pediatryczny samolotem będzie droższy niż na tych krótszych. Oczywiście stan zdrowia dziecka również odgrywa ważną rolę. Przy organizacji lotów medycznych dla dziecka należy również brać pod uwagę wybrany typ samolotu oraz liczbę osób, którą mają lecieć z chorym dzieckiem. Skontaktuj się z nami, a my chętnie przygotujemy bezpłatną i niezobowiązującą wycenę.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ). 

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie. Proszę skontaktuj się z nami: