Transport medyczny dla dzieci

Poziom systemu opieki nad dziećmi i młodzieżą w Polsce często w przypadku ciężkich schorzeń lub rzadkich przypadłości jest niewystarczający, aby zapewnić odpowiednie warunki do leczenia. Ponad 90 procent polskich dzieci ma problemy zdrowotne. W polskiej służbie zdrowia brakuje pediatrów, ponieważ część odeszła już na emeryturę, a młodzi lekarze rzadko wybierają specjalizację w pediatrii. Często również dostęp do technologii i sprzętu znacznie odbiega od norm przyjętych w zachodnich szpitalach dla dzieci. Dla rodziców ciężko chorych dzieci, dzieci z guzem mózgu, dzieci z wadami serca wyjazd na operację lub zabieg dziecka za granicę często jest ostatnią szansą  na uratowanie ich dziecka. 

Jeżeli jesteś rodzicem lub osobą poszukującą transportu medycznego dla dziecka, które jest chore lub miało wypadek - Centrala Lotów Sanitarnych niezwłocznie zajmie się Twoją sprawą! Organizujemy transport pediatryczny samolotami dla noworodków i dzieci na całym świecie. Zorganizujemy transport medyczny z dzieckiem na operację za granicę (np. na leczenie dziecka w Niemczech lub USA), transport na podjęcie leczenia za granicą lub transport medyczny dziecka z zagranicy do Polski. Zrobimy wszystko, aby nasz mały pacjent podczas transportu otrzymał bezpieczną i specjalistyczną opiekę medyczną na najwyższym poziomie. 

Szybki i bezpieczny transport pediatryczny 

Transport medyczny dzieci za granicę 

Noworodki w inkubatorach, niemowlęta oraz dzieci, które udają się na operację, zabieg lub leczenie są transportowane odrzutowcem medycznym. Sprzęt na pokładzie takiego samolotu sanitarnego przypomina odział intensywnej terapii. Nasza latająca karetka jest również wyposażona w specjalistyczny inkubator transportowy. Po konsultacjach z rodzicami chorego dziecka oraz lekarzem prowadzącym wyposażenie odrzutowca sanitarnego może również zostać uzupełnione o sprzęt niezbędny do indywidualnych potrzeb chorego dziecka. 

W transporcie niemowląt i małych dzieci korzystamy wyłącznie z wysoko wykwalifikowanych i wyspecjalizowanych lekarzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Ponadto używamy wyłącznie najnowocześniejszego sprzętu medycznego.  

W ramach lotów medycznych bardzo często rodzice decyzją się na operację lub leczenie dziecka w Niemczech. Niemiecki system opieki charakteryzuje się wyższym poziomem i zaawansowaniem. Niemieccy lekarze mają dostęp do nowoczesnego sprzętu pediatrycznego i nowych technik leczenia – właśnie dlatego jest możliwa operacja niemowląt mniejszych niż kilogram, w Polsce nikt nie wykonuje takich zabiegów. 

Organizujemy również transport międzykontynentalny np. na leczenie do USA. W ostatnim roku rodzice dziecka u którego zdiagnozowano guza mózgu poszukiwali alternatywnego i skutecznego leczenia za granicą. Polecieli z dzieckiem na leczenie do Meksyku, a pobyt znacznie się przedłużył ze względu na wybuch pandemii korona wirusa. Rodzice z chorym dzieckiem bezpieczenie i szybko wrócili do Polski odrzutowcem medycznym. (Całość możesz przeczytać tutaj). 

Transport medyczny dzieci po wypadku 

Transport ciężko rannego dziecka po wypadku wymaga szybkiej reakcji, specjalistycznego sprzętu oraz doświadczonego personelu medycznego. Centrala Lotów Medycznych zapewnia odrzutowce sanitarne oraz helikoptery medyczne do transportu medycznego dla dzieci. Każdy nasz samolot medyczny jest wyposażony w sprzęt do intensywnej terapii, eskorta medyczna podczas transportu dzieci są to lekarze pediatrzy doświadczeni również w medycynie lotniczej. Lot helikopterem medycznym może odbyć się już w 60 minut po otrzymaniu zgłoszenia w Centrali Lotów Sanitarnych!  

Transport medyczny dla noworodków i niemowląt

 

Transport niemowląt

Lotniczy transport medyczny noworodków jest niezbędny gdy noworodek lub niemowlę musi zostać przetransportowane do innego szpitala w celu przeprowadzenia zabiegu lub operacji ratującej życie dziecka. Transport medyczny samolotem jest wykorzystywany w pilnych sytuacjach kiedy występuje zagrożenie życia niemowlęcia oraz kiedy transport naziemny może być zbyt niebezpieczny ze względu na schorzenie dziecka lub długość trasy do pokonania.

Transport inkubatora z niemowlem 

Transport pediatryczny z chorym dzieckiem odbywa się w specjalistycznych odrzutowcach medycznych. Podczas transportu medycznego wcześniaków, niemowląt i małych dzieci - wymagana jest wysoce specjalistyczna wiedza pediatryczna. Tylko w ten sposób mali pacjenci mogą zostać bezpiecznie przewiezieni i mogą uzyskać dokładnie taką opiekę, jakiej potrzebują

Niemowlęta i małe dzieci są transportowane w nowoczesnych inkubatorach transportowych. Inkubatory tego typu charakteryzują się szczególnie wysoką niezawodnością i bezpieczeństwem podczas lotniczego transportu pediatrycznego. Inkubatory transportowe są również zaprojektowane w taki sposób, aby podczas przenoszenia, nie zmieniać pozycji chorego dziecka.  

Kompleksowy transport medyczny dzieci

Przewozimy dzieci w każdym wieku, zapewniając jak najlepszą pediatryczną opiekę medyczną oraz sprzęt medyczny na każdym etapie transportu medycznego dla dziecka. W ramach usługi „z łóżka do łóżka”, zapewniamy również karetkę pogotowia na lotnisko wylotu oraz odbiór małego pacjenta po wylądowaniu z lotniska i przewiezienie go do szpitala docelowego. 

Koszty pediatrycznego transportu medycznego 

Koszty prywatnego transportu medycznego zależą od wielu czynników. Wpływ na cennik transportu sanitarnego ma odległość. Na długich trasach transport pediatryczny samolotem będzie droższy niż na tych krótszych. Oczywiście stan zdrowia dziecka również odgrywa ważną rolę. Przy organizacji lotów medycznych dla dziecka należy również brać pod uwagę wybrany typ samolotu oraz liczbę osób, którą mają lecieć z chorym dzieckiem. Skontaktuj się z nami, a my chętnie przygotujemy bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. 

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ). 

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie. Proszę skontaktuj się z nami: