Pomoc medyczna w samolocie

Aby zapewnić naszym pacjentom jak najlepszą opiekę medyczną podczas transportu sanitarnego oferujemy asystę medyczną zarówno na pokładzie samolotów medycznych, jak i podczas transportu karetką pogotowia.

Jak wygląda lot z asystą medyczną?

Podczas lotu medycznego naszemu pacjentowi towarzyszy wyspecjalizowany lekarz lub ratownik medyczny. Medyk przez cały czas pozostaje przy chorym i czuwa nad jego stanem zdrowia. Prywatna opieka medyczna, umożliwia szybkie udzielenie pierwszej pomocy pacjentowi, z wykorzystaniem sprzętu ratunkowego dostępnego w naszych samolotach medycznych i karetkach pogotowia w przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia i konieczności udzielenia pierwszej pomocy. 

Załoga lotniczego personelu medycznego

Wybierając członków naszego personelu medycznego bierzemy pod uwagę informację zarówno na temat kwalifikacji, jak i doświadczenia zawodowego lekarza. Korzystamy wyłącznie z usług wysoko wykwalifikowanych i wyspecjalizowanych lekarzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w danej dziedzinie oraz w branży lotnictwa medycznego. Wiemy jak ważne podczas lotu jest samopoczucie pasażerów, dlatego zawsze dbamy o to, aby dopasować lekarza i pacjenta pod względem charakteru. 

Dobry stan psychiczny pacjenta jest dla nas istotną częścią skutecznego lotniczego transportu medycznego, co ma szczególne znaczenie w przypadku lotów długodystansowych. Jeżeli sytuacja tego wymaga, staramy się aby, podczas lotu medycznego znalazł się lekarz, który mówi w ojczystym języku pacjenta i jego bliskich.

Asysta Medyczna podczas lotu samolotem pasażerskim

Oferujemy pomoc medyczną zarówno w odrzutowcach medycznych, helikopterach sanitarnych, jak również jako asysta podczas lotu medycznego samolotami pasażerskimi. Prywatna pomoc lekarska na pokładzie samolotu towarzyszy pacjentom w ciężkim stanie zdrowia zarówno tym, którzy muszą być transportowani na noszach, jak również innym których stan zdrowia jest umiarkowany.

Transport chorego w samolocie zazwyczaj odbywa się w klasie biznes, ale może być również zrealizowany w klasie ekonomicznej. Wówczas lekarz zajmuje miejsce obok pasażera. Jeżeli chory jest transportowany na noszach w samolocie, wówczas na pokładzie może zostać postawiona specjalna ścianka oddzielająca chorego od reszty pasażerów, w takim wypadku lekarz zajmuje się pacjentem w specjalnie wydzielonej przestrzeni.

Jednak lotniczy personel medyczny w samolocie liniowym jest zalecany szczególnie dla chorych i osłabionych pacjentów, którzy są mobilni, a jednak w trakcie podróży nie mogą towarzyszyć im krewni lub inni opiekunowie.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie. Proszę skontaktuj się z nami: