Medyczna opieka podczas lotu

Dla pacjentów poruszających się samodzielnie oraz niecierpiących na ostre schorzenia, którzy jednak np. ze względu na ich dolegliwości muszą latać w towarzystwie opiekuna medycznego, oferujemy tego rodzaju usługę. W ramach naszej oferty zapewniamy towarzyszenie odpowiedniego lekarza specjalisty lub ratownika medycznego, który jest do dyspozycji pacjenta na całej trasie i znajduje się zawsze w jego pobliżu. Jeżeli stan pacjenta miałby nagle się pogorszyć, lekarz może szybko interweniować. Ponadto personel medyczny ma przy sobie sprzęt ratunkowy, który w razie potrzeby, pozwala udzielić pacjentowi wstępnej, koniecznej pomocy.

Loty z opieką personelu medycznego odbywają się zazwyczaj w klasie biznes, ale mogą być również realizowane w klasie ekonomicznej. Eskorta medyczna zalecana jest szczególnie słabym, lecz mobilnym pacjentom, którym nie mogą towarzyszyć krewni lub inni opiekunowie w trakcie podróży.

Dokonując wyboru lekarza na tę okoliczność, zwracamy uwagę nie tylko na kwalifikacje zawodowe, ale także na to, żeby pacjent i lekarz pasowali do siebie; bowiem również dobry stan psychiczny pacjenta jest istotną częścią skutecznego transferu pacjentów drogą powietrzną, co ma szczególne znaczenie w przypadku lotów długodystansowych.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji na temat zlecenia lotu medycznego, zapraszamy do zapoznania się z naszą zakładką FAQ, przygotowaliśmy tam odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów. Zapraszamy również do bezpośredniego kontaktu z nami w dowolnym momencie, np. telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.