Lot na poziomie morza: Dostosowanie ciśnienia w kabinie

W przypadkach niektórych chorób należy bezwzględnie unikać zmiany ciśnienia powietrza. Jednak nawet w takich wypadkach, lot prywatnym odrzutowcem medycznym można przeprowadzić szybko i bezpiecznie, ponieważ samoloty medyczne mają możliwość wykonania tzw. lotu na poziomie morza. Podczas takich lotów pilot dokonuje hermetyzacji kabiny, co oznacza że leci specjalnym kursem, dzięki czemu ciśnienie w kabinie jest utrzymywane na poziomie gruntu. Zapewnia to zawsze bezpieczny przelot, nawet dla ciężko chorych pacjentów. 

Wyższe ciśnienie w kabinie ma dwa źródła: z jednej strony samolot sanitarny leci nieco niżej niż ma to miejsce podczas regularnych lotów. Z drugiej strony ciśnienie w kabinie jest “sztucznie” podnoszone dzięki nowoczesnym, lotniczym rozwiązaniom technologicznym.

Kiedy konieczny jest lot na poziomie morza i dostosowanie ciśnienia w kabinie?

Hermetyzacja kabiny wymaga lotu na poziomie morza (ang. sea level flight) i jest niezbędna podczas transportu pacjentów z takimi schorzeniami jak, m.in.: 

  • Anemia;
  • Akumulacja powietrza między płucami a ścianą klatki piersiowej (odma opłucnowa);
  • Pęcherzyki powietrzne w oku lub w czaszce;
  • Niedrożność jelit.

Decyzję o tym, czy lot na poziomie morza (sea level flight) jest niezbędny w Twoim przypadku, podejmuje nasz personel medyczny w porozumieniu z Twoimi lekarzami prowadzącymi. 

Lot na poziomie morze z Centralą Lotów Sanitarnych

Nasi wyspecjalizowani lekarze posiadają wieloletnie doświadczenie w realizacji lotów na poziomie morza (sea level flight). Dzięki nowoczesnemu sprzętowi medycznemu do intensywnej terapii, który znajduje się na pokładzie wszystkich naszych samolotów sanitarnych, transportujemy naszych pacjentów, również podczas tego rodzaju lotów w sposób szybki, bezpieczny oraz wygodny. 

Zwłaszcza na średnich i długich trasach lotniczych, lot medyczny z hermetyczną kabiną i dostosowanym ciśnieniem jest w większości przypadków korzystniejszy, niż transport pacjenta przy pomocy karetki pogotowia. Oczywiście podobnie jak w przypadku wszystkich lotów samolotem sanitarnym, w ramach naszej usługi „z łóżka do łóżka“: na życzenie organizujemy również transport naziemny karetką pogotowia na lotnisko i do szpitala docelowego.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie. Proszę skontaktuj się z nami: