Regulacja ciśnienia dopasowana do pacjenta (sea level flight)

Poziom lotu samolotów sanitarnych jest w większości przypadków porównywalny z poziomem lotu samolotów pasażerskich. Na tej wysokości lotu, również wewnątrz samolotu, ciśnienie powietrza musi być adekwatnie technicznie podniesione, aby lot był bezpieczny i wygodny dla pasażerów. Zazwyczaj ciśnienie powietrza w samolocie pasażerskim odpowiada ciśnieniu powietrza zewnętrznego na wysokości 2500 m – zauważamy tutaj wyraźną różnicę w porównaniu do ciśnienia standardowego na poziomie gruntu.

W przypadku niektórych chorób należy bezwzględnie unikać zmiany ciśnienia powietrza. Jednak nawet wtedy lot samolotem sanitarnym można wykonać szybko i bezpiecznie: samoloty sanitarne mają możliwość wykonania tak zwanego lotu na poziomie morza (sea level flight). Wówczas ciśnienie powietrza utrzymuje się na poziomie gruntu, a bezpieczeństwo pacjenta jest zagwarantowane przez cały czas.

Wyższe ciśnienie w kabinie ma dwa źródła: z jednej strony samolot sanitarny leci rzeczywiście nieco niżej niż ma to miejsce podczas innych lotów. Z drugiej strony ciśnienie w kabinie jest dalej podnoszone dzięki technicznym możliwościom.

Kiedy konieczny jest lot na poziomie morza (sea level flight)?

Lot na poziomie morza (sea level flight) będzie konieczny w przypadku różnych chorób. Należą do nich:

  • akumulacja powietrza między płucami a ścianą klatki piersiowej (odma opłucnowa)
  • pęcherzyki powietrzne w oku lub w czaszce
  • niedrożność jelit

Decyzję o tym, czy lot na poziomie morza (sea level flight) jest niezbędny w Państwa przypadku, podejmuje nasz zespół medyczny w porozumieniu z miejscowymi lekarzami.

Lot na poziomie morze (sea level flight) z Centralą Lotów Sanitarnych

Nasi wyspecjalizowani lekarze posiadają wieloletnie doświadczenie w realizacji lotów na poziomie morza (sea level flight). Dzięki nowoczesnemu sprzętowi medycznemu do intensywnej terapii, który znajduje się na pokładzie naszych samolotów sanitarnych, transportujemy pacjenta podczas tego rodzaju lotów w sposób szybki, bezpieczny oraz wygodny. Zwłaszcza na średnich i długich dystansach do pokonania, lot na poziomie morza jest w większości przypadków korzystniejszy niż transport pacjenta przy pomocy karetki pogotowia. Oczywiście, podobnie jak w przypadku wszystkich lotów samolotem sanitarnym, skorzystają Państwo z naszej usługi „z łóżka do łóżka“: na życzenie organizujemy również transport naziemny na lotnisko i do szpitala docelowego.

Czy możemy coś jeszcze wyjaśnić?

Więcej informacji na temat organizacji oraz przebiegu transportu na pokładzie samolotów sanitarnych zebraliśmy dla Państwa w naszej zakładce często zadawane pytania (FAQ).

Zapraszamy do kontaktu

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę i służymy bezpłatnymi konsultacjami. Na Państwa życzenie przygotujemy niewiążącą ofertę lotu sanitarnego.

Czekamy na Państwa kontakt: