Odpowiedzialnością każdej firmy jest niesienie pomocy potrzebującym

W Centrali Lotów Sanitarnych bierzemy na siebie odpowiedzialność za każdego przewożonego przez nas pacjenta i za każdy wysłany przez nas samolot medyczny: jest to bowiem odpowiedzialność za powierzone nam ŻYCIE. Równie ważne jest dla nas zaufanie naszych pacjentów oraz ich rodzin - chcemy, żeby czuli, że mają u boku partnera na którego mogą liczyć i który odciąży ich w trudnej sytuacji z jaką przyszło im się mierzyć.

Zdajemy sobie również sprawę, że w Polsce jest wiele chorych dzieci i dorosłych dla których jedynym ratunkiem jest podjęcie specjalistycznego leczenia lub przejście skomplikowanej operacji za granicą. Większość osiąga tak zawrotne sumy, że przeciętnego człowieka nie stać no pokrycie kosztów leczenia z własnej kieszeni. Niektóre zabiegi medyczne za granicą wraz z transportem medycznym są refundowane przez NFZ, jednak nadal jest to znikomy procent w stosunku do ogólnego zapotrzebowania. 

Właśnie dlatego wielu chorych oraz ich bliskich decyduje się samodzielnie zebrać środki, które pokryją koszty transportu medycznego oraz operacji i leczenia za granicą. Te odważne osoby każdego dnia toczą walkę o życie swoje, swoich dzieci lub kogoś z rodziny. Jednak każdy dzień jest ogromną walką, niesie za sobą wiele stresu i lęku o to czy się uda. Każdy człowiek doświadczył w życiu straty i cierpienia.

Centrala Lotów Sanitarnych nie chce patrzeć na cierpienie innych, dlatego od tego roku czynnie bierzemy udział w zbiórkach na portalu Siepomaga.pl - największym w Polsce portalu zbiórek charytatywnych. Oprócz tego wspieramy wiele fundacji i organizacji charytatywnych.

Jeżeli jesteś osobą potrzebującą, zbierasz fundusze na specjalistyczny lotniczy transport medyczny oraz na operację lub leczenie za granicą - napisz do nas! Zrobimy co w naszej mocy, aby wesprzeć Ciebie oraz fundację z którą współpracujesz.

Zbiórka i lot medyczny zakończone sukcesem

Wiktorek Kruszyński z Łękawy, urodził się z rzadką wadą serca określaną zespołem Williamsa. Rodzice chłopczyka od dwóch lat prowadzą heroiczną walkę o życie synka. Planowane leczenie w Austrii nie doszło do skutku ze względu na panującą epidemię koronawirusa. Jedyną szansą na przeżycie dla Wiktorka był specjalistyczny transport medyczny i podjęcie leczenia w bostońskim szpitalu dla dzieci (ang. Heart Center Boston Children's Hospital). Szpital słynie ze swojej międzynarodowej renomy - placówka posiada jedynie 400 łóżek dla chorych, którymi opiekuje się zespół 2000 lekarzy i 2700 pielęgniarek. 

Centrala Lotów Sanitarnych zapewnia transport pediatryczny. Wiktorek i jego rodzice na pokładzie specjalistycznego samolotu medycznego opuścili Port Lotniczy im. Władysława Reymonta w Łodzi. Centrala Lotów Sanitarnych obsługująca transport medyczny dla chłopca, ze względu na jego ciężką wadę serca zapewniła największy w Europie odrzutowiec sanitarny - Bombardier Challenger 650. Całość artykułu czytaj tutaj.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).