Odpowiedzialnością każdej firmy jest niesienie pomocy potrzebującym

W Centrali Lotów Sanitarnych bierzemy na siebie odpowiedzialność za każdego przewożonego przez nas pacjenta i za każdy wysłany przez nas samolot medyczny: jest to bowiem odpowiedzialność za powierzone nam ŻYCIE. Równie ważne jest dla nas zaufanie naszych pacjentów oraz ich rodzin - chcemy, żeby czuli, że mają u boku partnera na którego mogą liczyć i który odciąży ich w trudnej sytuacji z jaką przyszło im się mierzyć.

Zdajemy sobie również sprawę, że w Polsce jest wiele chorych dzieci i dorosłych dla których jedynym ratunkiem jest podjęcie specjalistycznego leczenia lub przejście skomplikowanej operacji za granicą. Większość osiąga tak zawrotne sumy, że przeciętnego człowieka nie stać no pokrycie kosztów leczenia z własnej kieszeni. Niektóre zabiegi medyczne za granicą wraz z transportem medycznym są refundowane przez NFZ, jednak nadal jest to znikomy procent w stosunku do ogólnego zapotrzebowania. 

Transport Medyczny dla DzieciWłaśnie dlatego wielu chorych oraz ich bliskich decyduje się samodzielnie zebrać środki, które pokryją koszty transportu medycznego oraz operacji i leczenia za granicą. Te odważne osoby każdego dnia toczą walkę o życie swoje, swoich dzieci lub kogoś z rodziny. Jednak każdy dzień jest ogromną walką, niesie za sobą wiele stresu i lęku o to czy się uda. Każdy człowiek doświadczył w życiu straty i cierpienia.

Działania charytatywne w firmie

Centrala Lotów Sanitarnych nie chce patrzeć na cierpienie innych, dlatego od tego roku czynnie bierzemy udział w zbiórkach na portalu Siepomaga.pl - największym w Polsce portalu zbiórek charytatywnych. Oprócz tego wspieramy wiele fundacji i organizacji charytatywnych.

Jeżeli jesteś osobą potrzebującą, zbierasz fundusze na specjalistyczny lotniczy transport medyczny oraz na operację lub leczenie za granicą - napisz do nas! Zrobimy co w naszej mocy, aby wesprzeć Ciebie oraz fundację z którą współpracujesz.

Zbiórka i lot medyczny zakończone sukcesem

Wiktorek Kruszyński z Łękawy, urodził się z rzadką wadą serca określaną zespołem Williamsa. Rodzice chłopczyka od dwóch lat prowadzą heroiczną walkę o życie synka. Planowane leczenie w Austrii nie doszło do skutku ze względu na panującą epidemię koronawirusa. Jedyną szansą na przeżycie dla Wiktorka był specjalistyczny transport medyczny i podjęcie leczenia w bostońskim szpitalu dla dzieci (ang. Heart Center Boston Children's Hospital). Szpital słynie ze swojej międzynarodowej renomy - placówka posiada jedynie 400 łóżek dla chorych, którymi opiekuje się zespół 2000 lekarzy i 2700 pielęgniarek. 

Centrala Lotów Sanitarnych zapewnia transport pediatryczny. Wiktorek i jego rodzice na pokładzie specjalistycznego samolotu medycznego opuścili Port Lotniczy im. Władysława Reymonta w Łodzi. Centrala Lotów Sanitarnych obsługująca transport medyczny dla chłopca, ze względu na jego ciężką wadę serca zapewniła największy w Europie odrzutowiec sanitarny - Bombardier Challenger 650. Całość artykułu czytaj tutaj.

Waleczna Agatka poleciała do USA

Zbiórki dla dzieci - transport medyczny

Agatka zamiast do pierwszej klasy, trafiła na oddział onkologii ze zdiagnozowanym rdzeniakiem zarodkowym, guzem mózgu o IV stopniu złośliwości. Od tamtej pory rodzice dziewczynki robią wszystko, aby uratować swoje dziecko. Po pomoc trzeba było sięgnąć daleko, bo aż do USA. Właśnie tam Agatkę zakwalifikowano do leczenia wartego ponad 8 milionów złotych. Trwa walka z czasem, dlatego rodzice dziewczynki zdecydowali się rozpocząć leczenie, pomimo niepełnej kwoty. Brakuje nadal 6 milionów, aby uratować życie Agatki. Zbiórkę można znaleźć na siepomaga.pl pod hasłem Waleczna Agatka. Więcej o transporcie medycznym Agatki do USA możesz przeczytać tutaj. 

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami