Wyposażenie samolotu medycznego

Z perspektywy wnętrza, wyposażenie wielu medycznych samolotów przypomina oddział intensywnej terapii w szpitalu: jedno lub kilka ruchomych łóżek dla chorych, tzw. nosze sanitarne, na których pacjenci mogą być transportowani, a ponadto wiele różnych urządzeń medycznych, wydających sygnały dźwiękowe lub świetlne, które stale analizują funkcje życiowe pacjenta, a w razie potrzeby, biją na alarm.

Wyposażenie samolotu medycznego

Zindywidualizowane wyposażenie samolotu medycznego obejmuje szeroką gamę sprzętu, począwszy od respiratorów i systemów monitorujących, poprzez rozruszniki serca i defibrylatory, a skończywszy na urządzeniach do infuzji wraz z bogatym zestawem leków. W każdym samolocie medycznym mamy wystarczający zapas leków, takich jak adrenalina, propofol, betabloker, antykoagulanty (leki przeciwzakrzepne) jak heparyn oraz wiele innych leków medycyny ratunkowej. Dzięki tak różnorodnemu wyposażeniu, które znajduje się na pokładzie samolotu medycznego, jesteśmy w stanie przeprowadzić nawet najbardziej wymagający transport pacjentów podłączonych do respiratora w sposób bezpieczny i ad hoc. Co ważne: przed rozpoczęciem lotu ratunkowego, dopasowujemy do stanu zdrowia pacjenta zarówno wyposażenie medyczne, jak i potrzebny zestaw leków – w ten sposób stale zabezpieczamy opiekę na najwyższym poziomie oraz maksymalne medyczne bezpieczeństwo każdego pacjenta.

W przypadku pytań dotyczących lotu ratunkowego, medycznego transportu powrotnego z zagranicy lub transportu pacjenta w kraju przy pomocy helikoptera, prosimy o kontakt z Centralą Lotów Sanitarnych, która jest do Państwa dyspozycji przez 24 godziny na dobę.

Powrót