Wyjazd na operację do Tajlandii: Jak wygląda turystyka medyczna w Tajlandii?

Czas czytania: 3 minut

Popularność turystyki medycznej w Tajlandii znacznie wzrosła w ostatnich latach. Królestwo w Azji Południowo-Wschodniej może się pochwalić opieką medyczną na najwyższym poziomie, co przyciąga rzesze turystów medycznych. Szczególnie w stolicy Bangkoku znajdują się prywatne szpitale, które gwarantują swoim pacjentom doskonałe leczenie oraz luksusowe zakwaterowanie. Jednocześnie według standardów międzynarodowych ceny są niskie.

Na leczenie w Tajlandii decyduje się duża liczba pacjentów z Azji i Bliskiego Wschodu, z Niemiec, USA, jak również z Polski. Tajlandzki system opieki zdrowotnej, choć jest cenowo przystępny prawie dla wszystkich, ma jednak pewne słabości.

Landschaft Thailand

Doskonałe kliniki i znakomicie wykształceni lekarze

Joint Commission International, niezależna jednostka kontrolująca szpitale i oferowane w nich usługi medyczne, przyznała 45 tajlandzkim klinikom certyfikat potwierdzający ich doskonały poziom medyczny. Tajlandzkie kliniki są szczególnie popularne wśród pacjentów z zagranicy, którzy w swoim kraju ojczystym musieliby za wybrane zabiegi płacić z własnej kieszeni. Do najważniejszych usług należą: chirurgia plastyczna oraz uciążliwe i skomplikowane zabiegi stomatologiczne. Niemniej do Tajlandii przylatuje również wielu zagranicznych pacjentów po to, aby poddać się operacji biodra lub poddać się operacji serca czy nerek.

Warto również zwrócić uwagę na wysoki poziom usług w tajlandzkich prywatnych klinikach. Najlepsze pokoje przypominają często apartamenty w 5-gwiazdkowym hotelu, co jest zasługą rozwijającej się turystyki medycznej. W ten sposób przyciągani są najbardziej zamożni klienci z całego świata.

Poziom wyszkolenia kadry jest również wysoki: wielu lekarzy pochodzi z zagranicy lub studiowało za granicą na renomowanych uczelniach. Personel pielęgniarski posługuje się z reguły biegle językiem angielskim, dzięki czemu zagraniczni pacjenci mogą czuć się zupełnie swobodnie. Ponadto technologia medyczna spełnia wszystkie aktualne standardy i umożliwia kompleksowe leczenie.

Turystyka medyczna w Tajlandii: jak wygląda dojazd na miejsce?

Przyjazd zagranicznych pacjentów przebiega na różne sposoby: turyści medyczni, którzy np. planują operację w Tajlandii lub leczenie stomatologiczne, podróżują zazwyczaj prywatnie samolotem. W szczególności na lotniska Bangkok-Suvarnabhumi oraz Bangkok-Don Mueang przylatuje codziennie wiele samolotów pasażerskich linii lotniczych z wielu krajów z całego świata. Jeżeli pacjent już w trakcie lotu z zagranicy potrzebuje opieki medycznej, ma do dyspozycji dwie możliwości: lot na pokładzie samolotu pasażerskiego z asystą medyczną lub transport pacjenta na pokładzie odrzutowca medycznego. 

Transport pacjenta do Tajlandii na pokładzie samolotu pasażerskiego

Jeśli stan pacjenta nie jest ciężki, jednak niezbędna jest lotnicza asysta medyczna, wówczas możliwa jest podróż samolotem pasażerskich linii lotniczych. W trakcie całego lotu pacjentowi towarzyszy lekarz lub ratownik medyczny. W przypadku konieczności transportu w pozycji leżącej, w samolocie można wbudować specjalne nosze dla pacjenta, natomiast transport w pozycji siedzącej odbywa się zazwyczaj w fotelu w klasie biznes. Jeżeli pacjent podróżuje z osobami towarzyszącymi, w obu przypadkach mogą one siedzieć w jego pobliżu podczas lotu.

Loty na pokładzie regularnych samolotów pasażerskich z pomocą medyczną w samolocie, oferowane są głównie na trasach długodystansowych, dlatego jest to możliwość transportu przede wszystkim dla pacjentów, których leczenie ma odbywać się w Bangkoku, stolicy Tajlandii. W przypadku lotów krajowych oraz innych lotów krótkodystansowych, transport pacjentów na pokładzie samolotu regularnych linii lotniczych z reguły nie może zostać zrealizowany ze względów logistycznych.

Oczywiście każdy rejs z lotniczą prywatną pomocą medyczną wymaga zgody ze strony regularnej linii lotniczej, która realizuje dany lot. W tym celu należy z wyprzedzeniem czasowym wypełnić odpowiedni formularz tzw. zlecenie na lotniczy transport medyczny, na podstawie którego linia lotnicza ocenia, czy pacjent jest zdolny do podróżowania.

Transport pacjenta do Tajlandii na pokładzie prywatnego samolotu medycznego

W przypadku pacjentów w ciężkim stanie lub w przypadku chorych wymagających intensywnej terapii, jedyny możliwy sposób transportu to wyłącznie odrzutowiec sanitarny. Dzięki najnowszej technologii medycznej i przy asyście doświadczonej pomocy lekarskiej w samolocie, taki transport jest prawie zawsze możliwy i może się odbyć w bezpiecznych dla chorego warunkach. Podczas całego lotu medycznego pacjent jest pod najlepszą opieką.

Loty odrzutowcami sanitarnymi są niezwykle elastyczne, co pozwala na korzystanie z mniejszych lotnisk, dzięki czemu samolot zawsze można wylądować na lotnisku w pobliżu szpitala w Tajlandii. Na pokładzie ptywatnego odrzutowca medycznego zawsze mile widziani są krewni pacjenta jako jego osoby towarzyszące. Nawet mniejsze samoloty medyczne oferują miejsce dla minimum jednej osoby towarzyszącej. Natomiast większe samoloty mogą pomieścić nawet kilku osób towarzyszących – na życzenie podróż odbywa się na najwyższym poziomie komfortu, znanym z prywatnych odrzutowców VIP.

Centrala Lotów Sanitarnych - Twój partner w prywatnych lotach medycznych

Jeżeli masz w planach wyjazd do szpitala w Tajlandii, zadbamy o Twoją bezpieczną podróż na pokładzie samolotu rejsowego lub sanitarnego. W razie potrzeby chętnie udzielimy wsparcia również przy wyborze odpowiedniej kliniki, pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności wyjazdowych i zadbamy o zakwaterowanie osób towarzyszących. Zapewniamy również bezpieczny transport naziemny do szpitala w nowoczesnej karetce pogotowia w ramach usługi “z łóżka do łóżka”. Centrala Lotów Sanitarnych - jesteśmy partnerem godnym zaufania! Na Twoje życzenie zadbamy o wszystko i dopniemy na ostatni guzik.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie.

Skontaktuj się z nami