Transport medyczny z Hiszpanii: Powrót chorego z zagranicy

Czas czytania: 2 minut

Hiszpania jest dużym i jednocześnie bardzo urozmaiconym krajem: znajdziemy tam pokryte śniegiem góry w Pirenejach, wspaniałą architekturę w Barcelonie oraz wysokie fale Oceanu Atlantyckiego na pięknych plażach Wysp Kanaryjskich. Tak duża różnorodność Hiszpanii, może utrudnić wybór wakacyjnego celu podróży. Właśnie dlatego wielu turystów przyjeżdża do Hiszpanii każdego roku, aby choć trochę poznać ten kraj. Nie bez powodu Hiszpania jest jednym z ulubionych kierunków urlopowych, który wybierają Polacy.

Madrid

Ze względu na dużą liczbę turystów nie dziwi fakt, że w najbardziej popularnych regionach Hiszpanii, szczególnie w miesiącach letnich, wypadki zdarzają się częściej oraz odnotowuje się więcej nagłych zachorowań.

Chociaż hiszpański system opieki zdrowotnej cieszy się dobrą opinią, to jednak w sytuacji nagłego wypadku czy choroby, wielu pacjentów oraz członków ich rodzin woli kontynuować leczenie we własnym kraju. Szczególnie bariera językowa, która utrudnia odpowiednią i bezpośrednią komunikację z personelem szpitala, może wywoływać niepewność i dezorientację. Również lepsze warunki medyczne w ojczystym kraju są istotnym argumentem do rozważenia szybkiego powrotu do domu. Właśnie z tego względu obserwujemy bardzo duże zapotrzebowanie na medyczny transport z Hiszpanii.

Jak przebiega transport chorego z Hiszpanii?

Jeżeli z jakiegoś powodu zdarzy nam się w Hiszpanii wypadek lub dojdzie do poważnego zachorowania, wówczas trzeba natychmiastowym działać: na początek udzielana jest na miejscu pierwsza pomoc. Następnie, podczas rozmowy telefonicznej Centrala Lotów Sanitarnych weryfikuje jak poważny jest doznany uraz czy choroba, oraz czy pacjent powinien zostać przetransportowany do Polski lub za granicę, w celu dalszego leczenia. Następnie nasz doświadczony zespół podejmuje starania, aby jak najszybciej zorganizować transport sanitarny z Hiszpanii do kraju pacjenta. Kluczowym czynnikiem podczas organizacji transportu medycznego jest stan zdrowia pacjenta. Ma to decydujący wpływ na wybór odpowiedniego środka transportu.

Jeżeli stan pacjenta jest stabilny, wówczas można go przetransportować na pokładzie samolotu pasażerskiego regularnych linii lotniczych, oczywiście w towarzystwie lotniczego zespoły medycznego. W przypadku poważniejszych chorób, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest transport odrzutowcem medycznym.

Obie możliwości podróży gwarantują bezpieczną repatriację pacjenta do Polski, jednak organizacja transportu na pokładzie samolotu pasażerskiego trwa zazwyczaj dłużej: czas przygotowania samolotu do lotu medycznego wynosi z reguły od 1 do 2 dni.

Jeżeli transport sanitarny musi odbyć się bardzo szybko, wówczas lepszym rozwiązaniem jest odrzutowiec medyczny. Centrala Lotów Sanitarnych w  bardzo krótkim czasie może przygotować do Twojej dyspozycji specjalistyczny odrzutowiec sanitarny, wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt - nasze samoloty ratunkowe są wyposażone w sprzęt odpowiadający tym z oddziałów intensywnej terapii, co gwarantuje opiekę medyczną na najwyższym poziomie.

Kolejną zaletą prywatnego odrzutowca medycznego jest możliwość lądowania na mniejszych lotniskach, które mogą znajdować się znacznie bliżej szpitala docelowego, dzięki czemu możliwe będzie skrócenie czasu jazdy karetką pogotowia.

Czy ubezpieczyciel zwróci koszty transportu medycznego samolotem?

Jakich kosztów należy spodziewać się w przypadku transportu chorego z Hiszpanii?

Opieka medyczna w Hiszpanii posiada specjalistyczny sprzęt i lekarzy, którzy mogą leczyć wiele chorób i niespodziewane urazy. Z tego względu ubezpieczenie zdrowotne bardzo rzadko pokrywa koszty lotniczego transportu medycznego, ponieważ tego rodzaju transport nie jest uważany za konieczny z medycznego punktu widzenia. Jednak w przypadku posiadania międzynarodowego ubezpieczenia zdrowotnego istnieje szansa, iż koszty transportu medycznego samolotem zostaną pokryte z polisy ubezpieczeniowej. Jeżeli jednak ubezpieczyciel odmówi pokrycia kosztów, wówczas pacjent może zdecydować się na prywatny transport medyczny.

W celu przygotowania cennika za transport sanitarny, nasz doświadczony zespół bierze pod uwagę wiele czynników: oprócz stanu zdrowia pacjenta, istotna jest liczba osób towarzyszących na pokładzie samolotu, objętość bagażu, a także tryb pilności zlecenia.

Posiadając te dane jesteśmy w stanie bardzo szybko przygotować niezobowiązującą ofertę. Po zaakceptowaniu wyceny,  niezwłocznie rozpoczynamy przygotowania do lotu medycznego, aby najszybciej jak to możliwe zrealizować transport pacjenta z zagranicy.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie.

Skontaktuj się z nami