Transport medyczny dla chorych z intensywnej terapii

Czas czytania: 2 minut

Centrala Lotów Sanitarnych zapewnia pacjentom najwyższej jakości opiekę medyczną podczas transportu medycznego samolotem, porównywalną do tej na szpitalnym OIOM-ie. 

Za pomocą prywatnego transportu lotniczego można przetransportować większość chorych wymagających intensywnej opieki. Transport lotniczy jest odpowiedni zarówno dla pacjentów dorosłych jak i dla dzieci (w tym również dla wcześniaków). Podczas transportu zapewniona jest wysokiej jakości opieka medyczna, która jest możliwa dzięki wykwalifikowanemu personelowi oraz zaawansowanej aparaturze medycznej (np. stosowane są zaawansowane techniki podtrzymywania życia takie jak ECMO). 

Dzięki doświadczeniu i odpowiedniemu zapleczu technicznemu możemy przetransportować najbardziej potrzebujących pacjentów, nawet takich którzy wymagają specjalistycznej opieki i nie mogą być przewożeni transportem medycznym na pokładzie samolotu pasażerskiego czy w karetce pogotowia.

Bezpieczeństwo pacjenta jest najważniejsze

Transport chorych z intensywnej terapii zawsze wiąże się z ryzykiem. Dlatego ważne jest zapewnienie bezpiecznych warunków transportu i właśnie nad tym czuwa nasz doświadczony personel medyczny. Konsultanci z Centrali Lotów Sanitarnych podejmują największe starania by każdy wniosek o prywatny lot medyczny został rozpatrzony indywidualnie, oceniając stosunek ryzyka do potencjalnych korzyści.

Z reguły, jeśli pacjent zachoruje w kraju, w którym dostępna jest wyłącznie podstawowa opieka medyczna to korzyści z transportu przewyższają ryzyko. Jeśli natomiast mowa o kraju, w którym opieka medyczna jest na zaawansowanym poziomie to może się okazać, że pozostanie na miejscu będzie dla pacjenta bezpieczniejszą opcją niż lot repatriacyjny do kraju. Skrupulatna ocena ryzyka i bezpieczeństwa jest niezbędna, jednak polegając na naszej nowoczesnej flocie odrzutowców medycznych oraz dużym doświadczeniu lotniczego personelu jesteśmy w stanie zapewnić komfortowy i niezawodny transport sanitarny.

W rzadkich przypadkach lot sanitarny może zostać anulowany ze względów logistycznych. Przykładem sytuacji o podłożu „logistycznym” jest sytuacja, w której pacjent przebywa na terenie na którym toczą się działania zbrojne. Jednak zazwyczaj nawet w nadzwyczajnych przypadkach jest możliwa próba udzielenia pomocy, gdyż współpracujemy z pogotowiem lotniczym, które specjalizuje się w tego typu wyjątkowych lotach medycznych. 

Każdy transport chorych samolotem jest planowany zgodnie z indywidualnymi potrzebami pacjenta. Lot jest konsultowany z personelem medycznym i odpowiednio przygotowywany (między innymi w zakresie doboru odpowiedniego wyposażenia medycznego). 

Doświadczeni lekarze medycy lotniczej

Centrala Lotów Sanitarnych rekrutuje zatrudnia wysoko wykwalifikowany i doświadczony personel medyczny. Każdy w naszym zespole niezależnie od stanowiska przechodzi regularne szkolenia. Osoby będące częścią personelu medycznego na co dzień pracują w renomowanych placówkach medycznych. 

 • Doświadczeni anestjolodzy specjalizujący się w opiece nad pacjentem wymagającym intensywnej terapii. 
 • Lekarze specjaliści z różnych dziedzin (między innymi położnik, chirurg, kardiolog). 
 • Wieloetapowy proces rekrutacji charakteryzujący się wysokimi wymaganiami. 
 • Dostępność całodobowego opiekuna medycznego, aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa na każdym etapie transportu. 
 • Możliwość porozumiewania się w językach obcych (j. angielski, j. niemiecki oraz inne języki w zależności od potrzeby). 
 • Różne konfiguracje zespołu (np. 2 lekarzy oraz 2 pielęgniarki lub inaczej w zależności od potrzeb). 

Najnowocześniejszy sprzęt medyczny

Dysponujemy aparaturą medyczną dzięki której możliwy jest prywatny transport medyczny odrzutowcem. Wszystkie samoloty Centrali Lotów Sanitarnych to dedykowane latające karetki, które pozwalają na monitorowanie i leczenie pacjentów tak samo jak ma to miejsce na OIOM-ie. 

 • Respirator;
 • Defiblyrator;
 • Strzykawkowe pompy infuzyjne;
 • Medyczna pompa ssąca;
 • Pomiar hemoglobiny;
 • Materac próżniowy;
 • Kompleksowy zestaw ampułek zawierający kilkadziesiąt leków;
 • Artykuły medyczne jednorazowego użytku (między innymi do wykonania drenażu jamy opłucnej lub tracheostomii).

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas lotniczym transporcie medycznym, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 h przez 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować specjalistyczny transport medyczny samolotem dla dziecka na całym świecie.

Skontaktuj się z nami