Transport dla osoby chorej z zagranicy: Jak wrócić do Polski?

Gdy osoba chora chce dostać się do zagranicznego szpitala, aby podjąć leczenie lub kiedy chce wrócić z zagranicy do Polski, ale jej stan zdrowia nie pozwala by odbyć podróż samodzielnie, zapewniamy prywatny transport medyczny samolotami sanitarnymi. Na pokładzie każdego samolotu ratunkowego, pacjentowi towarzyszy doświadczony personel medyczny, aby zapewnić odpowiednią opiekę medyczną podczas lotu i w razie potrzeby szybko zareagować. 

Jeden z naszych popularnych modeli samolotu medycznego to Learjet 35

Ta latająca karetka, jest często używana jako samolot medyczny. Dzięki przestronnej kabinie, pacjent może być transportowany wraz z osobą towarzyszącą. Samolot wyróżnia się następującymi cechami:

 • Możliwość bezpiecznego lądowania nawet na stosunkowo krótkich pasach startowych
 • Transport pacjentów jak najbliżej miejsca docelowego (więcej lotnisk dostępnych)
 • Sprzęt medyczny na najwyższym poziomie, porównywalny z niemieckim oddziałem intensywnej terapii
 • Miejsce dla pacjenta z osobą towarzyszącą
 • Sprzęt dobierany jest w zależności od stanu pacjenta, mamy możliwość doposażenia kabiny w specjalistyczny sprzęt medyczny  

Transfer powrotny chorych z różnych zakątków świata do Polski

Kompleksowa obsługa podczas prywatnego lotu medycznego

Realizujemy lot medyczny dla pacjentów oraz ich krewnych, cały proces jest zrozumiały i prosty dla naszych klientów. Centrala Lotów Sanitarnych zbiera tylko najważniejsze informacje, unikając zbędnych formalności. Nasz międzynarodowy i wielojęzyczny zespół zajmuje się komunikacją z wszelkimi urzędami i szpitalami, a następnie przygotowuje bezpłatną i niezobowiązującą ofertę. Naszym celem jest umożliwienie lotu repatriacyjnego dla pacjenta i koordynowanie tego procesu, a także odciążenie pacjentów i ich bliskich od formalności związanych z transportem sanitarnym.

Opcje transportu medycznego:

Lot na noszach na pokładzie samolotu pasażerskiego

W ramach lotu repatriacyjnego, alternatywą dla prywatnego odrzutowca sanitarnego, może być również lot samolotem pasażerskim regularnych linii lotniczych. Pacjent musi jedynie zdobyć od lekarza zlecenie na lotniczy transport medyczny, o ile tylko nie ma przeciwwskazań medycznych do lotu. W samolocie na siedzeniach pasażerskich montuje się nosze, które oddziela się od reszty kabiny pasażerskiej. Pacjentowi towarzyszy lekarz i ratownik, zaś po wylądowaniu chory zostaje przewieziony karetką pogotowia do szpitala. Członkowie rodziny pacjenta towarzyszyć choremu w trakcie całej podróży.

Pomoc lekarska w samolocie

To opcja lotniczego transportu medycznego do Polski dla pacjentów o stabilnym stanie zdrowia. Na szczęście, stan zdrowia pacjenta nie zawsze wymaga transportu w pozycji leżącej. Pacjenci o stabilnym stanie zdrowia, którzy są w stanie przebyć podróż samolotem medycznym w pozycji siedzącej, lecą do Polski w towarzystwie doświadczonych lekarzy.

Pilny transport chorego do Polski

Po wypadkach oraz przy poważnych chorobach czas jest często decydującym czynnikiem. Im szybciej rozpocznie się leczenie w Polsce, tym większa jest szansa na wyzdrowienie pacjenta. W nagłych przypadkach natychmiast zapewniamy naszym pacjentom w pełni wyposażony helikopter sanitarny. Nasze śmigłowce medyczne do międzynarodowych lotów sanitarnych są strategicznie rozmieszczone na całym świecie. Loty repatriacyjne chorych z zagranicy, dzięki doskonałej logistyce, możemy zrealizować już w ciągu godziny.

Transport medyczny z zagranicy

Sprowadzamy ludzi do domu z różnych zakątków świata. Na całym świecie realizujemy międzynarodowy transport medyczny oraz sanitarne loty repatriacyjne dla osób chorych. W razie potrzeby pomożemy Ci w powrocie do domu z Afryki, Ameryki, Azji, Ameryki Środkowej czy Południowej lub w ramach lotu medycznego zorganizujemy transport medyczny do wybranego szpitala za granicą. 

Jak zamówić transport medyczny z zagranicy:

 1. Skontaktuj się z Centralą Lotów Sanitarnych (telefonicznie, mailowo lub przez formularz)
 2. My zbieramy informacje o stanie zdrowia oraz samopoczuciu pacjenta
 3. Wyjaśniamy wszelkie wątpliwości i odpowiadamy na pytania dotyczące transportu pacjenta
 4. Przygotowujemy indywidualną, niezobowiązującą ofertę zawierającą ofertę wraz z ceną i wszystkimi szczegółami dotyczącymi transportu medycznego dla chorego
 5. Potwierdzasz ofertę
 6. Rozpoczynamy proces uzyskania wszystkich niezbędnych zezwoleń
 7. Realizujemy transport sanitarny dla pacjenta z zagranicy

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie.

Skontaktuj się z nami