Transfer powrotny chorych z różnych zakątków świata do Polski

Nic nie jest tak łatwe do zaplanowania jak przypadek. Cieszyli się Państwo na wspaniały wakacyjny urlop, a w międzyczasie zdarza się skomplikowane złamanie, które wymaga natychmiastowego transferu medycznego do Polski. Również nagłe zachorowania mogą spowodować, iż konieczny będzie powrót z zagranicy. W tej sytuacji nie tylko opieka medyczna jest istotna, ale także obecność przy pacjencie osoby bliskiej i zaufanej, która wspiera w tych niełatwych chwilach. Jednak transfer powroty chorego nie zawsze musi dotyczyć nagłych wypadków. Wielu pacjentów życzy sobie leczenia w specjalistycznej klinice, która znajduje się za granicą lub przyjeżdża na leczenie do Polski korzystając z transportu międzynarodowego samolotu medycznego.   

Transfer powrotny chorych z różnych zakątków świata do Polski

Transfer powrotny chorych na pokładzie samolotu medycznego

Samolot medyczny jest używany jako środek transportu w przypadku, gdy pacjent chce być leczony w zagranicznej klinice, ale nie może odbyć podróży samodzielnie. Pacjentowi towarzyszy personel medyczny, aby szybko zareagować w razie konieczności lub po prostu zapewnić opiekę medyczną podczas lotu.  

Popularny samolot medyczny: Learjet 35

Ten samolot jest uniwersalnym statkiem powietrznym, który jest często używany jako samolot medyczny. Dzięki przestronnej kabinie wewnętrznej pacjent może być transportowany wraz z osobą towarzyszącą. Samolot wyróżnia się następującymi cechami:

 • Możliwość bezpiecznego lądowania nawet na stosunkowo krótkich pasach startowych
 • Transport pacjentów możliwie jak najbliżej celu
 • Sprzęt medyczny na najwyższym poziomie, porównywalny z niemieckim oddziałem intensywnej terapii
 • Miejsce dla pacjenta z osobą towarzyszącą
 • Sprzęt dobierany jest w zależności od stanu pacjenta

Kompleksowa obsługa transportu pacjentów do Polski

Nikt nie organizuje codziennie transportu powrotnego z zagranicy. Dlatego realizujemy lot medyczny dla pacjentów oraz ich krewnych w tak prosty sposób, jak to tylko możliwe. Nasza centrala pobiera najważniejsze dane. Nasz międzynarodowy i wielojęzyczny zespół zajmuje się komunikacją z koniecznymi urzędami i klinikami, a następnie przygotowuje bezpłatnie niewiążącą ofertę. Naszym celem jest umożliwienie transferu powrotnego pacjenta i koordynowanie tego procesu przez jedną centralę, a także uwolnienie pacjentów i ich bliskich od ciężaru zajmowania się formalnościami związanymi z transferem.

Te możliwości transferu powrotnego chorych są jeszcze do dyspozycji pacjentów:

Transport w pozycji leżącej na pokładzie samolotu pasażerskiego: sprawny powrót chorego do Polski

Oprócz samolotu medycznego, do transportu powrotnego może być użyty również samolot pasażerski regularnych linii lotniczych, o ile tylko nie ma przeciwwskazań ze strony lekarza. W samolocie znajdują się wbudowane nosze, które są wizualnie oddzielone od kabiny pasażerskiej. Pacjentowi towarzyszą lekarz i ratownik, zaś po wylądowaniu chory zostaje przewieziony karetką pogotowia do szpitala docelowego. Członkowie rodziny pacjenta mogą oczywiście na życzenie towarzyszyć w trakcie całej podróży.

Eskorta medyczna: transfer powrotny dla pacjentów o stabilnym stanie zdrowia

Na szczęście, stan zdrowia pacjenta nie zawsze wymaga transportu w pozycji leżącej. Stabilni pacjenci, którzy są w stanie siedzieć prosto, odbywają podróż powrotną do Polski w asyście doświadczonych lekarzy.

Pilny transport powrotny do Polski

Po wypadkach oraz przy poważnych chorobach czas jest często decydującym czynnikiem. Im szybciej rozpocznie się leczenie w Polsce, tym większa jest szansa na wyzdrowienie pacjenta. W nagłych przypadkach natychmiast podstawiamy w pełni wyposażony helikopter. Helikoptery ratunkowe do transportu powrotnego z zagranicy są strategicznie rozmieszczone na całym świecie. Transfery powrotne z zagranicy realizowane przez nas, dzięki doskonałej logistyce, o którą zadbaliśmy, są możliwe do przygotowania w ciągu godziny.

Transport powrotny chorych: sprowadzamy ludzi do domu z różnych zakątków świata

Czy poszukiwanie przygód i przekraczanie granic geograficznych Państwa fascynuje? Nas również! Na całym świecie realizujemy loty medyczne oraz powrotne transporty chorych. W razie potrzeby przewieziemy Państwa do domu z Afryki, Ameryki, Azji, Ameryki Środkowej czy Południowej lub w ramach lotu medycznego przetransportujemy Państwa do wybranej kliniki.

Jak zamówić transport pacjenta z zagranicy:

 1. Skontaktowanie się z centralą (telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem formularza kontaktowego)
 2. Zebranie informacji o stanie zdrowie oraz samopoczuciu pacjenta
 3. Wyjaśnienie wszystkich pytań dotyczących optymalnego transportu pacjenta
 4. Stworzenie indywidualnej, niewiążącej oferty zawierającej wszystkie szczegóły dotyczące transportu powrotnego chorego
 5. Potwierdzenie oferty
 6. Uzyskanie wszystkich niezbędnych zezwoleń
 7. Przeprowadzanie powrotnego transportu chorego do Polski
Powrót