Najlepsze kliniki kardiologiczne w Europie

Czas czytania: 3 minut

Kardiologia w Polsce i kardiochirurgia mają się świetnie! Tak przynajmniej wynika ze statystyk i wypowiedzi ekspertów. Dlaczego więc wciąż liczne grono małych i dorosłych pacjentów poszukuje medycznego wsparcia poza granicami naszego kraju? Z pewnością nie decyduje o tym jeden czynnik czy też przypadek, a wiele zgromadzonych informacji i faktów. Przyjrzyjmy się bliżej, na jakie zabiegi i operacje serca latamy za granicę? Jakie miejsca uznawane są za najlepsze kliniki kardiologiczne w Europie.

Najlepsza Klinika Kardiologiczna

DLACZEGO POLACY DECYDUJĄ SIĘ NA LECZENIE KARDIOLOGICZNE ZA GRANICĄ?

Czy prawdą jest, że obecnie możemy poszczycić się najlepszą kardiologią w Polsce? Czy liczne polskie szpitale znajdują się na samej górze rankingu ośrodków kardiologicznych na świecie? Temat ten od wielu lat jest ,,na językach’’ w kręgach medycznych. I choć statystyki są naprawdę obiecujące, a polski personel niezwykle doświadczony i wyspecjalizowany, to jednak wciąż są sytuacje, w których korzystniejszą opcją jest leczenie kardiologiczne w innym kraju. 

Polscy pacjenci najczęściej decydują się na zmianę kliniki w sytuacji, gdy po przebytej operacji lub zabiegu wystąpiły komplikacje. Leczenie wówczas nie jest zakończone sukcesem. Lekarze prowadzący nie są w stanie podjąć kolejnych kroków w celu polepszenia jakości życia pacjenta. Nierzadkim zjawiskiem w polskiej służbie zdrowia jest również długie oczekiwanie na konsultację lub kolejną wizytę, na której mają zapaść ważne decyzje. Stresujący czas między diagnozą a końcową decyzją o leczeniu skłania wielu pacjentów do poszukiwania alternatywy.

Szybka i wczesna diagnoza powinna wiązać się z równie szybkim leczeniem. Niestety nie zawsze tak się dzieje. Stan pacjenta się pogarsza, a czas upływa na niekorzyść chorego. W przypadku wielu wad serca liczą się tygodnie, a nawet dni. Lotniczy transport medyczny i podjęcie leczenia w odległym ośrodku kardiologicznym są możliwe tylko wówczas, gdy stan pacjenta nie jest krytyczny, a zmiana lokalizacji nie zagraża życiu chorego.

JAKIE CHOROBY SERCA LECZYMY W EUROPIE?

Choroby układu sercowo-naczyniowego od lat uważane są za zabójców XI wieku. Szybkie tempo życia i szereg czynników stresogennych z pewnością wywiera niemały wpływ na pogarszające się z roku na rok statystyki. Tuż obok dorosłych pacjentów są również ci najmłodsi. U nich wrodzone lub wcześnie zdiagnozowane wady serca wymagają natychmiastowej interwencji. O jakich chorobach serca dokładnie mowa? Nasze społeczeństwo najczęściej boryka się z: wrodzonymi wadami serca, wadami zastawkowymi, tętniakami, rozwarstwieniem aorty i chorobą niedokrwienną serca.

LISTA TOP 5 – NAJLEPSZE SZPITALE KARDIOLOGICZNE W EUROPIE

Poniższy ranking szpitali kardiologicznych w Europie przedstawia najlepsze ośrodki medyczne, które oferują pacjentom kompleksową opiekę specjalistyczną z zakresu: kardiologii, kardiochirurgii, a także anestezjologii, intensywnej terapii i leczenia bólu. Każde centrum kardiologiczne przeprowadza operacje na otwartym sercu, zabiegi kardiochirurgiczne i małoinwazyjne, szczególnie łagodne dla pacjentów zabiegi przezcewnikowe. A wszystko to przy wykorzystaniu najnowocześniejszych zdobyczy techniki i najlepszych specjalistów.

Posiłkując się najnowszym, rzetelnie przygotowanym przez amerykański tygodnik Newsweek rankingiem ośrodków kardiologicznych i kardiochirurgicznych oraz dostępnymi statystykami możemy wymienić pięć prestiżowych szpitali w Europie.

1. ROYAL BROMPTON AND HAREFIELD HOSPITAL (LONDYN)

Szpitale Royal Brompton i Harefield tworzą największe specjalistyczne centrum chorób serca i płuc w Wielkiej Brytanii i jednocześnie jedne z największych ośrodków w Europie. Wybitni specjaliści pracujący w tym miejscu mogą poszczycić się wykonaniem pionierskich, skomplikowanych operacji serca u noworodków urodzonych z wrodzonymi wadami serca, a także pierwszym przeprowadzonym na terenie UK przeszczepem serca i płuc. Dodatkowo szpital przeprowadza aktywne projekty badawcze przy współpracy z innymi prestiżowymi szpitalami. Leczenie kardiologiczne w tym centrum rekomenduje aż 96% ankietowanych w corocznie przeprowadzanych sondażach. 

Strona: https://www.rbht.nhs.uk 

2. HÔPITAL UNIVERSITAIRE PITIÉ-SALPÊTRIÈRE (PARYŻ) 

Usługi Pitié Salpêtrière są uznane nie tylko we Francji, ale i na arenie międzynarodowej, w szczególności w dziedzinie chorób sercowo-naczyniowych. Cały proces leczenia kardiologicznego obejmuje szeroki zakres nowoczesnych metod diagnostycznych, zabiegów a także procedur pooperacyjnych. Do dyspozycji pacjentów jest zespół wybitnych lekarzy specjalistów i sale wyposażone w najnowocześniejsze aparatury medyczne.

Strona: http://pitiesalpetriere.aphp.fr/hopital-universitaire-pitie-salpetriere/ 

Leczenie Pacjenta Za Granicą

3. DEUTSCHES HERZZENTRUM BERLIN

Jest to jedno z najważniejszych ośrodków transplantacji serca i płuc w Niemczech. W Niemieckim Centrum Kardiologicznym w Berlinie ponad 500 pielęgniarek opiekuje się pacjentami w każdym wieku. Codziennie wykonuje się tu kompleksowe zabiegi, często u ciężko chorych pacjentów. Prowadzone są operacje leczenia wszelkiego rodzaju chorób serca i naczyń krwionośnych, a w tym pomostowanie tętnic wieńcowych, zabiegi na aorcie oraz chirurgiczne leczenie wady zastawki i zaburzeń rytmu serca. W każdym możliwym przypadku stosuje się chirurgię małoinwazyjną. Dodatkowo Niemieckie Centrum Kardiologiczne w Niemczech posiada jeden z największych na świecie programów mechanicznego wspomagania krążenia

Strona: https://www.dhzb.de

4. KLINIKA IMMANUEL W BERNAU – CENTRUM KARDIOLOGICZNE BRANDENBURGII

Jedna z najlepiej działających placówek specjalistycznych na terenie Niemiec. W Centrum Kardiologicznym Brandenburgii przeprowadza się rocznie około 1.500 operacji na otwartym sercu oraz 6.400 zabiegów. Zasięg świadczeń z obszaru chorób serca obejmuje, obok powszechnie stosowanych procedur, także zabiegi małoinwazyjne (w tym zabiegi przezcewnikowe).

Strona: https://herzzentrum.immanuel.de/pl/nasza-placowka/o-nas/nasz-profil/ 

5. KLINIKA WAD WRODZONYCH I NABYTYCH SERCA W MÜNSTER

Leczenie pacjentów obejmuje szeroki zakres metod diagnostycznych i zabiegów z użyciem cewnika. Pacjenci z wszelkimi wrodzonymi wadami serca podlegają wyczerpującej diagnostyce. Szczególną uwagę specjaliści poświęcają na sprawne zaplanowanie pierwszego i kolejnych zabiegów. Dodatkowo cały proces leczenia obejmuje dokładne wyjaśnienie i leczenie wszystkich chronicznych i ostrych komplikacji. 

Strona: https://internationalpatients.ukmuenster.de/pl/ukmip-emah-zentrum/specjalizacje 

WYJAZD NA OPERACJĘ SERCA ZA GRANICĘ – JAKI TRANSPORT MEDYCZNY WYBRAĆ?

Centrala Lotów Sanitarnych od lat wspiera pacjentów kardiologicznych i przeprowadza loty medyczne na terenie całej Europy. Z naszych usług skorzystało już wielu małych i dorosłych pacjentów wymagających specjalistycznej opieki kardiologicznej na jak najwyższym poziomie. Pacjentom z wadami wrodzonymi serca i chorobami serca najczęściej zaleca się skorzystanie z odrzutowca sanitarnego lub helikoptera medycznego.

Lotniczy transport medyczny to gwarancja komfortu, bezpieczeństwa i szybkiego dotarcia do miejsca docelowego. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie i z największą uwagą. Wiemy, że nasze działania stanowią ważny element całego procesu leczenia pacjenta za granicą. Zapewniamy profesjonalny sprzęt medyczny i opiekę doświadczonego personelu medycznego na pokładzie. Nie zapominamy przy tym o empatii i zrozumieniu, które dają choremu i jego bliskim dodatkową siłę do walki o zdrowie.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie.

Skontaktuj się z nami