Możliwości leczenia koronawirusa za granicą: Transport medyczny.

Czas czytania: 3 minut

Wybuch pandemii koronawirusa zmienił wiele obszarów życia oraz gospodarki. Przyczynił się również do transformacji polskiego systemu opieki zdrowotnej. Pacjenci z koronawirusem są leczeni inaczej, niż osoby zdrowe, co wiąże się bezpośrednio z ryzykiem zakażenia innych osób. Mimo to widać wyraźny spadek zaufania do polskiej służby zdrowia. W takiej sytuacji warto rozważyć leczenie koronawirusa za granicą.

Jest to możliwe tylko w przypadku lotniczego transportu medycznego. Transport chorych z koronawirusem samolotem medycznym wyklucza ryzyko zakażenia, jakie pojawia się w przypadku podróży samolotem rejsowym. Takie rozwiązanie pojawia się również w przypadku osób, które otrzymały pozytywny wynik na koronawirusa przebywając poza krajem i chcą wrócić do domu. Transport chorego na koronawirusa z zagranicy odrzutowcem medycznym jest najszybszą i najbezpieczniejszą, a czasami również jedyną możliwą formą transportu. Lotniczy transport medyczny do Polski odbywa się na takich samych zasadach, jak lot medyczny z Polski za granicę. Pacjent na pokładzie odrzutowca medycznego otrzymuje opiekę jak na oddziale intensywnej terapii. Przedstawimy w dzisiejszym artykule możliwości leczenia koronawirusa za granicą. Dowiesz się również, gdzie możesz szukać takiego transportu medycznego. 

Dlaczego leczenie koronawirusa w Polsce może nie wystarczyć?

Jak mówią pracownicy szpitali, polski system opieki zdrowotnej jest przeciążony. Zdarza się, że przyjazd karetki pogotowia do domu zajmuje nie kilkanaście minut, ale kilka godzin. W przypadku osoby z koronawirusem może to być zbyt długi czas oczekiwania. Choć dużo mówi się o pandemii i koronawirusie w kontekście braku objawów, to niestety nie dotyczy to każdej osoby. Należy pamiętać, że pewne grupy ludzi są bardziej narażone na skutki koronawirusa, jak na przykład osoby starsze. Warto wziąć pod uwagę “latającą karetkę”, czyli po prostu lotniczy transport sanitarny.

Drugą bardzo istotną kwestią jest wybór szpitala. W Polsce oprócz czasu oczekiwania na karetkę pogotowia dochodzi również czas oczekiwania na samo leczenie w szpitalu oraz na specjalną przestrzeń w zakładzie leczniczym dla pacjenta z koronawirusem. Decydując się na międzynarodowy transport medyczny oszczędzasz czas, który w przypadku chorego na koronawirusa może okazać się bardzo istotny. Centrala Lotów Sanitarnych transportując pacjenta z koronawirusem za granicę daje mu również intensywną  opiekę zdrowotną na pokładzie odrzutowca sanitarnego, której mógłby nie otrzymać w polskim szpitalu. 

Transport medyczny - jaki kierunek wybrać?

Jeśli zdecydujesz się na leczenie koronawirusa za granicą i przelot odrzutowcem sanitarnym, rozważ kierunek takiej podróży. Najpopularniejsze kraje, do których udają się pacjenci to Niemcy oraz Stany Zjednoczone. Nie brakuje tam respiratorów, łóżek covidowych oraz personelu medycznego. Również sam czas leczenia COVID-19 jest krótszy.

Jeżeli nie wiesz, gdzie powinieneś się udać prywatnym samolotem na leczenie koronawirusa, skonsultuj to z naszym konsultantem z Centrali Lotów Sanitarnych, która oferuje właśnie takie loty medyczne. W ramach takiej usługi oferowana jest również pomoc w wyborze odpowiedniej kliniki, organizacji tłumacza, który będzie Tobie towarzyszył przy spotkaniach z lekarzem oraz oczywiście sama organizacja transportu sanitarnego.

Prywatny transport chorego na koronawirusa na leczenie za granicę to nie tylko sam przelot samolotem karetką, ale również zapewnienie opieki medycznej na możliwie najwyższym poziomie. Pacjenci decydujący się na leczenie poza Unią Europejską, czyli przykładowo w USA, będą potrzebować wizy. Osoby korzystające z lotów medycznych nieposiadające takiej wizy, mogą w tym obszarze również liczyć na pomoc Centrali Lotów Sanitarnych - istnieje możliwość zorganizowania i przyspieszenia specjalnego zezwolenia na wjazd. 

Czy transport medyczny jest popularny w Polsce?

Loty medyczne w Polsce nie są jeszcze bardzo popularne. Mogą mieć na to wpływ takie czynniki, jak m.in. wydatki związane z takim transportem sanitarnym. Wiele osób nie może sobie jeszcze pozwolić na to, by dobrowolnie udać się na leczenie koronawirusa za granicę. Jednak przy ciężkich przypadkach zakażenia  koronawirusem warto rozważyć taką możliwość. Zdarza się jednak, że pacjent zakażony koronawirusem nie ma za granicą odpowiednich warunków, których oczekuje i chce powrócić do swojego kraju lub chce w tak trudnej sytuacji być bliżej rodziny. Wtedy też powinno się wziąć pod uwagę transport medyczny samolotem sanitarnym, by jak najszybciej zapewnić chorej osobie sprzyjające jej warunki i obecność bliskich.

Inaczej wygląda sytuacja osób, które przebywają za granicą i z powodu sytuacji chorobowej nie pozwalającej na “normalną podróż” muszą zostać przewiezione samolotem ratunkowym do Polski. W takiej sytuacji dla niektórych pacjentów z koronawirusem ważna jest możliwość pokrycia kosztów przelotu medycznego z polisy ubezpieczeniowej. Istnieje możliwość pokrycia takiego transportu do określonej sumy, o czym pisaliśmy w poprzednim artykule

Gdzie szukać transportu medycznego w przypadku koronawirusa?

Nie wiesz, gdzie szukać lotniczego transportu medycznego na najwyższym poziomie? Na rynku dostępnych jest kilka firm, które oferują takie usługi i mają zróżnicowaną ofertę. Centrala Lotów Sanitarnych posiada wieloletnie doświadczenie w międzynarodowym transporcie chorych samolotami. Nasi pacjenci objęci są specjalistyczną opieką od samego początku swojej podróży za granicę, czy z innego kraju do Polski. Posiadamy międzynarodowe biura na całym świecie, dzięki czemu komunikacja z nami jest tak łatwa, jak to tylko możliwe. Transportujemy pacjentów samolotami medycznymi nie tylko do dużych portów lotniczych, ale również do mniejszych okolicznych lotnisk. Naszym najwyższym priorytetem jest bezpieczeństwo naszych pacjentów.

Pandemia koronawirusa wpłynęła mocno na branżę podróży lotniczych, dotykają nas również obostrzenia związane z COVID-19 bardzo ograniczające możliwości transportu pacjentów samolotami. Prywatny lot odrzutowcem sanitarnym dla pacjentów z pozytywnym wynikiem na koronawirusa to najlepsze i najszybsze rozwiązanie dla pacjentów przebywających za granicą i chcących wrócić do kraju oraz dla osób, które chcą podjąć się leczenia za granicą.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie.

Skontaktuj się z nami