Leczenie w Niemczech? - Zobacz dlaczego warto podjąć tam leczenie.

Czas czytania: 2 minut

Niemieckie szpitale cieszą się doskonałą renomą i zadowoleniem wielu pacjentów z całego świata. Szczególnie w Rosji i krajach należących do Wspólnoty Niepodległych Państw, a także w pozostałych części Europy Wschodnie, na Półwyspie Arabskim oraz Azji, Niemcy są uważane za jedno z najlepszych zagranicznych miejsc do odbycia leczenia i poddania się różnym zabiegom medycznym. Mieszkańcy Rosji i Kazachstanu stanowią przy tym najliczniejszą grupę pacjentów na niemieckim rynku opieki medycznej, jednak najszybszy wzrost odnotowują wskaźniki turystyki medycznej w liczbie pacjentów z państw Zatoki Perskiej. 

W tym tekście znajdziesz:

  • Kiedy pacjent nie może uzyskać wysokiej jakości leczenia w swoim kraju, wówczas szuka alternatyw za granicą.
  • Leczenie w Niemczech staje się popularnym celem turystyki medycznej.
  • Od lat niemieckie oddziały kardiologii, neurologii, onkologii i ortopedii cieszą się międzynarodową renomą. Leczenie w Niemczech to: wybitni specjaliści i nowoczesne prywatne kliniki, krótki czas oczekiwania na wizytę oraz dostęp do innowacyjnych terapii.

Jak wygląda leczenie w Niemczech?

Chorzy najczęściej wyjeżdżają na leczenia w Niemczech w poszukiwaniu następujących specjalizacji: kardiologia, neurologia, onkologia, stomatologia, ortopedia i okulistyka. W tych specjalizacjach zagraniczni pacjenci często, nie mogą uzyskać wysokiej jakości leczenia w swoich krajach. Ponadto niemiecki system opieki zdrowotnej oferuje wiele instytucji o międzynarodowej renomie i specjalistów z różnych dziedzin. W szczególności kraje związkowe Berlin, Bawaria i Nadrenia Północna-Westfalia obserwują największy napływ zagranicznych pacjentów.

Polecamy loty do Niemiec na zabiegi medyczne

Najnowsze badanie Instytutu Naukowego Prywatnych Zakładów Opieki Zdrowotnej WIP (niem. Wissenschaftliche Institut der pkv) potwierdza doskonałą reputację niemieckiego systemu opieki zdrowotnej. Z badania wynika, że ​​niemieccy pacjenci ufają własnemu systemowi opieki zdrowotnej bardziej, niż wskazuje na to średnia europejska: tylko 11% niemieckich respondentów stwierdziło, że byłoby gotowych poddać się zabiegom medycznym za granicą, podczas gdy w innych krajach, takich jak Holandia było to 66% badanych. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że pacjenci w Niemczech cieszą się najkrótszym czasem oczekiwania, dostępem do innowacyjnych leków, swobodnym wyborem lekarzy i obszerną listą świadczeń medycznych, w porównaniu z resztą Europy.

Wyniki badań możemy również potwierdzić na podstawie naszych wieloletnich doświadczeń. Oprócz lotów repatriacyjnych podczas których pomagamy chorym wrócić z zagranicy do swojego kraju, każdego roku wykonujemy wiele lotów samolotami sanitarnymi do Niemiec w celu podjęcia leczenia lub odbycia zabiegu medycznego. Większość pacjentów pochodzi z krajów byłej WNP (głównie z Rosji), a także z krajów arabskich.

Medyczni turyści najczęściej chcą być leczeni w najbardziej renomowanych klinikach takich jak: Klinika Uniwersytecka Charité w Berlinie, Niemiecki Instytut Serca w Berlinie, Klinika Uniwersytecka Rechts der Isar w Monachium czy Niemiecki Instytut Serca w Monachium.

Jeśli chodzi o specjalistyczne leczenie dziecka w Niemczech, popularnymi placówkami wśród naszych pacjentów pediatrii pozostają Szpital Dziecięcy Asklepios w Sankt Augustin z licznymi oddziałami specjalistycznymi oraz Niemieckie Centrum Kardiologiczne dla Dzieci.

Oprócz wielu znanych szpitali uniwersyteckich, nasi pacjenci wyróżniają szereg renomowanych prywatnych szpitali w Düsseldorfie, Monachium, Berlinie, Heidelbergu itp.  Nasze doświadczenie, pokrywa się z rankingiem klinik przygotownym przez Focus Hospital List, który zestawił najchętniej wybierane i cenione kliniki. Aby otrzymać wysokiej jakości opiekę medyczną w Niemczech, nie trzeba udawać się dużych miast ze światowej sławy szpitalami. Niezależnie od lokalizacji ogólny poziom opieki w Niemczech jest wysoki, co potwierdzają to przedstawione badania.

Transport medyczny do Niemiec na zabiegi medyczne

Niezależnie od tego, czy pacjenci chcą przylecieć do Niemiec z powodu choroby onkologicznej, problemów z sercem czy zabiegów ortopedycznych potrzebują rzetelnego i doświadczonego partnera, który nie tylko zorganizuje transport medyczny, ale również podpowie, którą klinikę wybrać, pomoże z formalnościami i odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości.

Jeśli chcesz lecieć na leczenie w Niemczech, skontaktuj się bezpośrednio z Centralą Lotów Sanitarnych. Nawet w bardzo krótkim czasie zorganizujemy lotniczy transport medyczny do Niemiec, a w razie potrzeby zapewnimy naziemny transport karetką na lotnisko w ramach usługi “z łóżka do łóżka”- i pomożemy w spełnieniu wszelkich wymogów wizowych. Z przyjemnością zorganizujemy również Twój pobyt w wybranym szpitalu i porozmawiamy z personelem szpitala w Twoim imieniu. Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje na temat naszych usług międzynarodowych.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie.

Skontaktuj się z nami