Leczenie onkologiczne w Barcelonie

Czas czytania: 2 minut

Osoby zmagające się z problemami onkologicznymi często natrafiają na informacje o możliwości leczenia nowotworu w Barcelonie. Rzeczywiście stolica Katalonii jest nowoczesnym kierunkiem turystyki medycznej, który ma wiele do zaoferowania osobom poszukującym pomocy w leczeniu nowotworu. Barcelona leczy największą liczbę obcokrajowców w Hiszpanii i posiada stosunkowo dużą liczbę placówek medycznych. 

Nasza firma często udziela się charytatywnie - w tym regualnie wspieramy wielu poodopiecznych platformy siepomagam.pl - zbierających środki na zagraniczne leczenie. Wielu z nich to chore dzieci, czasami niemowlęta, których rodzice i bliscy szukają ratunku wśród zagranicznych lekarzy i szpitali. Częstym celem takich zbiórek jest leczenie właśnie w Barcelonie. Niektóre placówki, które zajmują się problemami onkologicznymi przedstawiamy poniżej. 

Zobacz więcej o zakończonych sukcesem misjach transportu pacjentów.

Leczenie onkologiczne w Barcelonie

Leczenie nowotworów w szpitalach w Barcelonie

Szpital dziecięcy Sant Joan de Déu

Szpital Sant Joan de Déu jest jednym z większych szpitali dziecięcych w Europie. Szpital ten ma specjalny dział zajmujący się organizacją przyjęć gości z zagranicy. Placówka prowadzi leczenie onkologiczne tradycyjnymi metodami oraz stosuje innowacyjne terapie. W Internecie można znaleźć informacje o wysokiej skuteczności leczenia. 

Szpital ten zasługuje na wyróżnienie nie tylko ze względu na skuteczność leczenia, ale także z uwagi na wyjątkowe podejście do pacjenta. Sale są wyposażone w miejsca dla rodziców. Poza tym placówka prowadzi szereg programów ułatwiającym młodym pacjentom pobyt w szpitalu. Są to między innymi sale do gry, biblioteka z dostępem do Internetu, zajęcia z animatorami, zajęcia ze zwierzętami oraz szereg innych tego typu udogodnień. 

Fundació IMOR

Fundació IMOR specjalizuje się w leczeniu brachyterapią. Jest to zabiegowa forma radioterapii, która polega na umieszczeniu źródeł promieniotwórczych w obrębie guza lub w jego bliskim sąsiedztwie. Tkanka otrzymuje dużą dawką promieniowania, ale jednocześnie zdrowe tkanki pozostają oszczędzone. Poza tym, wykonywane rodzaje radioterapii w tej klinice to między innymi IMRT oraz IGRT.  

  • IMRT (Intensity Modulated Radiation Therapy) – rodzaj precyzyjnej radioterapii zewnętrznej. W tym przypadku dawka promieniowania podawana przez każdą z wiązek nie jest jednolita. Metoda ta jest zorganizowana w taki sposób, aby podać mocniejszą dawkę na guza oraz zminimalizować ekspozycję zdrowej tkanki na promieniowanie. 
  • IGRT (Image-guided radiotherapy) – radioterapia, która pozwala modulować intensywność każdej wiązki podczas podawania promieniowania. 

Radioterapia jest stosowana w przypadku nowotworów głowy, szyi, prostaty, piersi, płuc i ośrodkowego układu nerwowego. 

Hospital Clinic Group

Zespół ekspertów tworzących Hospital Clinic Group obejmuje specjalistów radiologii, chirurgii, chemioterapii oraz radioterapii. Placówka słynie z nowoczesnego leczenia onkologicznego, dobrej diagnostyki oraz radioterapii. Nowotwory jakimi zajmuje się ten barceloński szpital  to między innymi czerniak, rak piersi, rak układu pokarmowego, guz mózgu, rak szyjki macicy oraz rak płuc. 

Instytut Baselga

Instytut Baselga, zajmuje się różnymi rodzajami nowotworów. Instytut jest tworzony przez zespół 8 ekspertów o dużym doświadczeniu. Nowotwory jakimi zajmuje się ta placówka zajmuje to między innymi rak płuc oraz guzy mózgu. 

Pozostałe placówki

Pozostałe placówki zajmujące się leczeniem onkologicznym w Barcelonie: 

  • Hospital General de Catalunya – znany jako jeden z najlepszych szpitali onkologicznych w Hiszpanii, który specjalizuje się w różnych rodzajach leczenia onkologicznego. 
  • Instytut Onkologii Vall d’Herbon - jest to publiczny kompleks szpitalny o dużej liczbie pacjentów. Placówka ta jest w czołówce badań nad nowotworami.
  • Fundacio Puigvert – ośrodek dysponujący nowoczesnym sprzętem pozwalającym między innymi na chirurgię robotyczną. W Fundacio Puigvert pracują wiodący specjaliści. Jest to pierwszy ośrodek, który opracował test genetyczny do diagnostyki raka pęcherza moczowego z wykorzystaniem moczu.
  • Centro Médico Quironsalud Teknon – szpital o dobrej międzynarodowej renomie. W ramach tego szpitala działa oddział The Teknon Oncology Institute (IOT), który specjalizuje się w diagnozie oraz leczeniu nowotworów. 

Centrala Lotów Sanitarnych organizuje transport medyczny do Barcelony

Centrala Lotów Sanitarnych organizuje loty medyczne na terenie całej Europy. W tym także do Barcelony. Osoby chorujące na nowotwory czasami nie mogą odbyć podróży komercyjnym lotem rejsowym. W takich przypadkach rozwiązaniem są samoloty medyczne - jednostki lotnicze które na pokładzie mają zaawansowaną aparaturę medyczną (stąd są nazywane mianem latających karetek).  

Latająca karetka

Centrala Lotów Sanitarnych oferuje specjalistyczną prywatną opiekę medyczną w systemie „z łóżka do łóżka”. Dzięki czemu pacjenci zmagający się z chorobą nowotworową są odbierani z domu lub szpitala i bezpiecznie przetransportowani bezpośrednio do wyspecjalizowanych klinik na Zachodzie Europy (np. w Barcelonie). Warto odnotować, że Centrala Lotów Sanitarnych wspiera pacjenta oraz jego rodzinę w organizacji spraw formalnych (między innymi korespondencja z urzędami, konsulatami oraz szpitalami w Polsce i za granicą). 

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie.

Skontaktuj się z nami