Leczenie dziecka za granicą. Ranking 5 najlepszych szpitali w USA

Czas czytania: 3 minut

Każdego roku Web of Hospitals, magazyn ,,Forbes’’ i US News & World Report na podstawie różnych wytycznych tworzą rankingi najlepszych lekarzy, naukowców i placówek medycznych zlokalizowanych na terenie Stanów Zjednoczonych. Oceny te prowadzone są od ponad 30 lat i cieszą się dużym uznaniem wśród czytelników na całym świecie.

W jednym z naszych popularnych artykułów poruszyliśmy ważny temat leczenia dzieci za granicą w przypadku braku możliwości przeprowadzenia operacji bądź hospitalizacji na terenie kraju. Całość przeczytaj tutaj. Rozwijamy to jakże ważne zagadnienie, skupiając się na konkretnych przykładach najlepszych szpitali pediatrycznych w Ameryce. 

Popularne kliniki pediatryczne w Stanach Zjednoczonych 

Z pewnością wielu zainteresowanych zastanawia się, na jakiej podstawie wyłania się zwycięzców? Jakie kryteria decydują o tym, że na szczycie znajduje się ten, a nie inny szpital? To skomplikowana procedura, która wymaga analizy mnóstwa dokumentów medycznych i raportów rocznych. Ankiety społeczne i reputacja, wskaźniki śmiertelności, standardy bezpieczeństwa pacjentów, zastosowanie innowacyjnych technologii, warunki szpitalne, poziom opieki (np. liczba pielęgniarek, lekarzy, sanitariuszy) i oczywiście skuteczność leczenia (procent przeżycia).

5 najlepszych szpitali pediatrycznych w USA

Stany Zjednoczone mogą z dumą poszczycić się posiadaniem wybitnych medyków i szpitali specjalizujących się w dziedzinie: onkologii pediatrycznej, chirurgii serca i kardiologii, cukrzycy i endokrynologii, neonatologii, nefrologii, neurologii i neurochirurgii, ortopedii, chirurgii płuc, urologii, gastroenterologii oraz pulmonologii. Szeroki zakres usług na wysokim (światowym) poziomie robi wrażenie. Nic więc dziwnego, że wielu rodziców małych pacjentów decyduje się na transport medyczny chorego dziecka za granicę i podjęcie walki o życie w jednej z klinik pediatrycznych w Ameryce. 

I tak spośród największych, najnowocześniejszych i najlepiej prosperujących kompleksowych ośrodków pediatrycznych możemy wymienić:  

Boston Children’s Hospital 

Ponad 400 miejsc o wysokim standardzie dla małych pacjentów. Szpital przyjmuje noworodki od pierwszej doby życia, dzieci oraz nastolatków do ukończenia przez nich 21 roku życia. Klinika pediatryczna w Bostonie ma na swoim koncie około 200 specjalistycznych programów klinicznych. Ważną część ośrodka stanowi największe na świecie laboratorium – ośrodek badawczy, w którym nieustanne tempo badaniom nadaje ponad tysiąc wybitnych naukowców i lekarzy.

Szpital dziecięcy w Bostonie to gigant i zdecydowany zwycięzca większości rankingów. Wysoka jakość usług medycznych z zakresu przeszczepu szpiku kostnego w przypadku nowotworów i wdrażanie w leczenie specjalistycznych programów medycznych dotyczących guza mózgu, mięsaka czy padaczki stanowi przeważającą kwestię o wyborze właśnie tego miejsca.

Centrala Lotów Sanitarnych nie raz miała okazję wykonywać lotniczy transport medyczny chorych dzieci do prestiżowej kliniki w Bostonie. W ostatnim czasie zakończona sukcesem zbiórka charytatywna na portalu siepomaga.pl dla małego Wiktorka również umożliwiła lot z dzieckiem na operację za granicę. Szczegóły znajdziecie tutaj.       

Oficjalna strona placówki: Boston Children’s Hospital

Children’s Hospital of Philadelphia

Jeden z najlepszych szpitali specjalizujących się w raku dziecięcym, cukrzycy dziecięcej, chirurgii przewodu pokarmowego, ortopedii i pulmonologii. Wielu małych pacjentów z Polski zmagających się z mukowiscydozą, astmą, niewydolnością płuc, rozszczepem kręgosłupa lub skoliozą szuka ratunku w klinice w USA. Zaczynają działać, aktywują zbiórki, a następnie robią wszystko, aby lot z chorym dzieckiem do Children’s Hospital of Philadelphia, jak najszybciej doszedł do skutku. 

Zbiórki na dzieci z SMA na większości znanych portali najczęściej skupiają się na zdobyciu funduszy na leczenie podopiecznych w szpitalu w Filadelfii. To najważniejszy cel i często ostatni ratunek pacjentów cierpiących na rdzeniowy zanik mięśni. Children’s Hospital of Philadelphia uznawane jest za główne centrum leczenia SMA za pomocą terapii genowej (AVXS-101). Niestety szwajcarski wynalazek, nazywany również Zolgensma to na ten moment najdroższy lek na świecie. W tym przypadku lotniczy transport pediatryczny i podjęcie terapii wyceniane są na kilka milionów złotych.      

Oficjalna strona placówki: Children’s Hospital of Philadelphia

Cincinnati Children’s Hospital Medical Center

Renomowana klinika najczęściej otacza troskliwą opieką dzieci z wadami serca, niewydolnością pracy nerek, cukrzycą typu 1, niedoczynnością tarczycy i nowotworami. Cincinnati Children’s Hospital Medical Center od ponad 2 lat nie schodzi z trzeciego miejsca w rankingu najlepszych szpitali dziecięcych w Stanach Zjednoczonych. Akademickie Centrum Medyczne jest jednym z najstarszych i najbardziej popularnych klinik pediatrycznych w USA i na świecie.    

Oficjalna strona www placówki: Cincinnati Children’s Hospital Medical Center

Texas Children’s Hospital in Houston 

Do tej kliniki najczęściej trafiają dzieci z wadami serca oraz mali pacjenci z poważnymi problemami neurologicznymi i pulmonologicznymi. Przeszczepy serca i chirurgia korekcyjna wrodzonych wad serca cieszą się dużym powodzeniem i skutecznością. To największy szpitali dziecięcy w USA, a wielu pracujących w nim lekarzy corocznie uznawanych jest za najlepszych medyków w Ameryce.  

Oficjalna strona placówki: Texas Children’s Hospital in Houston

Children’s Hospital Los Angeles

Kardiologia dziecięca, chirurgia serca, nowotwory i neonatologia to zdecydowanie najmocniejsze specjalizacje placówki medycznej w Los Angeles. Szpital klasyfikuje się na piątym miejscu w rankingu U.S. News & World Report jako najlepszy szpital dziecięcy w Ameryce. 401 łóżek pediatrycznych dedykowanych noworodkom, dzieciom i nastolatkom do ukończenia 21 roku życia. Specjaliści medyczni oferują ponad 350 kompleksowych programów pediatrycznych. Fundacje charytatywne dla dzieci bardzo często skupiają małych pacjentów, którzy czekają na transport pediatryczny do Los Angeles i podjęcie nowatorskiej terapii testowej w przypadku guza mózgu, białaczki i chłoniaków (New Approaches to Neuroblastoma Therapy (NANT), Therotherapy Advances in Childhood Leukemia and Lymphoma (TACL)). 

Oficjalna strona placówki: Children’s Hospital Los Angeles

Transport Medyczny z Centralą Lotów Sanitarnych

Centrala Lotów Sanitarnych w sposób szczególny i  kompleksowy przygotowuje się do zagranicznego transportu lotniczego dzieci z wadami serca, dzieci z guzem mózgu i innymi schorzeniami. Przy zachowaniu najwyższych środków ostrożności i wysokich standardów bezpieczeństwa gwarantujemy bezpieczną repatriację małego pacjenta do miejsca docelowego.

Odległy lot z dzieckiem na operację za granicę lub długotrwałe leczenie nie stanowi dla nas przeszkody. Wyposażeni w najnowocześniejsze odrzutowce medyczne, doświadczonych pilotów, specjalistyczny sprzęt i personel medyczny stoimy w gotowości do udzielenia pomocy i wsparcia najmłodszym pacjentom i ich rodzinom.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas lotniczym transporcie medycznym, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 h przez 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować specjalistyczny transport medyczny samolotem dla dziecka na całym świecie.

Skontaktuj się z nami