Jak zamówić transport medyczny za granicę?

Czas czytania: 2 minut

W razie wypadku lub poważnej choroby może okazać się, że oferowana opieka medyczna w ojczystym kraju nie jest wystarczająca. W takim przypadku warto rozważyć możliwość udania się w trybie pilnym do innego kraju. Umożliwia to transport medyczny za granicę samolotem sanitarnym. Chory ma wówczas zapewnioną opiekę sanitarną na najwyższym poziomie na każdym etapie podróży, a sam lot przebiega bardzo szybko. Jak wygląda międzynarodowy transport chorych? Poznaj instrukcję krok po kroku! 

Międzynarodowy transport medyczny - jak go zorganizować?

Zdecydowałeś/aś się na specjalistyczny transport medyczny? Pierwszy krok masz za sobą. Teraz dowiesz się, jakie czynności powinny być następne.

Kontakt

W większości przypadków na zorganizowanie lotu helikopterem medycznym wystarczy informacja z jednogodzinnym wyprzedzeniem, a loty odrzutowcem medycznym odbywają się już następnego dnia. Zadzwoń do wybranej firmy - z Centralą Lotów Sanitarnych skontaktujesz się pod numerem +48 22 39 70 97 1 (jesteśmy dostępni 24h).

Konsultant przeprowadzi z Tobą szczegółową rozmowę dotyczącą Twoich potrzeb i przedstawi cenę transportu medycznego samolotem. Uwaga! Jeśli transport medyczny samolotem będzie wymagał specjalnych zezwoleń, jak np. wizy w przypadku lotu do USA, zadzwoń do nas - pomożemy w uzyskaniu niezbędnych zezwoleń na lot sanitarny. Przyspieszy to cały proces lotniczego transportu medycznego.

Załatwianie formalności

Organizacja prywatnego transportu medycznego wiąże się z wieloma formalnościami. Dochodzą do tego często bariery językowe. Jeśli się tego obawiasz, wybierz firmę, która Cię od tego odciąży. W naszym zespole są członkowie dziewięciu narodowości. Nie musisz więc martwić się o komunikację z zagranicznym szpitalem - organizujemy niezbędną dokumentację oraz w razie potrzeby dajemy wsparcie w postaci tłumacza. Wszelkie sprawy organizacyjne załatwiane są przed wylotem.

Przed każdym lotem medycznym zbieramy również dokumentację pacjenta, a nasz lekarz kontaktuje się z Twoim lekarzem prowadzącym. Ten sam lekarz z Centrali Lotów Sanitarnych będzie towarzyszył Tobie w prywatnym transporcie medycznym.

Odpowiedni samolot oraz sprzęt medyczny

Międzynarodowy transport sanitarny to nie tylko lot. Dużą wagę należy przyłożyć do tego, aby chory na pokładzie samolotu miał opiekę jak na oddziale szpitalnym. To oznacza, że nasze samoloty sanitarne są dostosowywane do indywidualnych potrzeb pacjentów, podobnie jak sprzęt medyczny oraz personel, który będzie towarzyszył Tobie podczas lotu. Zwróć uwagę na to, aby samolot medyczny spełniał najwyższe międzynarodowe standardy. 

Karetka na lotnisko i transport pacjenta z samolotu

Specjalistyczny transport medyczny nie kończy się na samej organizacji lotu sanitarnego. Często pacjenci są w bardzo ciężkim stanie, a to wymaga dodatkowego przewiezienia karetką pogotowia na lotnisko (z domu lub szpitala), oraz z lotniska bezpośrednio do szpitala docelowego.

Zawsze miej to na uwadze decydując się na lotniczy transport medyczny Centrala Lotów Sanitarnych w ramach usługi “z łóżka do łóżka” zapewnia kompleksowy transport - nasz pacjent i jego bliscy są pod najlepszą opieką - na każdym odcinku podróży. 

Powrót do Polski

Dotarłeś/aś bezpiecznie na miejsce. Wszystko przebiegło pomyślnie w szpitalu. Dostałeś/aś wypis ze szpitala - czas na powrót! Transport medyczny z zagranicy przebiega na podobnych zasadach. Kontaktujesz się z firmą (o ile wcześniej nie umówiłeś/aś kwestii powrotu), zlecasz organizację międzynarodowego transportu sanitarnego i wracasz bezpiecznie do domu.

Niezależnie czy transport medyczny ma odbyć się z Niemiec, USA czy innego kraju, cała organizacja z Polski czy z zagranicy przebiega bardzo podobnie. Najważniejsze różnice to inny samolot (zawsze dostosowany do aktualnych potrzeb), personel oraz potrzebny sprzęt medyczny.

Dodatkowe osoby podczas lotniczego transportu medycznego 

Transport chorych z zagranicy lub ojczystego kraju często wiąże się z dłuższym pobytem. Warto więc pomyśleć o osobach towarzyszących, które będą w tym czasie wsparciem. W większości przypadków dodatkowe osoby mogą być z pacjentem na pokładzie samolotu medycznego. Jeśli z jakiegoś powodu nie jest to możliwe - Centrala Lotów Sanitarnych organizuje im dodatkowy, osobny transport lub zapewnia większy samolot.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 h / 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie.

Skontaktuj się z nami