Formalności wizowe związane z transportem medycznym do Niemiec

Biorąc pod uwagę nieprzewidziane okoliczności, jesteśmy w stanie zorganizować loty medyczne nawet z bardzo krótkim wyprzedzeniem, nawet w sytuacji, której pacjenci oraz ich najbliżsi nie mają odpowiedniej wizy. Możliwe jest to, gdy odbycie leczenia za granicą wydaje się konieczne, w sytuacjach bardzo pilnych oraz jeżeli w kraju pacjenta nie ma dostępu do odpowiedniej pomocy medycznej. 

Wówczas, wbrew powszechnej opinii, pacjent nie musi przejść regularnej procedury wydawania wizy. Jeżeli taka sytuacja zaistnieje, bardzo prosimy o jak najszybszy kontakt z nami. O ile zostaną spełnione pewne warunki, możemy nawet tego samego dnia, przetransportować pacjentów z większości krajów świata na leczenie do Niemiec, nawet bez posiadania ważnej wizy na pobyt. Co do zasady, potrzebna jest do tego zgoda lokalnych niemieckich władz, o którą chętnie zadbamy w Twoim imieniu.

Formalności związane z przylotem dla lotów medycznych

Uwaga: podana informacja o uproszczonej procedurze, nie powinna jednak być wykorzystywana do obejścia tradycyjnego sposobu uzyskania wizy wjazdowej (wnioskowanie o wizę w swoim kraju i związany z tym czas oczekiwania) tj. kiedy powyżesze warunki nie są spełnione lub transport chorego jest już zaplanowany. W takiej sytuacji, rodzina pacjenta ma zazwyczaj wystarczająco dużo czasu, aby złożyć wniosek o wymaganą wizę za pośrednictwem odpowiedniej ambasady lub konsulatu danego kraju.

Jednak w ubiegłych latach wielokrotnie byliśmy świadkami niewiedzy wielu rodzin pacjentów, które tkwiąc w błędnym przekonaniu, musiały oczekiwać przez wiele dni na wydanie wizy. Niestety zdarzało się również, że rodzina opłakiwała stratę bliskiej osoby. Często powodem poniesionej straty była opieka medyczna w kraju pacjenta, która nie odpowiadała aktualnym standardom. Z powodu długiego oczekiwania, utracono bezpowrotnie cenny czas. Natomiast przewiezienie pacjenta do Niemiec na krótki okres, mogłoby w większości przypadków przynieść znaczny postęp w leczeniu lub przynajmniej istotną poprawę stanu zdrowia. Właśnie z tych powodów, istnieje możliwość, niestety niewystarczająco rozpowszechniona, która podczas transportu samolotu medycznego, dopuszcza w wyjątkowych przypadkach, wydanie wizy pacjentowi oraz jego najbliższym członkom rodziny w trybie przyspieszonym.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie.

Skontaktuj się z nami