Co znajduje się na wyposażeniu samolotu medycznego?

Wyposażenie większości samolotów medycznych jest takie samo, jak na oddziale intensywnej terapii: jedno lub, w przypadku większych samolotów, kilka mobilnych łóżek szpitalnych (nosze, na których przewożeni są pacjenci) oraz wiele urządzeń medycznych, które na bieżąco analizują stan pacjenta oraz jego funkcje życiowe - dzięki czemu mogą natychmiast zaalarmować na każdym etapie lotu medycznego, jeśli wystąpi problem.

Wyposażenie samolotu medycznego

Wyposażenie samolotu sanitarnego może obejmować wszystko, od aparatów oddechowych i systemów monitorujących, rozruszników serca i defibrylatorów po sprzęt do transfuzji krwi i kompleksowy zapas leków. Latające karetki mogą transportować adrenalinę, propofol, beta-blokery, leki przeciwzakrzepowe (rozrzedzające krew), takie jak heparyna i wiele innych leków stosowanych w nagłych wypadkach.

Dzięki bogatemu wyposażeniu podczas lotniczego transportu medycznego jesteśmy w stanie bezpiecznie i szybko przewieźć pacjentów w ciężkim stanie, podłączonych do respiratora. Cały sprzęt medyczny i leki przewożone na pokładzie są specjalnie dobrane do potrzeb transportowanego pacjenta. W ten sposób zawsze możemy zapewnić najlepszą możliwą opiekę medyczną każdemu pacjentowi.

Nasze samoloty sanitarne są na stałe zaopatrzone następujący sprzęt medyczny m.in.:

  • Lifeport Intensive Care Unit wraz z materacem próżniowym i systemem załadunku pacjenta
  • Główny zbiornik tlenu (6000 litrów) & obligatoryjny zbiornik dodatkowy
  • Wielofunkcyjny przenośny kardiomonitor do pomiaru EKG, temperatury ciała, ciśnienia tętniczego, saturacji, itp.
  • Kompaktowy defibrylator/ kardiomonitor
  • Przenośny respirator do intensywnej terapii oddechowej
  • Przenośny analizator do gazometrii, elektrolitów i metabolitów
  • Telefon satelitarny do komunikacji na całym świecie

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie.

Skontaktuj się z nami