Waleczna Agatka poleciała do USA na leczenie guza mózgu

Czas czytania: 1 minuta

Prawie dwa miliony złotych zebrano na leczenie nowotworu dla 7-letniej Agatki. Zbiórka nadal trwa, jednak całkowity koszt leczenia sięga aż 8 milionów złotych. W ten piątek Centrala Lotów Sanitarnych przetransportuje ciężko chorą dziewczynkę, na pokładzie specjalistycznego samolotu medycznego, do San Diego. W USA rozpocznie się jej leczenie.

Agatka zamiast do pierwszej klasy, trafiła na oddział onkologii ze zdiagnozowanym rdzeniakiem zarodkowym, guzem mózgu o IV stopniu złośliwości. Od tamtej pory rodzice dziewczynki robią wszystko, aby uratować swoje dziecko. Po pomoc trzeba było sięgnąć daleko, bo aż do USA. Właśnie tam Agatkę zakwalifikowano do leczenia wartego ponad 8 milionów złotych. Trwa walka z czasem, dlatego rodzice dziewczynki zdecydowali się rozpocząć leczenie, pomimo niepełnej kwoty. Brakuje nadal 6 milionów, aby uratować życie Agatki. Zbiórkę można znaeźć na siepomaga.pl pod hasłem Waleczna Agatka.

Lotniczy Transport Medyczny do USA

Transport medyczny dla dzieci

Centrala Lotów Sanitarnych organizuje lotniczy transport medyczny na całym świecie. Od ponad 10 lat wspieramy rodziców chorych dzieci w transporcie medycznym. Pomogliśmy wielu rodzinom, które potrzebowały zrozumienia ich wyjątkowej sytuacji. Organizujemy pediatryczny transport medyczny, który jest indywidualnie dostosowany do potrzeb chorego dziecka. Często chore dzieci wymagają specjalistycznego leczenia, które można zapewnić tylko poza granicami Polski. Stany Zjednoczone są jednym z głównych celów tego rodzaju podróży medycznych. W trosce o najmłodszych pacjentów dostosowujemy sprzęt medyczny w naszych samolotach sanitarnych.

Jak Agatka dotrze do San Diego?

Agatka i jej Mama Katarzyna Kuberska polecą do San Diego odrzutowcem medycznym - Bombardier Learjet 45. Aby zapewnić dziewczynce stałą opiekę medyczną na pokładzie samolotu będzie jej towarzyszył lekarz pediatra. Wybrany do tej misji samolot jest wyposażony w sprzęt medyczny porównywalny do tego, który znajduje się na oddziałach intensywnej terapii. Cały lot zajmie 19 godzin, wliczając w to postoje na paliwo.

Jak Agatka dostanie się do szpitala?

W piątek rano karetka pogotowia odebrała Agatę z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II  i przetransportowała bezpośrednio do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Po wylądowaniu w Porcie Lotniczym San Diego, kolejna karetka odbierze dziewczynkę i jej Mamę z odrzutowca, a następnie pod nadzorem lekarza zabierze do Rady Children’s Hospital w San Diego.

Jaka jest specyfika Bombardier Learjet 45?

Maksymalna prędkość osiągana przez Bombardier Learjet 45 to 804 km/h. Zasięg lotu tego odrzutowca bez tankowania to 4000 km. Maksymalny pułap to 15.545 metrów. Więcej o tym modelu odrzutowca medycznego możesz przeczytać tutaj.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie.

Skontaktuj się z nami