Udar mózgu na wakacjach: Pacjent lotem medycznym wrócił z Majorki

W poprzedni weekend Centrala Lotów Sanitarnych otrzymała telefon z uwielbianej przez turystów Majorki. W czasie poprzedzającym okres Świąt Bożego Narodzenia, starsze niemieckie pokolenia korzystają często z możliwości ucieczki przed deszczową i zimową pogodą w ich kraju. Szczególnie popularnym kierunkiem jest wyspa Majorka, która należy do Balearów i nie rzadko o tej porze roku zachwyca temperaturami sięgającymi około 20 stopni Celsjusza.

Na taki właśnie krótki urlop zdecydowało się starsze małżeństwo z Wuppertalu. Kiedy kilka dni po przyjeździe na Majorkę, mąż doznał udaru mózgu, jego żona natychmiast zdecydowała o jak najszybszym transporcie powrotym do Niemiec. W ciągu kilku godzin od otrzymania wezwania do lotu medycznego, po obligatoryjnym badaniu pacjent dostał zgodę na odbycie lotu.

Takie standardowe i bezpłatne badanie pozwala naszym lekarzom na przygotowanie sprzętu medycznego dostosowanego do potrzeb pacjenta, co gwarantuje bezpieczny transport medyczny samolotem. Organizując przewóz lądowy pacjenta w odpowiednio wyposażonej karetce pogotowia ratunkowego, zapewniliśmy choremu wygodną i nieuciążliwą repatriację do domu.

Dość powszechny problem podczas lotów sanitarnych stanowi bagaż pacjentów i osób im towarzyszących. Ponieważ urządzenia do intensywnej terapii medycznej zajmują dużą część wnętrza odrzutowca sanitarnego, często można ze sobą zabrać tylko mały bagaż podręczny. Jako alternatywę oferujemy naszym pacjentom i ich krewnym możliwość wysłania bagażu na lotnisko w miejscu zamieszkania, oddzielnym samolotem liniowym. Chętnie pomożemy również i Tobie w organizacji indywidualnego transportu sanitarnego.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas lotniczym transporcie medycznym, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować lot medyczny na całym świecie i przygotować darmową wycenę kosztów.

Skontaktuj się z nami