Transport pacjenta w stanie ciężkim do Łodzi

W ubiegłym tygodniu zorganizowaliśmy pilny transport powrotny z zagranicy dla polskiego obywatela, a dokładniej mówiąc: z Omanu, ze wschodniej części Półwyspu Arabskiego. Pacjent znajdował się w stanie śpiączki, był cały czas podłączony do respiratora, a dodatkowa infekcja płuc mocno osłabiła krytyczny stan zdrowia. Jednak ten przypadek pokazuje, że również pacjenci w bardzo trudnym stanie klinicznym mogą być przewożeni. Przy wykorzystaniu odrzutowca medycznego ze sprzętem medycznym dla pacjentów wymagających intensywnej terapii, wbudowanym tam na stałe, w bardzo krótkim czasie, jesteśmy w stanie zrealizować nawet taki szczególny transport.

Właśnie, aby zrealizować ten wyjątkowy transfer chorego, udostępniliśmy już następnego dnia na lotnisku Salalah w Omanie, odrzutowiec medyczny typu Bombardier Learjet 35, który szybko i bezpiecznie przewiózł pacjenta na lotnisko im. Władysława Reymonta w Łodzi (znane również jako lotnisko Łódź-Lublinek). Port Lotniczy Łódź-Lublinek jest zlokalizowany tylko 6 km od centrum Łodzi. Oczywiście, w celu zapewnienia opieki medycznej, na pokładzie samolotu ratunkowego obecny był doświadczony zespół medyczny, który stale nadzorował stan zdrowia pacjenta w śpiączce. Ponadto, dzięki świadczonej przez nas usłudze „z łóżka do łóżka”, zapewniliśmy sprawny transport powrotny z zagranicy, gdyż pacjent został odebrany z lotniska a karetka ze sprzętem przeznaczonym dla pacjentów w stanie ciężkim, przewiozła go pod opieką personelu medycznego do właściwego szpitala w Kaliszu.

Jak zatem widzimy, dalekie odległości, egzotyczne trasy lub ciężkie zachorowania nie stanowią z reguły żadnej przeszkody dla naszej centrali lotów medycznych. W większości przypadków jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedni samolot medyczny na każdy transport pacjenta z zagranicy, bez względu na to, czy chodzi o transport pacjenta w stanie ciężkim lub krytycznym, czy o transfer powrotny po wypadku podczas urlopu.

Powrót