Transport pacjenta w śpiączce z Omanu do Łodzi

W ubiegłym tygodniu zorganizowaliśmy pilny lot samolotem medycznym z zagranicy dla polskiego obywatela. Transport ratunkowy odbył się z Omanu, ze wschodniej części Półwyspu Arabskiego. Pacjent znajdował się w stanie śpiączki, był cały czas podłączony do respiratora, a dodatkowa infekcja płuc mocno osłabiła krytyczny już stan zdrowia pacjenta. Jednak ten przypadek pokazuje, że również pacjenci w bardzo trudnym stanie klinicznym mogą być bezpiecznie transportowani. Przy wykorzystaniu odrzutowca medycznego ze sprzętem medycznym dla pacjentów wymagających intensywnej terapii, wbudowanym na stałe na pokładzie samolotu, jesteśmy w stanie zrealizować nawet taki specjalistyczny międzynarodowy transport medyczny w bardzo krótkim czasie.

Już następnego dnia, aby zrealizować ten wyjątkowy transfer chorego, udostępniliśmy na lotnisku Salalah w Omanie odrzutowiec medyczny typu Bombardier Learjet 35, który szybko i bezpiecznie przewiózł pacjenta na lotnisko im. Władysława Reymonta w Łodzi (znane również jako lotnisko Łódź-Lublinek). Port Lotniczy Łódź-Lublinek jest zlokalizowany tylko 6 km od centrum Łodzi.

W celu zapewnienia kompleksowej opieki medycznej, na pokładzie samolotu ratunkowego obecny był doświadczony zespół medyczny, który stale nadzorował stan zdrowia pacjenta w śpiączce. Ponadto, dzięki świadczonej przez nas usłudze „z łóżka do łóżka”, zapewniliśmy karetkę pogotowia ze sprzętem przeznaczonym dla pacjentów w stanie ciężkim, która odebrała pacjenta z lotniska i przewiozła go pod opieką personelu medycznego do właściwego szpitala w Kaliszu.

Dalekie odległości, egzotyczne trasy lub ciężkie schorzenia nie stanowią przeszkody dla naszej Centrali Lotów Sanitarnych. W większości przypadków jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedni samolot medyczny w każdym miejscu na świecie, bez względu na to czy chodzi o transport pacjenta w stanie ciężkim lub krytycznym, czy o transfer powrotny do kraju dla pacjenta po wypadku podczas urlopu.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas lotniczym transporcie medycznym, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować lot medyczny na całym świecie i przygotować darmową wycenę kosztów.

Skontaktuj się z nami