Transport pacjenta chorego na raka z Jeddah na pokładzie Lufthansy

Przy lekkich chorobach lub obrażeniach ciała w przypadku których nie są konieczne samoloty sanitarne wyposażone w sprzęt do intensywnej terapii, bliscy naszych pacjentów wybierają często finansowo korzystniejszą alternatywę, lotu medycznego samolotami pasażerskimi. W tym celu podczas normalnego lotu liniowego w tylnej części samolotu kilka rzędów foteli zastępuje się noszami wraz z wyposażeniem medycznym. Aby zapewnić pacjentowi prywatność, część ta jest oddzielona parawanem od reszty pasażerów i dostępna jedynie dla asysty medycznej oraz osób towarzyszących. Pacjenci będący pod nadzorem lekarskim, podczas lotu pozostają w rękach lotniczej pomocy lekarskiej, której personel w razie sytuacji zagrażającej życiu w każdej chwili jest w stanie udzielić pomocy.

Z tego rodzaju transportu podczas ostatniego weekendu skorzystała rodzina pacjenta chorego na raka. Stabilny stan zdrowia pacjenta pozwolił na jego transport samolotem liniowym Lufthansy na międzynarodowe lotnisko we Frankfurcie.

Oprócz organizacji transportu pacjenta, zadbaliśmy również o obecność lekarza medycyny lotniczej wraz z ratownikiem medycznym, aby na bieżąco kontrolować stan zdrowia pacjenta i zadbać o jego samopoczucie. Po pięciogodzinnym locie z Jeddah, zakończyliśmy powrotny lot medyczny pacjenta z rakiem, przekazując go załodze karetki pogotowia ratunkowego oczekującej we Frankfurcie.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas lotniczym transporcie medycznym, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować lot medyczny na całym świecie i przygotować darmową wycenę kosztów.

Skontaktuj się z nami