Transport medyczny dla dzieci: Lot chorego chłopca z Meksyku do Polski

W przypadku transportu medycznego dzieci, kiedy choruje własne dziecko, rodzice robią wszystko, co tylko mogą, aby mu pomóc. Tak było również w przypadku siedmioletniego chłopca z Polski dla którego niedawno zorganizowaliśmy lot medyczny z Meksyku do Polski.

Rodzice dziecka u którego zdiagnozowano guza mózgu poszukiwali alternatywnego i skutecznego leczenia za granicą. Lekarze w Polsce mogli już niewiele dla chłopca zrobić i uznali terapię za zakończoną, dlatego jedyną dostępną opcją było dalsze leczenie za granicą. Rodzina postanowiła zaufać lekarzom w Meksyku.

W związku z kryzysem Covid-19, po koniecznym pobycie w szpitalu, rodzina była zmuszona pozostać w Meksyku znacznie dłużej niż planowano. Aby bezpiecznie i jak najszybciej wrócić do Polski, potrzebny był odrzutowiec medyczny. Ponieważ rodzice chłopca nie byli w stanie samodzielnie pokryć kosztów przelotu, polska fundacja dla dzieci zorganizowała zbiórkę darowizn. Na szczęście hojne darowizny pozwoliły pokryć koszt transportu, dzięki czemu mogliśmy przygotować odpowiedni prywatny odrzutowiec medyczny w bardzo krótkim czasie.  

Bezpiecznie z Meksyku do Polski

Samolot medyczny dla dziecka i jego rodziców został przygotowany na międzynarodowy port lotniczy Monterrey im. Mariano EscobedoZmiany w harmonogramie lotu medycznego są elastyczne i prawie zawsze mogą być dokonywane z krótkim wyprzedzeniem czasowym. Również w tym przypadku sytuacja zmusiła rodzinę chorego dziecka i Centralę Lotów Sanitarnych do zmiany trasy lotu: ojciec pacjenta nie miał wizy do USA, a zatem nasz zespół szybko i sprawnie zmienił trasę, aby uniknąć międzylądowania w celu zatankowania w USA.

Lot na pokładzie samolotu medycznego przebiegł bardzo sprawnie. Sprzęt do intensywnej terapii będący na wyposażeniu samolotu oraz doświadczony lekarz podróżujący na pokładzie odrzutowca medycznego, gwarantowały choremu dziecku bezpieczny transport lotniczy przez cały czas trwania 14-godzinnego lotu transatlantyckiego. Podczas chwilowych zmian stanu zdrowia dziecka, możliwa była odpowiednia i szybka reakcja personelu medycznego.

Po wylądowaniu na lotnisku Poznań-Ławica karetka pogotowia już oczekiwała na przejęcie chorego dziecka, aby przetransportować go bezpiecznie do szpitala docelowego w Szczecinie. Tam został przekazany lekarzom prowadzącym do dalszej hospitalizacji. Chłopcu oraz jego rodzinie życzymy wszystkiego najlepszego!

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas lotniczym transporcie medycznym, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować lot medyczny na całym świecie i przygotować darmową wycenę kosztów.

Skontaktuj się z nami