Transport medyczny chorego dziecka dla fundacji Cor Infantis

Czas czytania: 1 minuta

Od kilku lat prowadzimy bliską i udaną współpracę z polską fundacją Cor Infantis. Fundacja wspiera chore dzieci, a o ile zajdzie potrzeba, finansuje leczenie dzieci za granicą. Wówczas pacjenci pediatryczni trafiają pod opiekę medyczną światowej sławy specjalistów. Dzięki czemu chore dzieci mają szansę na leczenie za granicą i otrzymują dostęp do opieki medycznej, która w Polsce jest nieosiągalna.  

W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy kolejne zlecenie od Cor Infantis. 15-miesięczna dziewczynka, która od urodzenia cierpi na poważną wadę serca, miała być operowana przez specjalistów w Genewie. Aby bezpiecznie przewieźć chore niemowlę do Szwajcarii konieczny był lot samolotem sanitarnym.

Bezpieczny transport chorego dziecka 

W celu sprawnej realizacji tego lotu sanitarnego zdecydowaliśmy się na odrzutowiec Bombardier Learjet 60 [Link]. Ten nieco większy samolot medyczny posiadał wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić obojga rodziców, którzy mogli pozostać blisko córki przez cały czas trwania podróży. Przed wyjazdem dostosowaliśmy sprzęt medyczny na pokładzie Learjet 60 do potrzeb naszej małej pacjentki. Ponadto podczas całego lotu medycznego nad zdrowiem dziecka, czuwał lekarz specjalizujący się w pediatrii oraz w medycynie lotniczej.

Z Wrocławia do Genewy 

Dziewczynka z chorobą serca przebywała już w szpitalu we Wrocławiu, kiedy otrzymaliśmy zlecenie na lotniczy transport pediatryczny. Ze szpitala odebraliśmy naszą pacjentkę karetką pogotowia i zabraliśmy ją bezpośrednio na lotnisko we Wrocławiu, gdzie nasz samolot medyczny był już gotowy do startu. Jak tylko mała podopieczna znalazła się na pokładzie wraz z rodzicami, samolot wystartował i skierował się na międzynarodowe lotnisko Geneva-Cointrin  w Genewie. Po wylądowaniu dziecko zostało przewiezione karetką pogotowia do kliniki przyjmującej.

Planowana operacja ma nastąpić w ciągu najbliższych kilku dni. Mocno trzymamy kciuki za całą rodzinę i jesteśmy w gotowości, aby kolejnym lotem medycznym przetransportować dzielną pacjentkę do domu po zakończonej operacji.

Fundacja Cor Infantis pomogła już wielu małym pacjentom i nadal będzie angażować się w leczenie chorych dzieci. Jeżeli chcieliby Państwo wesprzeć tę pracę poprzez swoją darowiznę, można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej fundacji.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas lotniczym transporcie medycznym, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować lot medyczny na całym świecie i przygotować darmową wycenę kosztów.

Skontaktuj się z nami