Samolot medyczny dla 2-letniego chłopca z Łodzi do Münster

Czas czytania: 1 minuta

Dla rodziców nie ma chyba nic gorszego niż widzieć, jak ich własne dzieci cierpią z powodu poważnej choroby. Niestety, również bardzo małe dzieci często zapadają na rzadkie choroby i skomplikowane schorzenia. Wówczas szczególnie ważne jest, aby dzieci otrzymały odpowiednie, specjalistyczne leczenie. Nie można tego jednak zagwarantować w każdym kraju, dlatego rodzice często szukają możliwości leczenia za granicą. Niestety, zarówno leczenie, jak i transport wiążą się zwykle z wysokimi kosztami. Aby zapewnić sobie możliwość kontynuowania leczenia, rodzice zwracają się do specjalnych organizacji pomocowych, takich jak polska fundacja Cor Infantis.

Z Cor Infantis współpracujemy od kilku lat. Fundacja jest organizacją non-profit, która stara się pozyskiwać środki finansowe na leczenie małych pacjentów.

Tak było również w przypadku naszej ostatniej współpracy z tą organizacją. Tym razem kilkumiesięczny chłopiec musiał zostać przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego w Münster na specjalistyczne leczenie. Ponieważ podczas lotu musiał być wentylowany, do jego transportu potrzebny był odrzutowiec medyczny.

Samolot medyczny w Łodzi

Przygotowanie do lotu

Po otrzymaniu prośby natychmiast rozpoczęliśmy planowanie lotu. Aby jak najbardziej odciążyć rodziców dzielnego pacjenta, nie tylko zapewniliśmy odpowiedni samolot medyczny, ale także zajęliśmy się komunikacją ze szpitalem przyjmującym w Münster.

Do lotu wykorzystaliśmy odrzutowiec medyczny Bombardier Challenger 650. Dzięki przestronnej kabinie samolot ten posiadał wystarczająco dużo miejsca dla pediatrycznego zespołu medycznego i matki małego pacjenta.

Bezpieczny lot medyczny z Łodzi do Münster

Samolot z karetką pogotowia

W dniu wylotu odebraliśmy chorego chłopca karetką ze szpitala dziecięcego w Łodzi, aby przewieźć go na lotnisko im. Władysława Reymonta w Łodzi. Tam czekał już na niego samolot medyczny, który chwilę później wystartował i poleciał bezpośrednio na lotnisko Münster Osnabrück.

Podczas lotu zespół medyczny cały czas czuwał nad pacjentem, dzięki czemu po niespełna 1,5 godziny bezpiecznie dotarł na lotnisko w Münster. Tam chłopiec został zabrany przez karetkę pogotowia i przewieziony najszybszą drogą do szpitala uniwersyteckiego, gdzie jest teraz pod opieką lekarzy i rozpoczął specjalistyczne leczenie.

Ambulans na lotnisku w Münster 

Trzymamy kciuki, aby leczenie w Münster zakończyło się sukcesem i życzymy całej rodzinie wszystkiego najlepszego.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie.

Skontaktuj się z nami