Repatriacja medyczna do Polski dla marynarza

Dla wielu marynarzy życie na morzu daje wielkie spełnienie. Bezkresna woda emanuje wolnością i spokojem, i daje poczucie, że można zostawić wszystko za sobą. Takie życie nie jest jednak pozbawione ryzyka. Wypadki przy pracy na statkach zdarzają się stosunkowo często i równie często wymagają opieki medycznej, której nie można zapewnić na pokładzie statku. 

W takim przypadku statek zarzuca kotwicę w następnym porcie, a poszkodowany marynarz zostaje przewieziony do miejscowego szpitala. Statek nie może czekać na pacjenta, kontynuuje swoją podróż, ponieważ podlega napiętym harmonogramom. Przy optymistycznym rozwoju wydarzeń, pacjent po okresie leczenia szpitalnego samodzielnie rozpoczyna podróż do domu. Co jednak, jeśli powrót do zdrowia trwa dłużej lub jeśli zaplecze medyczne w najbliższym mieście portowym są niewystarczające? W takich przypadkach firmy przewozowe zapewniają swoim pracownikom ubezpieczenie, które obejmuje również repatriację medyczną do kraju.

Repatriacja medyczna do Polski po zatrzymaniu krążenia

Jedna z takich firm ubezpieczeniowych zwróciła się niedawno do nas z zapytaniem. Ubezpieczony przez nią marynarz wypadł za burtę podczas pracy, pozostał tam przez ponad godzinę, dopiero wtedy udało się go uratować. W tym czasie doszło u niego do zatrzymania krążenia z powodu bardzo silnej hipotermii. Udało się go reanimować i przewieźć do szpitala w Karlskronie w Szwecji. Przed nim jednak jeszcze długa droga do rekonwalescencji, dlatego pacjent i jego rodzina zdecydowali, że najlepiej będzie go przetransportować do swojej ojczyzny - Polski.

Ponieważ firma ubezpieczeniowa nie posiadała odpowiedniego doświadczenia aby samodzielnie zorganizować repatriację medyczną, lotniczy transport medyczny miał zostać zorganizowany przez Centralę Lotów Sanitarnych. Chętnie pomogliśmy i udostępniliśmy samolot medyczny - Cessna Citation Bravo 550 na lotnisku Ronneby w pobliżu Karlskrony w zaplanowany dzień lotu medycznego. 

Samolot medyczny nie tylko oferował nowoczesną aparaturę medyczną, ale również zespół specjalistów, który miał zapewnić pacjentowi jak najlepszą opiekę podczas lotu do Polski. Matka marynarza, jako osoba towarzysząca również znalazła się na pokładzie i osobiście doglądała syna.

O tym jak wygląda lotniczy transport medyczny na pokładzie samolotu medycznego czytaj tutaj.

Dodatkowo zajęliśmy się również transportem naszego pacjenta na lotnisko w Szwecji oraz jego dalszą podróżą po bezpiecznym lądowaniu w Porcie Lotniczym Kraków-Balice w Krakowie. Marynarz został przewieziony karetą pogotowia do docelowego szpitala, gdzie lekarze natychmiast się nim zajęli. Trzymamy kciuki, aby nasz pacjent szybko i w pełni wrócił do domu.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie.

Skontaktuj się z nami