Prywatny lot medyczny z Afryki do Europy

Możliwości odpowiedniej opieki medycznej w Afryce są bardzo ograniczone. Ze względu na niższe standardy życiowe w wielu krajach i niedostatecznie rozwiniętą infrastrukturę w nielicznych szpitalach, pacjenci otrzymują często gorszą opiekę medyczną niż w Europie. Do tego dochodzi duży dystans dzielący ludzi którzy wyemigrowali do Afryki i ich bliskich w Europie.

W ubiegłym tygodniu syn bardzo chorego pacjenta, zdecydował o przewiezieniu swojego ojca z Nigerii do Niemiec. W celu prawidłowego przeprowadzenia tego transportu lotniczego, zdecydowaliśmy się wykorzystać samolot typu Learjet 36 – ekonomiczny odrzutowiec, który często jest wykorzystywany na długich dystansach.

Po otrzymaniu raportu medycznego, w ramach którego przed każdym lotem odpowiednio przeszkoleni lekarze weryfikują zdolność pacjenta do lotu medycznego, zorganizowaliśmy w krótkim czasie wszystkie niezbędne zezwolenia. Po przygotowaniu odrzutowca sanitarnego na międzynarodowym lotnisku Murtala Muhammed w Lagos w dniu poprzedzającym transport, następnego dnia rano załoga medyczna powitała pacjenta na pokładzie. Podczas ośmiogodzinnego lotu pacjent znajdował się pod stałym nadzorem medycznym. Po bezpiecznym lądowaniu w Dortmundzie, pacjent został przekazany służbom medycznym podstawionej przez nas karetki pogotowia ratunkowego.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas lotniczym transporcie medycznym, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować lot medyczny na całym świecie i przygotować darmową wycenę kosztów.

Skontaktuj się z nami