Pomyślny transport chorego z Meksyku do Polski

Jeżeli zachoruje własne dziecko, rodzice robią wszystko, co tylko mogą, aby mu pomóc. Tak było również w przypadku siedmioletniego chłopca z Polski, dla którego niedawno zorganizowaliśmy lot medyczny z Meksyku do Polski.

Rodzice dziecka, u którego zdiagnozowano guza mózgu poszukiwali alternatywnego i skutecznego leczenia za granicą. Lekarze w Polsce mogli już niewiele dla chłopca zrobić i uznali terapię za zakończoną, dlatego jedyną dostępną opcją było dalsze leczenie za granicą. A zatem rodzina postanowiła zaufać lekarzom w Meksyku.

W związku z kryzysem Covid19, po koniecznym pobycie w szpitalu, rodzina była zmuszona pozostać w Meksyku znacznie dłużej niż planowano. Aby bezpiecznie i jak najszybciej wrócić do kraju rodzinnego, do Polski, potrzebny był samolot medyczny. Ponieważ rodzice chłopca nie byli w stanie samodzielnie pokryć kosztów przelotu, polska organizacja pomocowa zorganizowała zbiórkę darowizn: na szczęście hojne darowizny pozwoliły pokryć koszt transportu, dzięki czemu mogliśmy podstawić samolot medyczny w przeciągu bardzo krótkiego czasu.  

Bezpiecznie z Meksyku do Polski

Samolot medyczny dla chłopca i jego rodziców został podstawiony na międzynarodowy port lotniczy Monterrey im. Mariano Escobedo. Zmiany w harmonogramie lotu dokonywane w krótkim czasie są możliwe prawie zawsze. Również w tym przypadku zaszła konieczność zmiany trasy lotu: ojciec pacjenta nie miał wizy do USA, a zatem nasz zespół szybko i sprawnie zmienił trasę, aby uniknąć międzylądowania na tankowanie w USA.

Lot na pokładzie samolotu medycznego przebiegł bardzo dobrze. Sprzęt do intensywnej terapii będący na wyposażeniu samolotu oraz doświadczony lekarz podróżujący na pokładzie gwarantowały bezpieczeństwo pacjentowi przez cały czas trwania 14-godzinnego lotu transatlantyckiego. Nawet w przypadku chwilowych zmian stanu zdrowia możliwe były odpowiednie i szybkie reakcje personelu medycznego.

Po wylądowaniu na lotnisku Poznań-Ławica karetka pogotowia już oczekiwała na przejęcie młodego pacjenta, aby przetransportować go bezpiecznie do szpitala docelowego w Szczecinie. Tam został przekazany do dalszej opieki lekarzom prowadzącym. Chłopcu oraz jego rodzinie życzymy wszystkiego najlepszego!

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu przez 24 godziny na dobę, jesteśmy do Państwa dyspozycji i służymy bezpłatną radą. Najłatwiej skontaktować się z nami:

Powrót