Pilny transport sanitarny kobiety w ciąży z Włoch

W ubiegłym tygodniu zespół Centrali Lotów Sanitarnych zorganizował transport medyczny dla kobiety w ciąży, która chciała wrócić z zagranicy. Podczas wyjazdu wakacyjnego do Potenzy (Włochy) kobieta poczuła oznaki zbliżającego się przedwczesnego porodu i z tego powodu została przyjęta w miejscowym szpitalu. Pacjentka jednak chciała być hospitalizowana w ojczystym Szpitalu Uniwersyteckim w Heidelbergu.

Aby zorganizować pilny transport sanitarny do ojczyzny, kobieta skontaktowała się ze specjalistami naszej Centrali Lotów Sanitarnych w dziedzinie transportów medycznych. Nasz zespół niezwłocznie zorganizował dwusilnikowy turbośmigłowiec, typu Beechcraft King Air 200. Lotniczy transport medyczny pacjentki był również uzupełniony niezbędnym transportem naziemnym w specjalistycznych karetkach pogotowia oraz kompleksową opieką doświadczonych lekarzy.

Następnego dnia ciężarna kobieta została przewieziona ambulansem ze szpitala w Potenza na pobliskie lotnisko Salerno-Pontecagnano. Stamtąd wyleciała do Niemiec i po upływie niespełna trzech godzin wylądowała na lotnisku Mannheim-City-Airport. Po przylocie pacjentka została od natychmiast przetransportowana karetką do Szpitala Uniwersyteckiego w Heidelbergu. Niestety w szpitalu okazało się, że przyjęcie pacjentki do szpitala w Heidelbergu nie zostało potwierdzone. Nasz zespół w imieniu pacjentki, bez problemu załatwił kwestie formalne ze szpitalem.

Wszystko dobre, co się dobrze kończy – ciężarna kobieta została przekazana w dobre ręce szpitala i była zadowolona z powrotu do Niemiec. Również jej mąż był pod wrażeniem szybkiej i bezproblemowej realizacji lotu sanitarnego.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas lotniczym transporcie medycznym, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować lot medyczny na całym świecie i przygotować darmową wycenę kosztów.

Skontaktuj się z nami