Nowe serce dla Wiktorka: Samolot medyczny bezpiecznie wylądował w USA

Czas czytania: 2 minut

Ponad półtora miliona złotych zebrano na chore serce dla dwuletniego Wiktorka Kruszyńskiego. W zbiórce pomogła również para prezydencka. W poniedziałek wieczór polskiego czasu, ciężko chory chłopiec bezpiecznie wylądował w Bostonie, gdzie zostanie poddany kosztownemu zabiegowi, który ma uratować jego życie.

Chore serce Wiktorka ma szansę na ratunek. Dzięki darczyńcom serwisu Siepomaga.pl oraz parze prezydenckiej, która w styczniu tego roku przekazała zestaw biżuterii na licytację dla chłopca, łącznie zebrano ponad półtora miliona złotych na badania i operację serca w szpitalu pediatrycznym w Bostonie. W poniedziałek Wiktorek i jego rodzice na pokładzie specjalistycznego samolotu medycznego opuścili Port Lotniczy im. Władysława Reymonta w Łodzi. Centrala Lotów Sanitarnych obsługująca transport medyczny dla chłopca, ze względu na jego ciężką wadę serca zapewniła największy w Europie odrzutowiec sanitarny - Bombardier Challenger 650. 

Ze względu na ciężki stan Wiktorka, należało wyeliminować wszelkie czynniki mogące wywołać stres” - podał Adam Mikulski, prezes Centrali Lotów Sanitarnych. Lot tak dużym samolotem ma ogromne korzyści, ponieważ liczba postojów oraz szansa na wystąpienie turbulencji są ograniczone do minimum. Jakakolwiek stresująca sytuacja mogłaby pogorszyć stan zdrowia chłopca, co w konsekwencji mogłoby doprowadzić do jego śmierci. “Przestronna kabina była równie ważna dla lekarzy, którzy mieli dogodne warunki, aby zaopiekować się chłopcem, a w razie potrzeby interweniować w trakcie lotu. Powzięliśmy wszelkie środki, aby uniknąć dodatkowego stresu i bezpiecznie przetransportować Wiktorka do szpitala w Bostonie.”- dodał Mikulski.

Heart Center w Bostonie to jeden z najlepszych szpitali pediatrycznych na świecie

W styczniu tego roku para prezydencka przekazała zestaw biżuterii na licytację dla Wiktorka. Rodzice chłopca nieustannie prowadzą aktywne działania na portalu Siepomaga.pl w ramach zbiórki “Wiktorkowe Serduszko” oraz licytacje na facebookowej grupie “Licytacje dla Wiktorka Kruszyńskiego”. Działania te zakończyły się ogromnym sukcesem, ponieważ udało się zebrać ponad półtora miliona złotych z których został opłacony specjalistyczny transport medyczny samolotem do USA oraz pobyt w bostońskim szpitalu! 

Wiktorek Kruszyński z Łękawy, urodził się z rzadką wadą serca określaną zespołem Williamsa. Rodzice chłopczyka od dwóch lat prowadzą heroiczną walkę o życie synka. Planowane leczenie w Austrii nie doszło do skutku ze względu na panującą epidemię koronawirusa. Jedyną szansą na przeżycie dla Wiktorka był specjalistyczny transport medyczny i podjęcie leczenia w bostońskim szpitalu dla dzieci (ang. Heart Center Boston Children's Hospital). Szpital słynie ze swojej międzynarodowej renomy - placówka posiada jedynie 400 łóżek dla chorych, którymi opiekuje się zespół 2000 lekarzy i 2700 pielęgniarek. 

Centrala Lotów Sanitarnych zapewnia transport pediatryczny

Centrala Lotów Sanitarnych organizuje lotniczy transport medyczny na całym świecie. Najnowocześniejsze samoloty sanitarne są wyposażone w aparaturę medyczną, a pacjenci są pod stałą opieką lekarzy, dzięki czemu panujące na pokładzie samolotu warunki przypominają oddział intensywnej terapii. Każdy transport lotniczy dla chorych niemowląt i dzieci, odbywa się pod opieką zespołów lekarzy z Niemiec, Austrii lub ze Szwajcarii, którzy są najwyższej klasy specjalistami w dziedzinie pediatrii i medycyny lotniczej.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie.

Skontaktuj się z nami