Niemowlę z wadą serca w transporcie sanitarnym z Polski do Włoch

Czas czytania: 2 minut

Każdego roku rodzi się duża grupa dzieci z wadą serca, a wiele z nich potrzebuje z reguły nawet kilku operacji na otwartym sercu. Niestety niektóre dzieci nie mogą być poddane operacji z powodu stopnia zaawansowania i skomplikowania choroby.

Jednak w dzisiejszych czasach, dzięki rozwojowi medycyny istnieją ogromne szanse, aby te ​​ dzieci mimo wad serca mogły osiągnąć wiek dorosły. 

Kiedy rodzice dowiadują się, że ich dziecko cierpi na poważną wadę serca, robią zazwyczaj wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić mu jak najlepsze warunki leczenia i dostęp do nowoczesnych zagranicznych terapii.

Polska fundacja Mam serce - wspiera rodziców chorych dzieci: pomaga, gdy w Polsce nie ma dostępu do odpowiedniego leczenia i konieczna jest terapia lub operacja za granicą.

Niestety w większości przypadków ubezpieczenie nie obejmuje kosztów transportu pacjenta za granicę. Z tego powodu wiele rodzin potrzebuje pomocy finansowej, aby przetransportować dziecko do odpowiedniego ośrodka na leczenie. W takich przypadkach fundacja uruchamia swoje działania.

Zapewnienie odpowiedniego sprzętu do transportu medycznego

Ostatnio otrzymaliśmy zapytanie od polskiej fundacji Mam Serce: niemowle z wadą serca musiało być przewiezione do Włoch w celu przeprowadzenia operacji ratującej życie. Po otrzymaniu tego zapytania rozpoczęliśmy natychmiast organizowanie transportu na pokładzie samolotu sanitarnego. Podczas lotu konieczne było podawanie małemu chłopcu tlenu, dlatego jedyną opcję transportu stanowił samolot sanitarny. Rodzice chcieli towarzyszyć dziecku we Włoszech, dlatego zdecydowaliśmy się na przestronny samolot medyczny typu Bombardier Learjet 60

Zmiana ciśnienia powietrza w samolocie mogłaby zagrażać małemu pacjentowi, aby tego uniknąć konieczny był tak zwany lot na poziomie morza(ang. see level flight), czyli lot z dostosowanym ciśnieniem w kabinie. W przypadku poważnych schorzeń taki przystosowany lot sanitarny jest najbardziej przyjazną i bezpieczną dla pacjenta opcją, która gwarantuje mu bezpieczeństwo.

Oprócz podstawienia na miejsce samolotu medycznego, zadbaliśmy oczywiście również o organizację transportu naziemnego ze szpitala na lotnisko w Polsce oraz z lotniska w Rzymie do kliniki przyjmującej. Ponadto przejęliśmy także odpowiedzialność za komunikację z lekarzami w obu szpitalach.

Szybki transport sanitarny samolotem z Polski do Włoch

W dniu realizacji zlecenia pacjent został przewieziony karetką pogotowia do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice. Odrzutowiec Learjet 60 już czekał tam na chłopca i jego rodziców. Samolot do Włoch wystartował punktualnie, zaś zespół medyczny na pokładzie zadbał o stabilny stan zdrowia pacjenta podczas całego lotu.

Po prawie1,5-godzinnym locie samolot sanitarny wylądował w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Rzym-Fiumicino. Z lotniska najszybszym sposobem dotarcia do szpitala dziecięcego była karetka pogotowia. Oczywiście podczas podróży naziemnej pacjent był cały czas pod opieką personelu medycznego.

W szpitalu dziecięcym bezpiecznie przekazaliśmy chłopca w ręce lekarzy czekających na niego. Z całego serca życzymy małemu pacjentowi wszystkiego najlepszego i mamy nadzieję na pomyślną operację.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas lotniczym transporcie medycznym, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować lot medyczny na całym świecie i przygotować darmową wycenę kosztów.

Skontaktuj się z nami