Lotniczy transport pediatryczny na operację dziecka w Bostonie

Czas czytania: 1 minuta

Na całym świecie tylko nieliczni specjaliści posiadają wiedzę fachową i dysponują odpowiednim wyposażeniem technicznym, aby móc przeprowadzać operacje u niemowląt z poważnymi schorzeniami. Żeby mały pacjent mógł zostać przewieziony do lekarzy o specjalistycznych kwalifikacjach i umiejętnościach, często konieczny jest lot sanitarny.

Taka sytuacja miała miejsce w przypadku 3-miesięcznego chłopca z Polski, który ciężko chorował: operacja wymagająca pilnej interwencji miała być przeprowadzona w Bostonie, jednak rodzina mieszkała w Krakowie. Aby zebrać pieniądze na leczenie, rodzina rozpoczęła zbiórkę pieniędzy dla chorego dziecka, zaś następnym etapem był transport medyczny samolotem do USA.

Czytaj więcej o transporcie medycznym dla dzieci.

Lotniczy transport pediatryczny

Planowanie lotu podczas transportu chorego dziecka

Stały element planowania lotu to zawsze w pierwszej kolejności ścisła współpraca z rodzicami pacjenta pediatrycznego. Podczas przygotowań skontaktowaliśmy się również z Boston Children's Hospital, gdzie miała odbyć się operacja. Ustaliliśmy wówczas najbardziej dogodny termin transportu, aby szpital miał jeszcze wystarczający zapas czasu na wykonanie wszystkich badań, które są wymagane przed operacją.

Transport do USA odbył się na pokładzie odrzutowca medycznego Bombardier Global Express. Model ten lata na długie dystanse, dzięki czemu może realizować nawet międzykontynentalne loty medyczne bez międzylądowania. Właśnie z tego względu był doskonale przystosowany do lotu z Krakowa do Bostonu. Na pokładzie nie zabrakło oczywiście miejsca dla mamy, taty i zespołu medycznego, który specjalizuje się w opiece nad niemowlętami i małymi dziećmi.

Bezpieczna podróż do USA

W dniu wylotu nasza latająca karetka oczekiwała na odebranie małego pacjenta ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Chłopczyk uważnie obserwował, jak nasi lekarze przenoszą go do karetki. Mama towarzyszyła chłopcu przez cały czas, otaczając go miłością oraz dając poczucie bezpieczeństwa.

Serce Stasia - lot medyczny

Na lotnisku w Krakowie gotowy do lotu samolot Global Express oczekiwał na chłopca, a chwilę po transporcie karetką na lotnisko, wystartował do Bostonu. Podczas lotu dorośli czuwali bez przerwy przy swoim dziecku, dzięki czemu chłopiec przez całą podróż był bardzo spokojny - tuż po starcie po prostu zasnął. Po wylądowaniu na lotnisku w Bostonie, rodzina została odebrana przez oczekującą tam karetkę pogotowia i przewieziona bezpośrednio do Boston Children's Hospital. Na miejscu lekarze natychmiast zajęli się naszym pacjentem.

Do momentu publikacji tego artykułu, operacja już się odbyła, a mały pacjent dochodzi do siebie po ciężkich przeżyciach. Chłopcu i jego rodzicom życzymy wszystkiego najlepszego, i oczywiście przede wszystkim dużo zdrowia!

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie.

Skontaktuj się z nami