Lot samolotem sanitarnym z Łodzi do Drezna

To była już trzecia próba dla rodziny z Polski: dwie inne firmy obiecały zrealizowanie lotu samolotem sanitarnym z Łodzi do Drezna, a potem nie wywiązały się z obietnicy. Dopiero wtedy zrozpaczeni krewni chorego na COVID-19 zwrócili się o pomoc do naszego polskojęzycznego serwisu.

Krewni mogli opisać całą sytuację w języku polskim: ojciec rodziny został zarażony koronawirusem, był w śpiączce i musiał być podłączony do respiratora. Chociaż jego stan był stabilny, w łódzkim szpitalu nie udało się polepszyć jego stanu zdrowia. Z tego względu rodzina chciała kontynuować dalsze leczenie koronawirusa w Niemczech, a w tym celu potrzebny był lot odrzutowcem sanitarnym do Drezna – wraz z opieką medyczną podczas transportu naziemnego między lotniskiem a szpitalem.

Planowanie działań

Firmy z którymi wcześniej kontaktowali się członkowie rodziny, musiały napotkać problemy z którymi nie potrafiły sobie poradzić. Dla doświadczonych specjalistów w dziedzinie transportu lotniczego w naszej firmie, te sprawy okazały się zwyczajną, codzienną pracą. Ze względu na stosunkowo krótki dystans, lot odbył się na pokładzie ekonomicznego odrzutowca sanitarnego typu Bombardier Learjet 35. Odbiór ze szpitala w Łodzi, jak również dalszy transport już w Niemczech, do szpitala docelowego w Dreźnie – został zorganizowany w nowoczesnej karetce pogotowia. Oczywiście skoordynowaliśmy wszystkie czasy odbioru i przekazania pacjenta, aby transport ze szpitala do szpitala mógł odbyć się tak szybko, jak to możliwe, bez zbędnego czasu oczekiwania. 

Realizacja

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami ze zleceniodawcami, lekarz medycyny lotniczej towarzyszył pacjentowi podczas transportu ze szpitala na lotnisko im. Władysława Reymonta w Łodzi. Samolot sanitarny wystartował natychmiast, jak tylko pacjent został przewieziony na pokład. Po krótkim, godzinnym locie pacjent wylądował bezpiecznie na lotnisku w Dreźnie, gdzie już czekała na niego karetka. Nasz lekarz medycyny lotniczej również był obecny podczas tego transportu i osobiście przekazał pacjenta do szpitala przyjmującego.

Po zakończeniu transportu chorego na koronawirusa, rodzina pacjenta była niezmiernie wdzięczna. Udało nam się bowiem zrealizować transport medyczny dla pacjenta z COVID-19, w sytuacji, kiedy inne firmy okazały się bezradne. Życzymy naszemu Pacjentowi wszystkiego najlepszego na drodze dalszego leczenia w Dreźnie.

Skontaktuj się z nami