Lot po udarze mózgu: Lot pacjenta intensywnej terapii z Grecji

Rodzina 70-letniego mężczyzny, który przeżył ciężki udar mózgu, a następnie zapalenie płuc, zleciła nam przewiezienie go z Aten do Niemiec. Ponieważ u pacjentów w podeszłym wieku, będących po wylewach, często naruszona jest motoryka, wiele rodzin decyduje się na ich dalsze leczenie rehabilitacyjne w kraju pochodzenia. Wysoki standard medyczny często pozwala na przywrócenie mobilności.

Lekarze w Grecji zaraz po przyjęciu pacjenta przywrócili mu prawidłowy krwiobieg do mózgu tak, aby jego stan pozostał stabilny podczas lotu medycznego do Niemiec. Po otrzymaniu raportu medycznego, którego wymagamy podczas wszelkich transportów sanitarnych aby stwierdzić zdolność pacjenta do lotu, mogliśmy niezwłocznie zadysponować odrzutowiec sanitarny wyposażony w sprzęt do intensywnej terapii na międzynarodowe lotnisku Eleftherios Venizelos w Atenach. Ponadto zachowując najwyższe środki ostrożności transport zorganizowaliśmy odpowiednio wyposażoną karetką pogotowia ratunkowego na terenie Grecji. Pacjentowi w czasie całego lotu towarzyszył zespół wykwalifikowanych ratowników medycznych i lekarzy. Po przylocie na lotnisko Kolonia/Bonn w Niemczech i przewiezieniu pacjenta do kliniki rehabilitacyjnej, transport pacjenta zakończył się powodzeniem, co w pełni usatysfakcjonowało członków jego rodziny.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas lotniczym transporcie medycznym, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować lot medyczny na całym świecie i przygotować darmową wycenę kosztów.

Skontaktuj się z nami