Lot medyczny z Tunezji dla pacjenta w ciężkim stanie

Szybki i jak najbardziej komfortowy transport pacjentów to dwie zasady według których działamy podczas wszystkich lotów sanitarnych. W wielu przypadkach transportujemy ciężko chorych pacjentów, którzy wymagają szczególnej opieki podczas lotu medycznego. Jednym z wielu ważnych czynników jest zgrany zespół medyczny, który w każdej sytuacji zadba o specjalistyczną opiekę nad pacjentem. Innym równie ważnym czynnikiem jest doświadczenie. Doświadczenie, które zebraliśmy podczas tysięcy transportów medycznych pozwala nam w każdej chwili na podjęcie przemyślanych decyzji dotyczących właściwego transportu snitarnego dla pacjenta tak, aby były z niego zadowolone wszystkie uczestniczące osoby. Z pomocą naszego zgranego zespołu od momentu pierwszego kontaktu aż do wylądowania samolotu sanitarnego nie upływa wiele czasu.

Takie zapytanie, otrzymaliśmy na początku tego tygodnia. Ciężko ranny pacjent przebywał w portowym mieście Sfax w Tunezji. Jego bliscy poprosili nas o przeprowadzenie bardzo szybkiego transportu medycznego do Niemiec za pomocą odrzutowca sanitarnego. Kilka minut po otrzymaniu zgłoszenia, aby uzyskać zlecenie na transport samolotem dokonano u pacjenta niezbędnych badań, które wypadły pozytywnie.

Oferując dodatkowe usługi, zadbaliśmy również o wizę dla pacjenta i osób mu towarzyszących. Było to konieczne, ponieważ nie byli obywatelami UE. Lot samolotem sanitarnym przebiegł bez komplikacji. Na międzynarodowym lotnisku we Frankfurcie przygotowaliśmy ambulans, aby przewieść pacjenta do wybranego szpitala. Ponieważ stan pacjenta tuż po opuszczeniu szpitala w Sfax uległ zmianie, nasz doradca zawiadujący tym transportem zareagował szybko, podstawiając na lotnisku we Frankfurcie zamiast zwykłej karetki pogotowia, karetkę do intensywnej terapii. Po krótkiej podróży przekazaliśmy pacjenta bezpiecznie do szpitala, co sprawiło, że członkowie rodziny odetchnęli z ulgą.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas lotniczym transporcie medycznym, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować lot medyczny na całym świecie i przygotować darmową wycenę kosztów.

Skontaktuj się z nami