Lot medyczny z Malediwów na pokładzie wodnosamolotu i odrzutowca

Czas czytania: 1 minuta

Malediwy są prawdziwym rajem wyspiarskim i właśnie dlatego wielu urlopowiczów, którzy uwielbiają letnie temperatury i piękne plaże wybiera właśnie to miejsce. Wiele małych wysp otworzyło się dla turystyki i oferuje gościom spokój oraz prywatność. Jednak kiedy występują problemy ze zdrowiem taka wyspiarka izolacja może oznaczać duży problem, ponieważ często małe wyspy nie posiadają specjalistycznego zaplecza medycznego, natomiast umiejętności lekarzy hotelowych są mocno ograniczone.

Seaplane

Z taką sytuacją miał do czynienia pacjent z ciężką chorobą nerwową, który przebywał akurat na małej wyspie na północy archipelagu Malediwów. Zaistniała konieczność przetransportowania go do Szwajcarii, aby tam poddał się leczeniu w specjalistycznej klinice. Centrala Lotów Sanitarnych otrzymała zlecenie realizacji tego transportu.

Wodnosamolotem do Male

Tradycyjny transport karetką pogotowia nie był możliwy, ponieważ jedyne większe lotnisko na Malediwach znajduje się w stolicy Malé na wyspie Hulhulé. Wobec tego znaleźliśmy rozwiązanie, które było dostosowane do tej konkretnej sytuacji. Transport osobowy i towarowy na Malediwach odbywa się przede wszystkim przy pomocy statków i wodnosamolotów. Statek był jednak zbyt wolnym środkiem transportu i mógł zagrażać zdrowiu naszego pacjenta, dlatego zorganizowaliśmy odpowiedni wodnosamolot, którym pacjent odbył podróż do Male. To rozwiązanie pozwoliło zapewnić mu szybki i bezpieczny transport medyczny.

Transport medyczny z Male do Zurychu

Dalszy transport do Zurychu był już czystą formalnością: na Międzynarodowym Lotnisku Velana umieściliśmy pacjenta na pokładzie samolotu sanitarnego Gulfstream G100 i natychmiast wystartowaliśmy. Podczas prawie 13-godzinnego lotu nasz podopieczny podróżował pod znakomitą opieką personelu medycznego i zaraz po wylądowaniu na lotnisku w Zurychu został odebrany przez oczekującą tam karetkę. W ciągu bardzo krótkiego czasu pacjent został następnie przewieziony do szpitala przyjmującego, gdzie jego terapia mogła się rozpocząć. Życzymy mu wszystkiego najlepszego!

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na.

Skontaktuj się z nami