Lot medyczny pacjenta po zapaleniu żył z Moskwy

Niedawno przeprowadziliśmy sanitarny lot powrotny z Rostowa nad Donem do Paderbornu, używając podwójnych łóżek sanitarnych w latającej karetce. Teraz ponownie otrzymaliśmy zapytanie o transport powrotny z Rosji do Niemiec.

Po ostrym zapaleniu żył, lekarzom w Moskwie udało się ustabilizować stan około 70-letniego pacjenta tak, aby mógł opuścić oddział intensywnej terapii. Ponieważ w trakcie przeprowadzonych badań powstało podejrzenie raka jelita grubego, prowadzący lekarz zasugerował przeniesienie pacjenta do specjalnej kliniki w Erlangen. Jeszcze tego samego dnia wieczorem, zespół Centrali Lotów Medycznych zorganizował odpowiednio wyposażony odrzutowiec sanitarny. Ponieważ Rosja jest poza strefą Schengen, przeprowadzenie transportu medycznego wiąże się z koniecznością posiadania wizy. Jak zawsze bardzo szybko załatwiliśmy odpowiednie zezwolenie na pobyt czasowy dla naszego pacjenta.

Już następnego dnia samolot odrzutowy typu Learjet 35 wystartował w kierunku międzynarodowego lotniska Domodiedowo w Moskwie. Po przejęciu pacjenta przez załogę odrzutowca medycznego, rozpoczął się bezpieczny i dostosowany do potrzeb pacjenta lot do Norymbergi. Dzięki znajomości języka rosyjskiego, obecni w czasie lotu lekarze pokładowi mogli w każdej chwili swobodnie porozumieć się z transportowanym pacjentem.

Przygotowana przez nas karetka pogotowia ratunkowego czekała na lotnisku w Norymberdze, aby odebrać z pokładu odrzutowca 70-letniego pacjenta. Takie działanie zapewniamy w ramach usługi „z łóżka do łóżka” dbając o to, aby transport medyczny był jak najbardziej płynny. Pacjent został zabrany karetką do szpitala uniwersyteckiego w Erlangen.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas lotniczym transporcie medycznym, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować lot medyczny na całym świecie i przygotować darmową wycenę kosztów.

Skontaktuj się z nami