Lot medyczny na poważną operację serca do Włoch

Czas czytania: 1 minuta

Każdego roku wiele dzieci rodzi się z wadą serca, a niektóre z nich potrzebują nawet kilku operacji na otwartym sercu. Niestety niektóre dzieci nie mogą być poddane operacji z powodu stopnia zaawansowania i skomplikowania ich wady.

Na szczęście w dzisiejszych czasach, dzięki rozwojowi medycyny, dzieci z wadą serca nadal mają ogromne szanse, aby żyć i osiągnąć dorosły wiek.

Kiedy rodzice dowiadują się, że ich dziecko cierpi na poważną wadę serca, robią zazwyczaj wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić mu jak najlepsze leczenie.

Polska fundacja Mam serce  wspiera rodziców chorych dzieci: pomaga, gdy w kraju nie ma już możliwości leczenia i konieczna jest terapia lub operacja za granicą.

Niestety w większości przypadków ubezpieczenie nie obejmuje kosztów transportu pacjenta za granicę. Z tego powodu wiele rodzin potrzebuje pomocy finansowej, aby przetransportować dziecko do ośrodka na leczenie. W takich przypadkach fundacja uruchamia swoje działania.

Zagwarantowanie odpowiedniego sprzętu do transportu

Ostatnio otrzymaliśmy zapytanie od tej polskiej fundacji: malutkie dziecko z wadą serca musiało być przewiezione do Włoch, aby poddać się operacji ratującej życie. Po otrzymaniu tego zapytania rozpoczęliśmy natychmiast organizację transportu na pokładzie samolotu sanitarnego. Podczas lotu konieczne było podłączenie małego chłopca do tlenu, dlatego jedyną opcję transportu stanowił odrzutowiec medyczny. Rodzice chcieli towarzyszyć dziecku we Włoszech, dlatego zdecydowaliśmy się na przestronny samolot medyczny typu Bombardier Learjet 60

Zmiana ciśnienia powietrza w samolocie mogłaby zagrażać małemu pacjentowi, aby tego uniknąć konieczny był tak zwany lot na poziomie morza (ang. see level flight) [Link], czyli lot sanitarny z dostosowanym ciśnieniem w kabinie. W przypadku poważnych schorzeń taki lot jest jedyną opcją, która gwarantuje pacjentowi bezpieczeństwo.

Oprócz organizacji samolotu medycznego, zapewniliśmy również transport naziemny ze szpitala na lotnisko w Polsce oraz z lotniska w Rzymie do kliniki przyjmującej. Ponadto przejęliśmy także odpowiedzialność za komunikację z lekarzami w obu szpitalach.

Szybki transport medyczny z Polski do Włoch

W dniu realizacji zlecenia pacjent został przewieziony karetką pogotowia do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice. Odrzutowiec Learjet 60 już czekał na chłopca i jego rodziców. Samolot do Włoch wystartował punktualnie, zaś zespół medyczny na pokładzie zadbał o stabilny stan zdrowia pacjenta pediatrycznego podczas całego lotu.

Po prawie1,5-godzinnym locie samolot sanitarny wylądował w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Rzym-Fiumicino. Z lotniska najszybszym sposobem dotarcia do szpitala dziecięcego była karetka pogotowia. Oczywiście podczas podróży naziemnej pacjent był cały czas pod opieką personelu medycznego.

W szpitalu dziecięcym bezpiecznie przekazaliśmy chłopca w ręce lekarzy oczekujących na niego. Z całego serca życzymy małemu pacjentowi wszystkiego najlepszego i mamy nadzieję na pomyślną operację.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na.

Skontaktuj się z nami