Helikopter ratunkowy w akcji

Zastosowanie helikoptera sanitarnego pozwala nam na realizację wygodnego i szybkiego przewózu pacjentów bezpośrednio od szpitala do szpitala, bez użycia dodatkowych środków transportu. Podobnie jak podczas transportu pacjentów odrzutowcem sanitarnym, transporty medycznym śmigłowcem dla osób chorych, które wymagają intensywnej opieki medycznej jest jedną z najcześciej wybieranych opcji. Korzyści w obu przypadkach są oczywiste. Obok szybkiego dostępu do helikoptera ratunkowego, szczególnie ważna jest możliwość lądowania w bliskiej odległości od szpitala przyjmującego pacjenta. Używane przez nas śmigłowce medyczne spełniają zawsze najwyższe standardy bezpieczeństwa - są wyposażone w sprzęt do intensywnej terapii - a ponieważ są w stałej gotowości, są dostępne bardzo szybko.

Taki lotniczy transport medyczny helikopterem ratunkowym, zrealizowaliśmy przed kilkoma dniami dla rodziny bardzo chorego pacjenta wymagającego intensywnej opieki medycznej. Ze względu na niestabilny stan zdrowia pacjenta, bardzo szybko przygotowaliśmy konieczne przeniesienie pacjenta ze szpitala w pobliżu Stuttgartu do specjalistycznego szpitala w Dreźnie.

Priorytetem było zdrowie pacjenta. Dla jego dobra wraz z członkami rodziny postanowiliśmy użyć śmigłowca sanitarnego. Helikopter medyczny ze sprzętem do intensywnej terapii, wylądował bezpośrednio na terenie specjalistycznego szpitala, dzięki temu odpadła czasochłonna i stresująca dla pacjentów zmiana środka transportu, jak ma to miejsce podczas transportu samolotem. Pacjent dotarł do szpitala w dobrym staniem, a cała akcja zakończyła się powodzeniem.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas lotniczym transporcie medycznym, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować lot medyczny na całym świecie i przygotować darmową wycenę kosztów.

Skontaktuj się z nami