Dwóch pacjentów po wypadku drogowym poleciało odrzutowcem medycznym z Rosji

Kilka dni temu z rosyjskiego miasta Rostów nad Donem otrzymaliśmy telefon z prośbą o udzielenie pomocy dwóm pacjentom. Około 50-letni mężczyzna i jego żona doznali poważnych obrażeń w wyniku wypadku drogowego.

Ze względu na wysoki standard usług medycznych w Niemczech, rodzina poszkodowanych zdecydowała o ich dalszym leczeniu w rodzinnym kraju. Po przebadaniu pacjentów i otrzymaniu zlecenia na lotniczy transport medyczny, które obligatoryjnie wykonujemy przed każdym transportem. Natychmiast zamówiliśmy odrzutowiec sanitarny ze sprzętem do intensywnej terapii.

W tym przypadku transport samolotem medycznym dotyczył dwóch pacjentów i to w tym samym czasie, dlatego też zadysponowano samolot sanitarny z dwoma noszami medycznymi. Po przekazaniu pacjentów rosyjskojęzycznemu lekarzowi medycyny lotniczej, odrzutowiec wystartował z lotniska w Rostowie nad Donem. Po około czterech godzinach lotu maszyna bezpiecznie wylądowała na lotnisku w Paderborn. Następnie pacjentów ostrożnie przewieziono do szpitala w Bielefeld zapewnioną przez nas karetką pogotowia ratunkowego.

Jeżeli Ty lub członek Twojej rodziny potrzebujecie prywatnego lotu medycznego, jesteśmy do dyspozycji 24 godziny na dobę, również w nagłych przypadkach.

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas lotniczym transporcie medycznym, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować lot medyczny na całym świecie i przygotować darmową wycenę kosztów.

Skontaktuj się z nami